Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa karta sim w modemie Huawei e5372

24 Lip 2018 19:22 972 9
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam router Huawei e5372 z plusa, po włożeniu karty sim plush, modem pomimo zasięgu LTE nie udostępnia internetu (brak połączenia sieciowego), podczas gdy ta sama karta wlozona do telefonu, działa bez zarzutu. Czy da się jakoś skonfigurować modem, żeby dzialal z nową karta?
  • Specjalista Sieci, Internet
    APN masz ustawiony?
  • Poziom 5  
    Nie wiem i nie wiem, jak to zrobic
    Wejść w panel routera na 192.168.8.1 lub 192.168.1.1 i sprawdzić czy jest ustawiony. Nie znam na pamięć każdego sprzętu, może być to nazwane profile.
    A na głównej stronie tej z zasięgiem co jest pokazane?
    Tak, to wygląda na źle ustawiony APN, choć wygląda na to że jest ustawiony poprawnie. Możesz router zresetować do ustawień fabrycznych, w sumie i tak nic za bardzo chyba nie zmieniałeś w nim? Raczej wątpliwe że to wina operatora, choć dla pewności można włożyć kartę do innego urządzenia i się przekonać.
  • Poziom 5  
    Właśnie karta działa normalnie w starszym telefonie Samsunga i bez problemu można połączyć się z internetem... Spróbuję go zresetować.

Dodano po 7 [minuty]:

Zrestetowanie ustawień fabrycznych nie pomogło. :/ włożyłem ponownie kartę sim do telefonu i internet chodzi bez problemu.
    rife16 napisał:
    Właśnie karta działa normalnie w starszym telefonie Samsunga

Przepisać z fona ustawienia profilu APN i przepisać je do modemu (modem zresetować wcześniej, wpisać dane profilu APN z fona i ustawić go na aktywny czy tam domyślny).