Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Karta WiFi traci połączenie pomaga tylko restart komputera

24 Lip 2018 13:11 735 6
 • Poziom 9  
  Cześć,

  Mam problem taki jak w temacie. W jednej sieci pracuje 20 komputerów każdy z nich jest podłączony do internetu przez WiFi problem w tym, że ten problem występuje tylko na jednym laptopie. Po zerwaniu połączenia laptop odnajduje sieci ale po próbie połączenia sieć napotyka problem i się rozłącza, tak jakby karta sieciowa się wyłączała i włączała od nowa. Próbowałem różnych metod połączenia się z internetem bez restartu nawet przy pomocy konsoli ale nic nie pomagało. Po restarcie sieć działa. Sieć nie rozłącza się często i o równych godzinach. Dzieje się to nieregularnie w różnych sytuacjach. Laptop stoi na biurku nikt nim nie rusza nikt też nie uderza w biurko więc wykluczam luźne połączenie kabelków do karty WiFi w laptopie. Dodam też, że system Windows 10 zainstalowany kilka dni temu na SSD i problem nie przestał dokuczać.

  Proszę o pomoc
 • Poziom 9  
  Tego nie sprawdzałem. Ale jest świeża instalacja windy i aktualne sterowniki
 • Poziom 9  
  Sterowniki pobrane ze strony producenta laptopa do danego modelu.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Margola1991 napisał:
  Laptop stoi na biurku nikt nim nie rusza nikt też nie uderza w biurko więc wykluczam luźne połączenie kabelków do karty WiFi w laptopie

  Być może laptop ma (a pewnie to jest aktywne) w łączone oszczędzanie energii elektrycznej i kartę wifi po braku aktywności usypia.
  Margola1991 napisał:
  Dodam też, że system Windows 10 zainstalowany kilka dni temu na SSD i problem nie przestał dokuczać.

  Trzeba wyłączyć możliwość usypiania karty w menagerze urządzeń (przechodzenia w stan bezczynności) a ponad to w ustawieniach systemu WYŁĄCZYĆ oszczędzanie energii w profilach zaawansowanych gdzie zarządzamy energią.

  Swoją drogą coś MS "nabroił" przed i ostatnim updatem systemu W10 i są sytuacje, że po aktualizacji systemu trzeba go stawiać na nowo bo nie ma szans na uruchomienie.
 • Poziom 9  
  Problemem była płyta główna, która miała problemy z magistralą odpowiedzialną za zarządzanie przydziałem energii do urządzeń. Bardzo dziwny był ten problem zorientowałem się o tym w momencie gdy zaczęła migać matryca podczas pracy na baterii. Laptop pomimo, że był podłączony do zasilacza, a zasilacz do prądu nie ładował się. Wymiana matrycy nie pomogła i dalej migała. Wymiana płyty już naprawiła problem.