Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SKODA OCTAVIA 2 liftback - zamek bagażnika - działa, ale nie samoczynnie

23 Lip 2018 07:34 843 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    zauważyłem ostatnio problem z zamkiem klapy bagażnika. Dotychczas, gdy zamknąłem samochód zamykały się wszystkie zamki z klapą bagażnika, a gdy otwierałem środkowym przyciskiem pilota klapę bagażnika - to po jej zatrzaśnięciu zamek sam się zamykał i światła migały informując o tym. Teraz coś się stało - przy zamkniętych drzwiach gdy otwieram bagażnik - gdy go zamykam to zamek już się nie zamyka a światła nie migają, muszę na pilocie nacisnąć zamykanie auta - wtedy zamek bagażnika się zamknie. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna? czy może jest jakaś kombinacja przycisków na pilocie którą przypadkowo wyłączyłem tą funkcję? W samochodzie jest moduł komfortu jeśli ma to jakieś znaczenie.
  • Poziom 1  
    Witam ! I udało sie ustalić przyczyne ?? mam to samo (podobno w zamku jest jakis mikroprzełacznik za to odpowiedzialny ) dodatkowo na desce rozdzielczej nie mam info o otwartej klapie bagaznika
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pasacior1974 napisał:
    podobno w zamku jest jakis mikroprzełacznik

Nie tylko podobno
  • Poziom 8  
    Okazało się, że na połączeniu wtyczka-gniazdo (przy zamku) pojawiła się patyna. W tym tygodniu zamierzam to miejsce dokładnie oczyścić i zabezpieczyć konektorem w sprayu.