Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inno Setup - Problem z uruchomieniem instalatora

22 Lip 2018 18:59 438 17
  • Poziom 14  
    Mam instalator stworzony (kiedyś, przez kogoś) w programie Inno Setup. Problem polega na tym, że instalator u mnie nie uruchamia się ani na komputerze z Windows XP ani z Windows 7 x64, u kumpla z Windows 10, też się nie uruchamia - po uruchomieniu nic się nie dzieje - brak jakichkolwiek komunikatów, ale u drugiego kolegi na komputerze z Windows 7 x64 uruchamia się i instaluje bez problemu.

Czy instalatory stworzone w Inno Setup wymagają obecności w systemie jakichś specjalnych bibliotek?

W załączniku zamieszczam problematyczny plik. W archiwum znajduje się plik wykonywalny setup.exe. Rozumiem niebezpieczeństwo związane z uruchamianiem takich plików z nieznanego źródła, dlatego od razu ostrzegam. Jest to instalator bibliotek dla środowiska C++Builder.
  • Poziom 14  
    Jaśniej proszę. Poza tym niczego niestandardowego w systemie nie instalowałem.
  • Poziom 22  
    To jest :
    TMS Component Pack for Delphi and C + + Builder ProductVersion 6.5.0.0 więc chyba potrzebujesz C lub Delphi
  • Poziom 43  
    Ramiro Roberto napisał:
    Jest to instalator bibliotek dla środowiska C++Builder.

Wychodzi na to, że do działania sam potrzebuje jakichś bibliotek. Ironia.
    Do czego potrzebujesz tych bibliotek?
  • Poziom 22  
    Prawdopodobnie sprawdza srodowisko , po co dodatkowy komponent skoro nie ma środowiska ?

Podobna sytucja jest z CodeWarrior for NetWare. Aby korzystać z tego rozszerzenia jest potrzebne CodeWarrior. Inaczej kompilator i biblioteki dla NetWare się nie zainstalują.
  • Poziom 14  
    Wiem, że to jest komponent dla środowiska C++Builder. Kiedyś w środowisku Windows XP zainstalowałem go bez problemu. Mam zainstalowane to środowisko, a mimo to tym razem komponent nie instaluje się, Poza tym na komputerze o którym pisałem, komponent zainstalował się mimo braku (tam) środowiska Delphi i C++Builder.

To jest prosty instalator zrobiony w Inno Setup a nie w InstallShield. Różnica jak między programami Paint a Photoshop.

Może ten instalator wymaga środowiska JAVA do instalacji?
  • Poziom 14  
    Przeprowadziłem testy na różnych systemach Windows i różnych komputerach z JAVA i bez, i JAVE nie ma na to wpływu. U jednych instalatora uruchamia się bez problemu u innych nie rusza w ogóle. Nie udało mi się niczego ustalić. Sam Windows wydaje się bez znaczenia, tzn. nie ma znaczenia czy to XP, 7, 8 czy 10.

Nie wiem jaki składnik systemu może o tym decydować.
  • Poziom 14  
    Znam ten program i już sprawdzałem, nie znalazłem nic szczególnego.
  • Poziom 14  
    A gdy przeczytasz wszystkie moje posty w tym temacie, to dowiesz się, że robiłem to już na różnych komputerach z różnymi systemami i z różnym skutkiem. U jednych się odpala u innych nie. System nie gra roli, bo np. na jednym komputerze z Win XP działa, a na drugim też z tym systemem już nie.
  • Poziom 22  
    Może program wymaga jakiejś zmiennej środowiskowej specjalnej TEMP lub podobnej ?
    Sprawdź różnice w katalogach w systemach gdzie się instaluje i w tych gdzie się nie instaluje.
  • Poziom 14  
    Przecież problem polega na tym, że na niektórych komputerach program w ogóle się nie uruchamia - nic się nie dzieje po kliknięciu w plik, a to jest zwykły instalator stworzony w Inno Setup. Co do tego mają zmienne, skoro plik nawet "nie drgnie".
  • Poziom 14  
    To jest Inno Setup. Masz to we właściwościach pliku.
  • Poziom 14  
    Pliki to ja już wyciągnąłem i przekopiowałem tam gdzie trzeba, co poniekąd rozwiązuje problem, ale nie daje odpowiedzi na pytanie dlaczego ten plik EXE się nie uruchamia.