Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla - Nie mogę odtworzyć własnej płyty w radiu

uzytkownik456 24 Jul 2018 15:34 1920 17
 • #1
  uzytkownik456
  Level 7  
  Mam taki problem, że chciałem nagrać do samochodu płytę CD z własną muzyką. Nagrać się udało, ale płyta nie odtwarza się w fabrycznym radiu corolli, ale w innych samochodach z nowszym radiem już tak. Ponadto, w tym fabrycznym radiu normalne płyty z muzyką kupione w sklepie działają bez zarzutu, tylko moje nagrane już nie.
  Dlatego chciałem zapytać o to, jak można rozwiązać ten problem? Czym się różni zwykła płyta CD od tej "profesjonalnej", i jak mógłbym nagrać taką "profesjonalną" płytę, aby i ona dała się odtworzyć w takim fabrycznym radiu?

  Nie znalazłem jeszcze nigdzie odpowiedzi na to pytanie, także będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  siewcu
  Level 34  
  Problem standardowy. Kiedyś sporo odtwarzaczy miało problemy z odczytem płyt innych niż tłoczone i była to informacja istotna przy sprzedaży ;) Więc szukaj w tym kierunku, ale z tego co pamiętam to dało się to zmienić jedynie poprzez zmianę czytnika - czyt. radioodtwarzacz do wymiany.
 • #4
  icosie
  Level 34  
  Wydaje mi się, że nie ma takiego czegoś jak CD+R.
  W DVD występuje taka zależność w CD nie.
 • #5
  uzytkownik456
  Level 7  
  Chyba nie do końca się rozumiemy, albo ja nie zrozumiałem waszych wiadomości. Z tego co wyczytałem, to chodzi wam o problemy z radiem, i że to radio (albo jego część) trzeba wymienić. A ja nie pytam o to jak dostosować radio do płyty, tylko jak dostosować płytę do radia. Na pewno da się to nagrać tak, aby chodziło poprawnie, ponieważ płyty ze sklepu chodzą bez zastrzeżeń. I mi właśnie chodzi o to, żeby w taki sposób nagrać płyty z muzyką jaką chcę i pytam jak można to zrobić. Ale czy da się to nagrać domowym sposobem, albo w jakimś sklepie, gdziekolwiek? Zdaję sobie sprawę z tego, że taka operacja będzie pewnie więcej kosztowała, ale to już jest dla mnie nieważne.
  Przepraszam jeśli moja wypowiedź zabrzmiała jakoś pretensjonalnie, ponieważ nie było to moim celem. Bardzo jestem wdzięczny za wszelką pomoc.
 • Helpful post
  #6
  icosie
  Level 34  
  Nie da się uzyskać takiej płyty jak ze sklepu w warunkach domowych. Taką płytę potocznie mówią "tłoczy się" (pozostałości nazewnictwa po płytach winylowych).

  Tłoczenie standardowe płyt odbywa się na dużą skalę (min. kilka tysięcy płyt) i wygląda tak: Link

  Pozdrawiam
 • #7
  mdm150
  Level 26  
  Z jaką prędkością była "palona" ta płyta? Im mniejsza prędkość tym lepiej, ale to chyba dotyczy chyba tylko starych czytników, dla nowszych nie ma większego znaczenia.
 • #8
  uzytkownik456
  Level 7  
  Icosie, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Szkoda tylko, że nie jest po mojej myśli :D Miałem nadzieję, że może da się to gdzieś zlecić, zawieźć gdzieś, żeby taką płytę zrobić właśnie w taki sposób jak trzeba, a tu lipa, bo ja bym potrzebował kilka, a nie kilka tysięcy :P Tym niemniej bardzo dziękuję za odpowiedź.
  mdm150, z najniższą możliwą. Nie pamiętam ile dokładnie było, ale zwracałem na to uwagę.

  Zostawię wątek jeszcze na chwilę otwarty, bo może okaże się, że znajdzie się jednak jeszcze ktoś, kto jak to w mądrym powiedzeniu: "nie wie, że coś jest niemożliwe, przyjdzie i powie jak to zrobić", na co szczerze mówiąc liczę :D
 • Helpful post
  #9
  icosie
  Level 34  
  Jakim programem nagrywasz i jakiej opcji używasz?

