Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do katalogowania elementów

marcin1990 24 Lip 2018 16:57 192 3
  • #1 24 Lip 2018 16:57
    marcin1990
    Poziom 14  

Witam,
    Poszukuje programu do katalogowania elementów elektronicznych.
    Był kiedyś taki program jak katalog elektronika. Niestety program jest już nie rozwijany, nie ma możliwości kontaktu z autorem.
    Czy ktoś zna podobny program ? Nie koniecznie musi być to program stricte elektroniczny, można jakoś dostosować bardziej uniwersalny program.
    Na czym mi zależy:
    Przede wszystkim na podziale elementów na kategorie pod względem elementów i przechowywania.
    Możliwość przypisywania elementów do projektu, to znaczy: tworzę projekt dodaje elementy i następnie jak klikam wyprodukowano np. 5 wzmacniaczy słuchawkowych to znikają mi ze stanów magazynowych powyższe elementy.
    Możliwość generowania zamówień na podstawie stanów minimalnych i elementów niezbędnych do projektu.
    Idealnie jak by dało się jakoś ogarnąć aby samemu wczytywało boma z excela albo CSV wygenerowanego z Altiuma albo KiCada.

Idealnie gdyby był dostępny online ale nie jest to wymóg.

0 3
  • #4 25 Lip 2018 20:44
    SaraniS
    Poziom 26  

marcin1990 napisał:
    Witam,
    (...)Na czym mi zależy:
    Przede wszystkim na podziale elementów na kategorie pod względem elementów i przechowywania.
    Możliwość przypisywania elementów do projektu, to znaczy: tworzę projekt dodaje elementy i następnie jak klikam wyprodukowano np. 5 wzmacniaczy słuchawkowych to znikają mi ze stanów magazynowych powyższe elementy.
    Możliwość generowania zamówień na podstawie stanów minimalnych i elementów niezbędnych do projektu.
    Idealnie jak by dało się jakoś ogarnąć aby samemu wczytywało boma z excela albo CSV wygenerowanego z Altiuma albo KiCada.

Idealnie gdyby był dostępny online ale nie jest to wymóg.

Popełniłem kiedyś podobny program pod kątem zarządzania produkcją w firmie meblowej; wtenczas (ok. 2007 r.) w Ms Access, obecnie pracuję w wolnych chwilach nad jego przepisaniem do PHP + MySQL - wersji online. Zawiera zdejmowanie elementów projektu z magazynu, alarm o kończących się stanach (np. zostało jeszcze 5 czy 10 elementów), a także planowanie produkcji czy rozliczanie akordowe pracowników, i inne zaawansowane moduły. Jednak programowi jest wszystko jedno czy projektem będzie mebel (tapicerowany) czy jakieś urządzenie elektroniczne ;)
    Jednak nie jestem w stanie podać na kiedy umiałbym przepisać swój projekt dla Twoich potrzeb - chroniczny brak czasu :(

0
  Szukaj w 5mln produktów