Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 3 BK - brak świateł -

24 Lip 2018 19:40 1317 2
  • Poziom 1  
    Cześć, mam problem ze światłami w maździe 3BK z 2004 r. xenon samopoziomujący. Na czym polega usterka? Problem dotyczy głownie świateł mijania, raz świeci prawe, raz lewe, czasami dwa ale najczęściej wogólę się nie włączają. Ostatnio doszedł jeszcze jeden element układanki - chwilowy całkowity brak wszystkich świateł. Zasilanie na bezpiecznikach jest, słychać jak załączają się przekaźniki. O co może chodzić?

Podsumowując, brak świateł mijania ( kontrolki działają prawidłowo ). Są światła drogowe, stopu, tylnie, przeciwmgielne przednie/tylnie. Czasami zdarza się tak że znikają wszystkie światła łącznie z kontrolkami na kokpicie.

załączam schemat instalacji świateł w tym aucie, ja niestety nie umiem go czytać :/

https://obrazki.elektroda.pl/2456954800_1411496019.png

Pozdrawiam
    Bartek.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Ale w czym problem trzeba sprawdzić gdzie giną, włączasz światła i sprawdzasz wszystko pokolei.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Manniek66 napisał:
    Cześć, mam problem ze światłami w maździe 3BK z 2004 r. xenon samopoziomujący. Na czym polega usterka? Problem dotyczy głownie świateł mijania, raz świeci prawe, raz lewe, czasami dwa ale najczęściej wogólę się nie włączają. Ostatnio doszedł jeszcze jeden element układanki - chwilowy całkowity brak wszystkich świateł. Zasilanie na bezpiecznikach jest, słychać jak załączają się przekaźniki. O co może chodzić?

Podsumowując, brak świateł mijania ( kontrolki działają prawidłowo ). Są światła drogowe, stopu, tylnie, przeciwmgielne przednie/tylnie. Czasami zdarza się tak że znikają wszystkie światła łącznie z kontrolkami na kokpicie.

załączam schemat instalacji świateł w tym aucie, ja niestety nie umiem go czytać :/

https://obrazki.elektroda.pl/2456954800_1411496019.png

Pozdrawiam
    Bartek.

Jeedyne co możesz sprawdzić co się dziej z napięciem wejściowym na przetwornice xenon . A najlepiej oddaj auto do elektryka, ponieważ w układach xenon panuje bardzo wysokie napięcie. Jak nie masz podstawowej wiedzy to możesz zrobić sobie krzywdę.