Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki projektor do sali konferencyjnej w firmie?

24 Lip 2018 15:13 342 1
 • Poziom 19  
  Witam,

  Czytałem kilka postów z podobnym pytaniem, ale pytania były zadawane już dość dawno, a jak wiadomo oferta się zmienia - więc prosiłbym o doradzenie jakiegoś modelu projektora do sali konferencyjnej.
  Sala ma wymiary 490cm x 370cm, projektor będzie podwieszony do sufitu.
  Obraz będzie wyświetlany na ścianie o długości 370cm.
  Wysokość ściany to 300cm, ale wydaje mi się, że obraz może być max wysokości ok 140cm.
  Pierwsza sprawa to jaki projektor kupić? Zakupy do firmy robimy w xkomie i z ich oferty chciałbym coś wybrać.

  Druga, to w jakiej odległości od ściany-ekranu wieszać projektor?
 • Poziom 31  
  Proponuję rozważyć alternatywę. U mnie w robocie, w salkach o porównywalnych wymiarach, planujemy próbne wdrożenie monitorów o przekątnych 38-43 cale, zamiast projektorów.

  Nawet projektory podwieszane robią problemy - długie kable sygnałowe SVGA lub HDMI (ponad standardy) i kilka złącz. Wymiana lampy lub jakikolwiek serwis - robota na drabinie.

  Projektor z portem LAN? Kabel UTP jest tani, odporny mechanicznie i może mieć do 100 m długości. Tylko że maszyna powinna mieć w oprogramowaniu klienta strumienia AV i trzeba serwera - koszt ponad 4.000zł.

  No, są jeszcze konwertery-przedłużacze SVGA-UTP lub HDMI-UTP. Działają u mnie w monitoringu (główny rejestrator kamer - wyświetlacz dyspozytorski) i nie ma problemów.

  W robocie mamy projektory różnych producentów, wszystkie DLP. Odradzam Benq. Nie było problemów z LG, Mitsubishi, Toshiba, Sanyo.

  Od roku mamy dwa NEC FullHD, nie pamiętam modeli, za ok. 3 tys. zł. sztuka - odporne na użytkowników, szybko się chłodzą. Mają porty LAN - tylko do zarządzania, bez klienta strumieni.

  Krzysztof Podstawa