Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung LE40A656A1F - jest podświetlenie, fonia brak wizji. Dioda szybko miga.

25 Lip 2018 15:00 354 1
  • Poziom 32  
    Witam. W telewizorze po wstępnych oględzinach wymieniłem wybulone1000µF/35V, reszta elektrolitów O.K ( ESR test). Po załączeniu wchodziło podświetlenie i dioda St-By zaczynała szybko pulsować ( kilka Hz) ale to pulsowanie jakby zacina się co parę sekund ( traci rytm ). Można go w tym stanie z pilota włączyć i wyłączyć. Zostawiłem Tv w tym stanie na chwilę i wyłączył się do czuwania. Po włączeniu pilotem ku mojemu zdziwieniu pojawiło się coś na ekranie. Dostroiłem zatem celem testów do kanału analogowego ( modulator i mój monitoring). Obraz był ale z lekką morą ale jakby "cyfrową". Po HDMI obraz bez zakłóceń. Wyłączyłem celem wystudzenia bo pomyślałem, że włączył się jak się podgrzały elektrolity ("mora"). Po kilku godzinach załączył na analogu z taką samą morą. Posprawdzałem pod katem ESR Elka na Main BN41-00974B a potem jeszcze raz na zasilaczu BN44-00179A. Po złożeniu do kupy wystartował z fonią i podświetleniem ale bez wizji i z migająca diodą. Wyjąłem i założyłem kabel LVDS ( hmm stykologia... , zresztą co mi szkodziło). No i ruszył. Pytanie tylko na jak długo? Na wypadek gdyby to była jednak stykologia potraktowałem złącza kontakt sprayem choć na oko były O.K. Może ktoś mi wyjaśni o co tu może chodzić. Czytałem , że lubiały w nich Main padać a także matryce - tu LTF400HF01

Dodano po 5 [godziny] 4 [minuty]:

Nadal działa...

Dodano po 7 [godziny] 10 [minuty]:

Jak wyżej :|