Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P9 Lite 2017 - Plamy/przebarwienia wyświetlacza po wklejeniu do ramki

mst16222 24 Jul 2018 14:17 1464 2
    mst16222
    Level 5  
    Jak w temacie

Wkleiłem nowy wyświetlacz P9 Lite 2017 do ramki - przed wklejeniem działał prawidłowo.

Wobec naniesionego kleju nałożylem zaciski Wolfram 30mm z Castoramy

Po ich zdjęciu po 2h na wyświetlaczu pojawiły się plamki/przebarwienia - załączam foto

Czy zaciski są za mocne? Może za dużo kleju? Byłbym wdzięczny za odp.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    przebarwienia na wyswietlaczach ogolnie typu LCD to efekt naprezen czyli albo podczas montazu albo juz w gotowej obudowie wystepuje nacisk deformujacy LCD, dluzsze takie dzialanie moze uszkodzic wyswietlacz. To tyle teorii. Skoro pojawily sie po czasie to moze dane miejsce sie nagrzewa?
    Pozdrawiam
    mst16222
    Level 5  
    Właśnie odseparowałem wyświetlacz, podpiąłem poza ramką i przebarwienia zniknęły

Ramka telefonu jest dość krzywa i faktycznie naprężenia mają sens - m.in gdy chcę docisnąć dół lub górę, to pojawia się przerwa na dole lub górze w zależności z której strony docisnę "suchy" wyświetlacz do "suchej" ramki

Jak sobie z tym poradzić? :) Spróbowałem lekko "nagiąć" ramkę telefonu i wkleiłem po raz drugi.

Klej T7000 nakładam z chirurgiczną precyzją absolutnie równomiernie.... Docisnąłem Wolfcraftami 30mm z każdej strony...