Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Program do katalogowania elementów

marcin1990 24 Jul 2018 16:57 630 3
Altium Designer Computer Controls
    marcin1990
    Level 14  
    Witam,
    Poszukuje programu do katalogowania elementów elektronicznych.
    Był kiedyś taki program jak katalog elektronika. Niestety program jest już nie rozwijany, nie ma możliwości kontaktu z autorem.
    Czy ktoś zna podobny program ? Nie koniecznie musi być to program stricte elektroniczny, można jakoś dostosować bardziej uniwersalny program.
    Na czym mi zależy:
    Przede wszystkim na podziale elementów na kategorie pod względem elementów i przechowywania.
    Możliwość przypisywania elementów do projektu, to znaczy: tworzę projekt dodaje elementy i następnie jak klikam wyprodukowano np. 5 wzmacniaczy słuchawkowych to znikają mi ze stanów magazynowych powyższe elementy.
    Możliwość generowania zamówień na podstawie stanów minimalnych i elementów niezbędnych do projektu.
    Idealnie jak by dało się jakoś ogarnąć aby samemu wczytywało boma z excela albo CSV wygenerowanego z Altiuma albo KiCada.

Idealnie gdyby był dostępny online ale nie jest to wymóg.
  • Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    SaraniS
    Level 26  
    marcin1990 wrote:
    Witam,
    (...)Na czym mi zależy:
    Przede wszystkim na podziale elementów na kategorie pod względem elementów i przechowywania.
    Możliwość przypisywania elementów do projektu, to znaczy: tworzę projekt dodaje elementy i następnie jak klikam wyprodukowano np. 5 wzmacniaczy słuchawkowych to znikają mi ze stanów magazynowych powyższe elementy.
    Możliwość generowania zamówień na podstawie stanów minimalnych i elementów niezbędnych do projektu.
    Idealnie jak by dało się jakoś ogarnąć aby samemu wczytywało boma z excela albo CSV wygenerowanego z Altiuma albo KiCada.

Idealnie gdyby był dostępny online ale nie jest to wymóg.

Popełniłem kiedyś podobny program pod kątem zarządzania produkcją w firmie meblowej; wtenczas (ok. 2007 r.) w Ms Access, obecnie pracuję w wolnych chwilach nad jego przepisaniem do PHP + MySQL - wersji online. Zawiera zdejmowanie elementów projektu z magazynu, alarm o kończących się stanach (np. zostało jeszcze 5 czy 10 elementów), a także planowanie produkcji czy rozliczanie akordowe pracowników, i inne zaawansowane moduły. Jednak programowi jest wszystko jedno czy projektem będzie mebel (tapicerowany) czy jakieś urządzenie elektroniczne ;)
    Jednak nie jestem w stanie podać na kiedy umiałbym przepisać swój projekt dla Twoich potrzeb - chroniczny brak czasu :(