Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MITSUBISHI CARISMA Sony DSX-A10 wyłącza się gdy biorę głośniej muzykę

penio1231 23 Jul 2018 22:45 579 9
Tespol
    penio1231
    Level 5  
    Witam!
    Mam problem z wyłączającym się radiem Sony DSX-A10. Radio kupiłem za 300 zł, do tego głośniki z tyłu JBL 240W i z produ HERTZ 80W. Radio wyłącza się gdy biorę głośniej muzykę. Na początku było przez jakiś czas dobrze, a potem znowu się zepsuło. Wcześniej miałem jakieś radio JVC to tak samo było, ale od samego początku, a z Sony dopiero po jakims czasie. Auto Mitsubishi Carisma.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Tespol
  • Tespol
    penio1231
    Level 5  
    krau wrote:
    Zasil radio bezpośrednio z akumulatora przewodami o grubszym przekroju (min. 2, 5 mm2) i napisz czy też się wyłącza.

Z akumulatora wychodzi dość gruby kabel, taki czerwony, a do radia jest podpieta kostka, wiec slabo wiem o co chodzi, ze mam pociagnac grubszy kabel. Kompletnie sie na tym nie znam :/
    darens
    Level 22  
    Czy radio działa bez podłączonej anteny? Głośniki JBL mają 2 czy 4 ohm?
    penio1231
    Level 5  
    3 Ohmy, ale juz bylem u elektryka i mi to naprawił. Teraz mam pytanie czy moglbym pod te glosniki wzmacniacz podlaczyc? MITSUBISHI CARISMA Sony DSX-A10 wyłącza się gdy biorę głośniej muzykęMITSUBISHI CARISMA Sony DSX-A10 wyłącza się gdy biorę głośniej muzykę

TO SA DANE GLOSNIKOW
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
  • Helpful post
    LWD11
    Level 31  
    Sprawdź jakie masz zasilanie BUP, stały plus radia w chwili gdy się wyłącza. (zacznij pomiar wzgl. obudowy radia)Najprawdopodobniej przy głośnym słuchaniu muzyki tym samym większym poborze prądu, po prostu go brakuje i radio się wyłącza. W japońcach często w instalacji prądowej do radia nie było przewodu od masy, radio brało masę np. z elementów karoserii, sprawdź masę zasilania radia.
    penio1231
    Level 5  
    A o jakiej mocy wzmacniacz polecasz sylwek do tych glosnikow? Bo mam jeden ale na najwiekszej glosnosci albo basie juz sie palą i smierdza.

Dodano po 1 [minuty]:

LWD11 wrote:
    Sprawdź jakie masz zasilanie BUP, stały plus radia w chwili gdy się wyłącza. (zacznij pomiar wzgl. obudowy radia)Najprawdopodobniej przy głośnym słuchaniu muzyki tym samym większym poborze prądu, po prostu go brakuje i radio się wyłącza. W japońcach często w instalacji prądowej do radia nie było przewodu od masy, radio brało masę np. z elementów karoserii, sprawdź masę zasilania radia.

Wlasnie eleltryk podlaczyl mase do radia i jeszcze zasilanie podlaczyl, bo byl kabel przerwany
    penio1231
    Level 5  
    sylweksylwina wrote:
    To zmniejsz wzmocnienie wzmacniacza.

Wtedy za słabo gra jak dla mnie XD Mysle nad tuba. A czy to obojetne jaka tuba do wzmacniacza?

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

Mogę zmostkowac glosniki JBL 240W które są pod wzmacniaczem z głośnikami HERTZ 80W? I czy przez to JBL bedzie mial mniejsze obciazenie? Czy moze lepiej podłączyć je do wzmacniacza razem z JBLami? Bo mam tylko dwa wyjscia ze wzmacniacza.