Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka FlexiClick Bosch z nowymi możliwościami

magic9 25 Lip 2018 13:57 939 15
  • Wiertarko-wkrętarka FlexiClick Bosch dla profesjonalistów z nowymi możliwościami
    Jedno narzędzie, wiele zastosowań

► Precyzyjne sprzęgło zapewnia większy komfort i dłuższą żywotność nowego modelu
    ► Blokada KickBack Control – skuteczna ochrona w czasie pracy
    ► Wymienny uchwyt wiertarski i wymienny uchwyt kątowy rozszerzają spektrum zastosowań narzędzia

Wydajna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, która dzięki wymiennym uchwytom poradzi sobie z niemal każdym zadaniem – to właśnie FlexiClick firmy Bosch. Sprawdzony system akumulatorowy 18 V oferuje profesjonalistom jeszcze większy komfort i elastyczność podczas pracy w miejscach trudno dostępnych. Nowy model GSR 18V-60 FC Professional wyposażono w precyzyjne sprzęgło - dzięki sterowaniu elektronicznemu zapobiega ono zbyt mocnemu dokręcaniu wkrętów. Rezultat to mniejsze zużycie materiału oraz sprzęgła, co prowadzi do dłuższej żywotności narzędzia i osprzętu.

Nowa wiertarko-wkrętarka FlexiClick posiada też blokadę KickBack Control: zintegrowany czujnik wykrywa nagłe zablokowanie się wiertła w materiale i w ułamkach sekundy wyłącza silnik, redukując ryzyko obrażeń, do jakich może dojść w wyniku odrzutu, który prowadzi do wykręcenia nadgarstka.

Profesjonaliści wykonujący zabudowę kuchenną, montujący meble i zajmujący się wykończeniem wnętrz, mogą używać wiertarko-wkrętarki GSR 18V-60 FC Professional do skomplikowanych przypadków wkręcania pod kątem. W nowym modelu mają także do dyspozycji bardziej wytrzymały uchwyt wiertarski: wiertarko-wkrętarka oferuje teraz jeszcze krótszy wymienny uchwyt kątowy GFA 18-W Professional z uchwytem sześciokątnym oraz wykonany w całości z metalu wymienny uchwyt wiertarski GFA 18-M Professional.

System FlexiClick – nowe możliwości
    Spektrum zastosowań systemu FlexiClick Bosch obejmuje klasyczne prace związane z wkręcaniem oraz wierceniem w drewnie, metalu, a nawet w betonie – wszystko to przy użyciu bardzo kompaktowego narzędzia oraz jednego z kilku wymiennych uchwytów.

Nowy wymienny uchwyt wiertarski GFA 18-M Professional umożliwia korzystanie z wierteł do 13 mm i jest bardziej wytrzymały, ponieważ wykonano go w całości z metalu. Nowy wymienny uchwyt kątowy GFA 18-W Professional umożliwia wkręcanie pod kątem w jeszcze węższych miejscach niż dotychczas, a wymienny uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GFA 18-E Professional zapewnia dokładne wkręcanie tuż przy krawędzi materiału. Obydwa uchwyty można ustawić w jednej z 16 pozycji. System uzupełnia wymienny uchwyt SDS-plus GFA 18-H Professional, który pozwala zmienić wiertarko-wkrętarkę akumulatorową w wydajny młot udarowo-obrotowy oferujący energię udaru 1 J.

Prosty montaż wymiennych uchwytów
    Montaż czterech wymiennych uchwytów w wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych odbywa się podobny sposób jak montaż szybkomocujących uchwytów wiertarskich – wystarczy przyłożyć uchwyt do złącza FlexiClick i dokręcić go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Prawidłowość połączenia obydwu elementów sygnalizuje kilkukrotne kliknięcie – system jest gotowy do użycia.

Dane techniczneGSR 18V-60 FC Professional(zastępuje model GSR 18 V-EC FC2 Professional)
    Napięcie/pojemność akumulatora18 V / 5,0 Ah
    Wymiary bez wymiennego uchwytu (długość x wysokość)140 x 246 mm
    Maks. moment obrotowy (wkręcanie twarde/miękkie)60/31 Nm
    Prędkość obrotowa bez obciążenia (1./2. bieg)0–600 / 0–1.900 min–1
    Uchwyt narzędziowysześciokątny 1/4’’
    Maks. średnica wiercenia w drewnie/stali38/13 mm
    Maks. średnica wkrętów10 mm
    Waga z akumulatorem1,6 kg
    W wyposażeniu standardowym:• zestaw w walizce L-BOXX z 4 wymiennymi uchwytami, 2 akumulatorami 5,0 Ah i szybką ładowarką – XXXX PLN
    • zestaw w walizce L-BOXX z wymiennym uchwytem wiertarskim, 2 akumulatorami 5,0 Ah i szybką ładowarką
    • wariant Clic&Go z 4 wymiennymi uchwytami, 2 akumulatorami 5,0 Ah i szybką ładowarką
    • wariant Clic&Go z wymiennym uchwytem wiertarskim, 2 akumulatorami 5,0 Ah i szybką ładowarką

