Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MITSUBISHI CARISMA Sony DSX-A10 wyłącza się gdy biorę głośniej muzykę

23 Lip 2018 22:45 405 9
  • Poziom 3  
    Witam!
    Mam problem z wyłączającym się radiem Sony DSX-A10. Radio kupiłem za 300 zł, do tego głośniki z tyłu JBL 240W i z produ HERTZ 80W. Radio wyłącza się gdy biorę głośniej muzykę. Na początku było przez jakiś czas dobrze, a potem znowu się zepsuło. Wcześniej miałem jakieś radio JVC to tak samo było, ale od samego początku, a z Sony dopiero po jakims czasie. Auto Mitsubishi Carisma.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Zasil radio bezpośrednio z akumulatora przewodami o grubszym przekroju (min. 2, 5 mm2) i napisz czy też się wyłącza.
  • Poziom 3  
    krau napisał:
    Zasil radio bezpośrednio z akumulatora przewodami o grubszym przekroju (min. 2, 5 mm2) i napisz czy też się wyłącza.

Z akumulatora wychodzi dość gruby kabel, taki czerwony, a do radia jest podpieta kostka, wiec slabo wiem o co chodzi, ze mam pociagnac grubszy kabel. Kompletnie sie na tym nie znam :/
  • Poziom 21  
    Czy radio działa bez podłączonej anteny? Głośniki JBL mają 2 czy 4 ohm?
  • Poziom 3  
    3 Ohmy, ale juz bylem u elektryka i mi to naprawił. Teraz mam pytanie czy moglbym pod te glosniki wzmacniacz podlaczyc? MITSUBISHI CARISMA Sony DSX-A10 wyłącza się gdy biorę głośniej muzykęMITSUBISHI CARISMA Sony DSX-A10 wyłącza się gdy biorę głośniej muzykę

TO SA DANE GLOSNIKOW
  • Red. Komputery FAQ
    Zastanów się gdzie pytasz, nie rób duplikatów.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3488838.html#17377912

Tak, do każdych głośników można podłączyć wzmacniacz.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Sprawdź jakie masz zasilanie BUP, stały plus radia w chwili gdy się wyłącza. (zacznij pomiar wzgl. obudowy radia)Najprawdopodobniej przy głośnym słuchaniu muzyki tym samym większym poborze prądu, po prostu go brakuje i radio się wyłącza. W japońcach często w instalacji prądowej do radia nie było przewodu od masy, radio brało masę np. z elementów karoserii, sprawdź masę zasilania radia.
  • Poziom 3  
    A o jakiej mocy wzmacniacz polecasz sylwek do tych glosnikow? Bo mam jeden ale na najwiekszej glosnosci albo basie juz sie palą i smierdza.

Dodano po 1 [minuty]:

LWD11 napisał:
    Sprawdź jakie masz zasilanie BUP, stały plus radia w chwili gdy się wyłącza. (zacznij pomiar wzgl. obudowy radia)Najprawdopodobniej przy głośnym słuchaniu muzyki tym samym większym poborze prądu, po prostu go brakuje i radio się wyłącza. W japońcach często w instalacji prądowej do radia nie było przewodu od masy, radio brało masę np. z elementów karoserii, sprawdź masę zasilania radia.

Wlasnie eleltryk podlaczyl mase do radia i jeszcze zasilanie podlaczyl, bo byl kabel przerwany
  • Poziom 3  
    sylweksylwina napisał:
    To zmniejsz wzmocnienie wzmacniacza.

Wtedy za słabo gra jak dla mnie XD Mysle nad tuba. A czy to obojetne jaka tuba do wzmacniacza?

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

Mogę zmostkowac glosniki JBL 240W które są pod wzmacniaczem z głośnikami HERTZ 80W? I czy przez to JBL bedzie mial mniejsze obciazenie? Czy moze lepiej podłączyć je do wzmacniacza razem z JBLami? Bo mam tylko dwa wyjscia ze wzmacniacza.