Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik krokowy - praca skokowa

22 Lip 2018 23:05 252 12
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam do frezowania po obwodzie drewniany talerz o średnicy 25cm. Ruch talerza odbywa się raz w jedną stronę, później powrót. Do podstawki, na której jest zamocowany talerz podłączyłem silnik krokowy. Z uwagi na to, że frezowanie musi iść bardzo wolno obrót silnika odbywa się skokowo. Czy można te skoki jakoś wyeliminować?.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Zastosuj podział kroku na mkrokroki. Uzyskasz zamiat standardowych 200krok/obr np 6400krok/obr.
  • Poziom 23  
    Z dużym podziałem może być różnie. Ja osobiście zastosował bym przełożenie za kołach z paskiem i podział ok 2000.
  • Poziom 11  
    Zastosowałem podział kroków, ale to niewiele daje. Zastanawiam się jeszcze nad kołami zębatymi z paskiem. Może to pomoże.
    I przy okazji zapytam się jeszcze o hamulec. Jak ruszaja frezarki to od ruchu obrotowego frezu talerz na starcie gwałtownie przeskakuje o jakiś kąt. Czy te silniki mają taki słaby hamulec?.
  • Poziom 38  
    Kolego jaki masz driver silnika bo po włączeniu nie powinno być ruchu silnika gdyż jest trzymany momentem hamującym czyli podawane jest na jego cewki napięcie. Na driverze ustawia się amperaż silnika aby prąd był odpowiedni. Jaki masz silnik i sterownik?
  • Poziom 11  
    Sterownik Wobit SIC 184
    Silnik Wobit 85BYGH450C
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Daj podział kroku 64 czyli wybierz rozdzielczość 12800 i sprawdź. Jakie masz napięcie zasilania sterownika o jakiej wydajności prądowej (ile watów)?
  • Poziom 23  
    Czyli komplet. Silnik nie jest zbyt mocny , więc jak już wspomniałem zamontował bym przełożenie.
  • Poziom 38  
    Kupujesz zestaw czy już masz i nie spełnia twoich oczekiwań? Zastanów się jeszcze czy napęd ma być samohamowny po odhamowaniu silnika.
  • Poziom 11  
    -Dałem podział 64, ale niewiele pomaga.Sterownik jest zasilany 36V(wydajność sprawdzę).
    -Przełożenie na pasku zębatym czy jakaś przekładnia ślimakowa?
    -Zestaw już kupiłem. Nie jestem orłem w tych sprawach, dlatego kupiłem taki zestaw"gotowiec".
    A może jest jakaś funkcja w programowaniu sterownika, która załącza hamulec?.
  • Poziom 38  
    Opisz co dokładnie z hamowaniem. Czesz aby silnik był zahamowany po zakończeniu programu? Może nagraj filmik i pokaż. Przekładnie ślimakowe są samohamowne, jednak nie są bezluzowe w standardowym wykonaniu. Być może nie jest to problem jednak do końca nie wiadomo co wykonujesz. Sprawdź miernikiem czy sterownik na postoju podaje napięcie na silnik w celu jego zahamowania, czy silnikiem można obracać.
  • Poziom 23  
    W zakładce 'parametry napędu' jest 'ograniczenie prądu' , jaką ma ta funkcja wartość? Może trzeba ustawić na wartość nominalną silnika , jeśli taka nie już nie jest.
    I w sumie cały czas się upieram , że powinno być przełożenie. Wjazd frezem w materiał to zjawisko dość dynamiczne i mimo wszystko potrzeba siły do utrzymania go w swym miejscu.
  • Poziom 11  
    Chcę aby zanim uruchomi się ruch obrotowy frezów silnik był na hamulcu, później jak frezy się rozkręcą hamulec ma być zwolniony.
    Ograniczenie jutro sprawdzę, ale wydaje mi się że jest 2,8A.