Dane techniczneNowy wymienny uchwyt wiertarski GFA 18-M Professional
    Wymiary (długość x szerokość x wysokość)71 x 48 x 52 mm
    Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego13 mm
    Waga0,4 kg

Dotychczasowy wymienny uchwyt wiertarski GFA 18-B Professional z uchwytem wiertarskim z tworzywa sztucznego do prac z delikatniejszymi materiałami jest nadal dostępny.

Dane techniczneNowy wymienny uchwyt kątowy GFA 18-W Professional
    Wymiary (długość x szerokość x wysokość)92 x 48 x 75 mm
    Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego-
    Uchwyt narzędziowysześciokątny
    Liczba pozycji16
    Waga0,4 kg
    Sugerowana cena detaliczna netto + VATXXX PLN

Dotychczasowy wymienny uchwyt kątowy GFA 18-WB Professional do wierteł z chwytem cylindrycznym jest nadal dostępny.

Dane techniczneWymienny uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GFA 18-E Professional
    Wymiary (długość x szerokość x wysokość)91 x 48 x 61 mm
    Odległość od krawędzi11 mm
    Uchwyt narzędziowysześciokątny
    Waga0,4 kg

Dane techniczneWymienny uchwyt SDS-plus GFA 18-H Professional
    Wymiary (długość x szerokość x wysokość)146 x 58 x 58 mm
    Maks. energia udaru1,0 J
    Maks. liczba udarów5 400 min-1
    Maks. średnica wiercenia w betonie10 mm
    Uchwyt narzędziowySDS-plus
    Waga0,8 kg

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2016 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,04 mld złotych i zatrudniała ok. 5 140 pracowników (wg danych na 31.12.2016).

Więcej: www.bosch.pl,, www.bosch-prasa.pl,, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2017). W 2017 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,1 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowania i usług oraz własną chmurę danych IoT Cloud, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 64 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 125 ośrodkach R&D na całym świecie.

News sponsorowany

0 15
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 27 Lip 2018 00:41
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Mnie osobiście wkrętarka przypadła do gustu.

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 27 Lip 2018 01:23
    robokop
    Moderator Samochody

Grzegorz740 napisał:

Mnie osobiście wkrętarka przypadła do gustu.

Kolorek obudowy do żakietu koledze pasuje? Za te pieniądze (bodaj 1,8 tys. zł), można mieć potężniejsze narzędzie - elektronicznie sterowane sprzęgło - żadna nowość i żadna fantazja, dobrze opracowane standardowe również jest wystarczająco dobre. Wydajny młot udarowy o energii udaru 1J? Upsss. to prawie jak dziobanie śrubokrętem. No i najważniejsze - żywotność baterii - na jaki okres czasu/ilość cykli ładowania producent gwarantuje ich poprawne działanie (czyli utratę nie więcej niż powiedzmy połowy pojemności)? Bosch zaczyna tworzyć reklamową papkę jak dla całkowitych ignorantów technicznych, pomimo że dotyczy ona sprzętu profi - niebieskiej linii. W zestawie brak już tylko mieszadeł do wyrabiania ciasta i ew. przystawki maszyny do szycia, do poprawek krawieckich. "Przewalam" sporo elektronarzędzi i Bosch naprawdę schodzi na psy.

5
  • #4 27 Lip 2018 07:23
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

robokop napisał:
    "Przewalam" sporo elektronarzędzi i Bosch naprawdę schodzi na psy.

Zwłaszcza że na rynku coraz więcej hurtowni oferujących chińskie części do Boscha o znikomej jakości.
    Sprzęt prezentowany na pewno ułatwia pracę w różnych sytuacjach i wiadomo że nie jest do prac ciągłych ( udar) a dorywczych. Odnośnie doświadczenia z tym sprzetem będą mogli powiedzieć jego użytkownicy, którzy pracę będą znali z paktyki a nie ulotek. Mam nadzieję że wkrótce takie opinie się tu okażą.

0
  • #5 27 Lip 2018 23:33
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Jakieś 15 lat temu miałem w rękach wkrętarkę z udarem. Wierciliśmy z kumplem na zmianę w wieżowcu (twardy beton) kilkanaście otworów. Wszystko się udało, my byliśmy zmęczeni a urządzenie gotowe do dalszego działania. Nie był to Bosch. Nie będę reklamował co to było chyba że na priv.

Natomiast co do tej zabawki to jakoś nie łapię po co ta przekładnia przesuwająca oś na krawędź przekładni. Wystarczy zastosować długi bit albo przedłużkę. Na uwagę zasługuje kompaktowa przekładnia kątowa. Mam jednak obawy co do trwałości zwłaszcza przekładni. Posiadam inną wkrętarkę - nówka też Boscha i pod nieco zwiększonym obciążeniem coś w niej nieciekawie brzmi.

Jak Bosch przejął Zelmera, to zmienili konstrukcję mechaniczną w maszynce do mięsa i już wiadomo, że jest to kompletny szajs. Padła przy pierwszym poważniejszym użyciu. Na gwarancji wymienili wszystkie tryby. Zelmera mam od 20 lat i ukręciłem kilka sprzęgieł ale przekładnie jak nowe.

Przykre, że mimo 2 aku dali szybką ładowarkę. Może zdąży wykończyć oba pakiety zanim padnie mechanika.

Cena zwala z nóg a firma próbuje jechać na opinii, która już od kilku lat jest zła.

1
  • #6 29 Lip 2018 23:34
    robokop
    Moderator Samochody

jaszczur1111 napisał:
    Jakieś 15 lat temu miałem w rękach wkrętarkę z udarem. Wierciliśmy z kumplem na zmianę w wieżowcu (twardy beton) kilkanaście otworów. Wszystko się udało, my byliśmy zmęczeni a urządzenie gotowe do dalszego działania. Nie był to Bosch. Nie będę reklamował co to było chyba że na priv.
    Ja mam profesjonalną bateryjną młotowiertarkę Hitachi z udarem pneumatycznym i zapewniam że szału nie robi. Do wiercenia w tynku czy Ytongu nawet udar nie jest potrzebny, co nie zmienia postaci rzeczy że nie potrafię sobie wyobrazić co można wiercić z mocą udaru 1J - w przypadku popularnych wiertarek "domowych" z udarem, gdzie udar jest oparty na przeskakujących skośnych zębach mechanizmu i to masa urządzenia z uchwytem poniżej środka ciężkości jest właściwym "bijakiem", natomiast tu, leciutka wkrętareczka z największą masą poniżej chwytu -ot, taka namiastka prawdziwego urządzenia - niemal Ema-Combi.
    Topolski Mirosław napisał:
    Zwłaszcza że na rynku coraz więcej hurtowni oferujących chińskie części do Boscha o znikomej jakości.
    Oryginalne części Bosch również nie grzeszą trwałością, jako że większość produkcji mają chyba w Chinach. To co się na rynku spotyka jako części zamienne, to często części do podróbek urządzeń Bosch - nie do odróżnienia od oryginału. Śmiem sądzić że schodzą z tych samych linii produkcyjnych. Bardzo rzadko się spotykało kiedyś wylatujące lamelki z komutatorów - i dotyczyło to z reguły urządzeń skrajnie wyeksploatowanych - w sprzęcie Bosch obecnie to chyba najczęściej spotykana usterka silników..

0
  • #7 31 Lip 2018 19:58
    misiek1111
    Poziom 21  

jaszczur1111 napisał:
    nie łapię po co ta przekładnia przesuwająca oś na krawędź przekładni. Wystarczy zastosować długi bit albo przedłużkę.

W niektórych przypadkach offset przydaje się, aby prawidłowo wkręcić śrubę (czytaj: prosto). Za pomocą przedłużki nie można by tego zrobić.

Podobny, ale tańszy sprzęt, także z większym aku:
    Wiertarko-wkrętarka FlexiClick Bosch z nowymi możliwościami:

0
  • #9 31 Lip 2018 22:11
    jaszczur1111
    Poziom 32  

misiek1111 napisał:
    jaszczur1111 napisał:
    nie łapię po co ta przekładnia przesuwająca oś na krawędź przekładni. Wystarczy zastosować długi bit albo przedłużkę.