  Spróbuj nagrać CD programem CdBurnerXP jako AudioCD z przerwami między utworami 2sek. (maksymalnie 18 utworów)
  Do tego wyłącz wszystkie IDTag i inne bajery.
  Kup płytę CD o wielkości 700 MB jakiejś lepszej firmy np. Verbatim. I nagraj z prędkością 4-8x

  Jak to nie pomoże to zostaje tylko wymiana radia, na takie, które sobie poradzi z płytą.
 • #10
  uzytkownik456
  Level 7  
  No niestety wymiana radia nie wchodzi w grę, bo się to zwyczajnie nie opłaca.
  Dobra, spróbuję jeszcze raz zrobić tak jak mówisz, bo korzystałem wcześniej z Ashampoo, a płyta już nie pamiętam jaka, bo wylądowała w koszu (jakaś pierwsza lepsza). Używałem różnych wersji Ashampoo (2012, 2013, 2016), i zawsze robiłem to w taki standardowy sposób, czyli -> nagraj płytę -> ustawiałem prędkość zapisu na najniższą wartość, wybierałem utwory, klikałem nagraj, i działa się cała magia.
  Dam znać jutro co i jak, jak już spróbuję Twoim sposobem.
 • #11
  Dziarski Hank
  Level 31  
  Czyli nagrywałeś pliki mp3. Musisz nagrać płytę jako AUDIO-CD
 • Helpful post
  #12
  siewcu
  Level 34  
  Poszukałeś czegokolwiek na ten temat czy tylko liczysz na to, że ktoś podsunie pod nos gotowe rozwiązanie? Podstawowe radio z USB kosztuje mniej niż 100 zł, a mam dziwne wrażenie, że Twój czas poświęcony na próby nagrania tej płyty jest więcej warty. Rozwiązanie znajdziesz tu: https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,radio-nie-czyta-nagrywanych-płyt.html
 • #13
  uzytkownik456
  Level 7  
  Dziarski Hank
  Nie, nie nagrywałem płyty jako mp3 (ale na początku też popełniłem ten błąd), tylko również jako cd-audio, z takim samym rezultatem.

  siewcu
  Nie wiem o co ten bulwers. Owszem, czytałem na ten temat, a post na tej stronie jest ostatnią rzeczą jaką zrobiłem, żeby dowiedzieć się czegoś więcej w temacie. Dlatego bardzo dziękuję za podesłany przez Ciebie link i chętnie zapoznam się z jego zawartością.
  Co się tyczy radia, to nawet jeśli samo radio kosztuje 100 złociszy, to dochodzą do tego ramki, pierdzielenie się z montażem/demontażem i tym podobne, co sprawia że koszta rosną nawet i do 300 zł. A wydanie trzech stów na radio do byle rozklekotanego autka średnio mi się opłaca.
 • #14
  sanfran
  Level 40  
  icosie wrote:
  Wydaje mi się, że nie ma takiego czegoś jak CD+R.
  W DVD występuje taka zależność w CD nie.


  Racja, kolego.
  Ale wartop sprawdzić CD-RW. One ciut inaczej odbijaja światło i niektore odtwarzacze je czytają a nie chcą CD-R.
 • #15
  siewcu
  Level 34  
  uzytkownik456 wrote:
  siewcu
  Nie wiem o co ten bulwers

  To nie jest bulwers. Irytujący jest fakt, że jest to kolejne pytanie o coś, co przewinęło się już milion razy, bo poza samochodami dotyczy to również stacjonarnych odtwarzaczy i discmanów. W tym cały problem... A odpowiedzi są, pozytywne lub nie, wystarczy ich poszukać - być może pojawił się też temat o radioodtwarzaczu takim jak Twój ;) Poszukać zawsze warto, szczególnie przy tak powszechnym swego czasu problemie.
 • #16
  uzytkownik456
  Level 7  
  Póki co przejrzałem kilkanaście tematów i poza zmianą prędkości nagrywania i czyszczeniem lasera to nie ma nic więcej w tym temacie, a mi chodziło o coś innego, na co już częściowo uzyskałem odpowiedź. Jak mi się jutro nie uda, to będę się jeszcze odzywać w tym temacie.
 • #17
  mdm150
  Level 26  
  sanfran wrote:
  icosie wrote:
  Wydaje mi się, że nie ma takiego czegoś jak CD+R.
  W DVD występuje taka zależność w CD nie.


  Racja, kolego.
  Ale wartop sprawdzić CD-RW. One ciut inaczej odbijaja światło i niektore odtwarzacze je czytają a nie chcą CD-R.


  Fakt jest taki skoro cd-r nie idzie to tym bardziej cd-rw nie pójdzie, bo ten standard jak widzę stawia większe wymagania dla głowicy laserowej. Wyeksploatowana/zabrudzona głowica laserowa nie poradzi sobie z cd-rw, wiem to z autopsji.
 • #18
  uzytkownik456
  Level 7  
  Icosie, stary wielki jesteś! Działa opornie, bo opornie, niektórych kawałków z płyty nie odczytuje (wyskakuje error na odbiorniku, więc pewnie to kwestia czytnika czy tam lasera), niektóre czyta z opóźnieniem, ale co do zasady działa, więc jestem masakrycznie wdzięczny. Niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi :D