Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SRS45T52EU - nie grzeje wody, zatrzymuje się 1 min do końca

23 Lip 2018 11:29 684 6
  • Poziom 2  
    Może ktoś pomoże.

Zmywarka nie podgrzewa wody i na każdym programie dochodzi do 1 minuty do końca i tak już zostaje, coś tam płucze, leje itd ale nie zakańcza.
    Woda zostaje w filtrze. Wystarczy zrobić reset z panelu przyciskami i wypompowuje wodę. Pompa więc działa, płaszcz wyczyszczony, hydrostat z pływakiem wyczyszczony. Zwory te dwa na płaszczu działają. Wyczyszczony też wąż zasilający wodę (z aqua stopem i filtrem). Wąż odpływu też drożny.

Ogólnie przeprowadza całe zmywanie w zasadzie oprócz uwag jak na wstępie.
    Z płytki nie wychodzi chyba napięcie na termostat przy grzałce. Sama grzałka nie ma zwarcia ani przebicia.
    Do termostatu dochodzą cztery przewody. Jeden gruby z płytki elektroniki (zasilanie), drugi gruby odejście zasilania na grzałkę. A dwa pozostałe cienkie - nie wiem.

Na płytce sterowania (elektroniki) nie widać jakiegoś spalenia, okopcenia etc.

Ze zmywarką nie było żadnych problemów wcześniej.

Może ktoś poradzi coś.
    Może ktoś ma schemat?

Pozdrawiam
    Przemek
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Specjalista AGD
    proliwant napisał:
    Zmywarka nie podgrzewa wody i na każdym programie dochodzi do 1 minuty do końca i tak już zostaje
    Prawidłowo przy niegrzaniu, zakończy jakąś godzinę później.
    proliwant napisał:
    Do termostatu dochodzą cztery przewody. Jeden gruby z płytki elektroniki (zasilanie), drugi gruby odejście zasilania na grzałkę. A dwa pozostałe cienkie - nie wiem.
    Grube to termostat zabezpieczający przegrzanie, cienkie to NTC. Do posprawdzania prawidłowe sterowanie poziomami wody oraz obwód elektryczny grzałki.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.

Na tę chwilę posprawdzałem dokładniej i sprawa wygląda tak:
    Jednak na termostat do grzałki jest podawane napięcie w pewnych momentach (w zależności od fazy cyklu zmywania, czyli ok).
    Mikrowyłącznik przy grzałce działa ale nie jest włączany czyli jakby coś z ciśnieniem w komorze gdzie jest grzałka (nie wystarczająca ilość wody etc, dlatego grzałka nie załącza się żeby nie spalić się).

Czy może być przyczyną brudny zapchany etc zbiornik gdzie podgrzewana jest przepływowo woda przez grzałkę?
    Czy po wyjęciu grzałki da się wyczyścić te miejsce, czy trzeba wszystko rozbierać (zmywarka do góry nogami i odkręcanie całego spodu?)

Dodatkowo po resecie pompa drenażowa pracuje dosyć głośno, woda w komorze bulgocze ale nic nie wypompowuje :-(
    Łopatki pompy obracają się. Filtr czysty, w miejscu łopatek pompy nie ma śmieci. Wyczyszczone.

Proszę o dalsze wskazówki.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Wróć do kwestii układu poboru wody i tam szukaj rozwiązania.
  • Poziom 2  
    Obecnie wygląda to tak:

Pompa drenażowa wypompowuje (była chyba nie dokręcona po wymontowaniu - mój błąd). Wszystko działa oprócz tego, że nie włącza się mikrowłącznik od poziomu/ciśnienia wody załączający grzałkę. Sama grzałka więc nie działa.

Być może przyczyną jest pompa myjąca. Pracuje ale daje wg mnie zbyt małe ciśnienie.
    Nie mam doświadczenia ale strumień wody z dysz myjących dolnych podnosi się na wysokość 15 cm.
    Zmywarka Bosch SRS45T52EU - nie grzeje wody, zatrzymuje się 1 min do końca

Czy moje przypuszczenia są prawidłowe?

Czy warto kupić zestaw naprawczy do takiej pompy? Ma ktoś doświadczenia? Koszt 200 zł.
    Lub używana pompa za 240 zł.
    Nowa nie wchodzi w grę - cena.

Moja pompa to 5600 053016 , M01917

Pozdrawiam i dalej proszę o podpowiedź.
  • Specjalista AGD
    Wyjmij pompe, otwórz turbine i zobacz co tam słychać. Turbina może być uszkodzona albo zapchana czymś.
    Jeśli już to zdecydowanie zestaw naprawczy.
  • Poziom 2  
    Sprawa załatwiona. Zestaw naprawczy na pompę spryskującą. 120 zł.
    Wszystko działa.
    Dzięki za pomoc.