W niektórych przypadkach offset przydaje się, aby prawidłowo wkręcić śrubę (czytaj: prosto). Za pomocą przedłużki nie można by tego zrobić.

:
    Być może czasem ale na załączonym zdjęciu wręcz przeszkadza zamiast pomagać. Od razu widać, że bit idzie pod kątem i ledwo sięga.

0
  • #10 01 Sie 2018 00:24
    misiek1111
    Poziom 21  

Topolski Mirosław napisał:
    zwracaj uwagę na to aby to był sprzęt na to samo napięcie wtedy ma to sens.

Fakt. Nie zwróciłem uwagi :oops:

0
  • #11 05 Sie 2018 00:28
    rosak
    Poziom 23  

jaszczur1111 napisał:
    Być może czasem ale na załączonym zdjęciu wręcz przeszkadza zamiast pomagać. Od razu widać, że bit idzie pod kątem i ledwo sięga.

To jest prowadnica szuflady z IKEA, wystarczy wysunąć szynę i można wkręcać zwykłym prostym bitem :D

1
  • #12 05 Sie 2018 10:47
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

rosak napisał:
    jaszczur1111 napisał:

To jest prowadnica szuflady z IKEA, wystarczy wysunąć szynę i można wkręcać zwykłym prostym bitem :D

To jest zdjęcie poglądowe prezentujace możliwosci użycia wkrętarki i na tym należy się skupiać bo samo zdjęcie może niefortunnie dobrane ale nie o tym jest artykuł.
    Dobrze by było gdyby w tym temacie na temat pracy tą wiertarko-wkrętarką zaczeli wypowiadać się użytkownicy posiadający ten sprzęt i mogący podzielić się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy - na pewno o wiele więce wniesie to do tematu niż rozważania na temat smaku cukierka oglądanego przez szybę sklepu.

0
  • #13 05 Sie 2018 17:28
    E8600
    Poziom 34  

robokop napisał:
    Bosch zaczyna tworzyć reklamową papkę jak dla całkowitych ignorantów technicznych, pomimo że dotyczy ona sprzętu profi - niebieskiej linii. W zestawie brak już tylko mieszadeł do wyrabiania ciasta i ew. przystawki maszyny do szycia, do poprawek krawieckich.

Niestety nie on jeden inne renomowane marki idą w jego ślady. Temat wygląda na materiał reklamowy i tak należy go traktować.

Ja w przyszłości myślę dać szansę marce SPARKY, która jest mało znana na naszym rynku oraz jako nieliczna nie jest jeszcze produkowana w Chinach. :)
    Gdyby mój chińczyk 10,8 V tyle potrafił?

Link

0
  • #14 05 Sie 2018 19:24
    nioop

Specjalista AGD

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie , że firma Bosch wyrobiła sobie renome na rynku, po czym zaczeła oferować totalną chińszczyznę za górę pieniędzy. Nawet oglądając ten spot reklamowy czuję zapach tandetnego plastiku :)
    Bardzo zaciekawiła mnie oferta nieznanej mi zupełnie firmy SPARKY, prezentuje się o niebo lepiej kosztując wielokrotnie taniej.
    Natomiast miałem ostatnio okazję użytkować wkrętarkę aku Panasonica - Ceny walą o podłogę ale jakość fenomen.

2
  • #15 06 Sie 2018 12:38
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 29  

Chętnie bym zobaczył test wiercenia tym narzędziem w betonowej ścianie nośnej. Takiej typowej dla obecnego budownictwa mieszkaniowego.
    Dziury pod kołki Ø 6 wiertłem SDS. Jeśli dałoby radę to taki sprzęt może być całkiem dobry dla montujących meble u klientów.

0
  • #16 11 Sie 2018 19:20
    alfsky
    Poziom 9  

Ja akurat kupiłem tego Flexi Clicka ale wersje 12V bez przystawki udarowej. Do udaru mam kablowego SDS zreszta tej samej firmy, używanego od prawie 10 lat i złego słowa nie powiem.
    Natomiast FC jest jak dla mnie genialny przy wszelkiego rodzaju montażach w ciasnych miejscach, mimo 12V zaskakująco mocny przy wierceniu. Jedyna wada, to moim zdaniem za słabe zakliki końcówek. Zdarzało mi sie pare razy przy przekręcanie sprzęgła poluzować końcówkę, kończyło sie wypadnięciem głowicy razem z bitem lub wiertłem. Przyzwyczaiłem sie żeby to sprawdzać, ale czasem wkurza.

0