Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny do tv naziemnej

22 Lip 2018 22:20 642 5
  • Poziom 12  
    Witam. Prosiłbym nakierować mnie nieco w temacie instalacji antenowej do dvbt

Przybliżona lokalizacja i najbliższe nadajniki:

http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MjdtM2QmNHMxb2s=

Do najbliższego Lublin ,,Piaski" mam 43km, więc pewnie w grę wchodzi antena kierunkowa. Jeśli się da to chciałbym też odbierać MUX8. I pytanie czy taka niedroga antena combo na pasma UHF i VHF jak np. Opticum AX 1000 wystarczy czy lepiej dać dwie oddzielne anteny na te pasma?
    Powiedzmy na UHF antena Dipol Tri Digit i na VHF antena CA-RTV 6 o zysku 10dBi połączone zwrotnicą np. ZA-106Ms.
    Dodam że na tym samym uchwycie będzie dość silna antena LTE.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    Sprawdzoną anteną jest HN63. Wszystko masz w polaryzacji H więc się nada.Dobór anteny do tv naziemnejTa co podałeś nadaje się, ale lepsza AX1000+combo. bo ma wszystko w jednym a nie dokładany dipol i łączenie go.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 12  
    Widzę że te AX1000 combo są dość popularne ,ale natknąłem się na wiele opinii że są bardzo delikatne , wolałbym taką która nie boi się ptaków czy silnego wiatru bo na dachu do masztu mam nie za wesołe podejście . Ta HN63 będzie solidniejsza?
  • Poziom 43  
    los_sombreros napisał:
    Ta HN63 będzie solidniejsza?

Jest bardzo solidna. Rurki są zaciskane a nie przykręcane wkrętami do cienkiej blaszki.
  • Poziom 5  
    LeDy napisał:
    los_sombreros napisał:
    Ta HN63 będzie solidniejsza?

Jest bardzo solidna. Rurki są zaciskane a nie przykręcane wkrętami do cienkiej blaszki.

Posiadam taką i bardzo dobrze się sprawuje
  • Poziom 7  
    A jaką antenę do tv naziemnej powinnam wybrać ja?
    I wzmaczniacz? Dobór anteny do tv naziemnej