Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka AEG Santo 75348 KG - Nieustanny alarm - skoki temperatury

Sildra 25 Lip 2018 16:06 201 4
  • #1 25 Lip 2018 16:06
    Sildra
    Poziom 6  

Witam,

Problem z moją lodówką to jedno i ma swoją historię.

Ja mam natomiast pytanie, gdzie zlokalizuję dokładnie głośnik alarmu, który nieustannie wyje (lodówka w zamrażarce osiąg -9'C i nie chce wyjść wyżej). Muszę wyłączyć ten dźwięk, bo mnie już szlag trafi, a do przyjazdu serwisu jeszcze dwa tygodnie.

Wczoraj odkręciłem panel wyświetlacza (ten z temperaturami w komorze chłodzącej i zamrażarce) i przypuszczam, że brzęczyk jest gdzieś ukryty w panelu, ale zanim rozbebeszę panel chciałbym się dowiedzieć gdzie precyzyjnie zajrzeć i jak wyłączyć brzęczyk.

Pozdr.
    K

0 4
  • #2 25 Lip 2018 16:56
    griseg
    Poziom 17  

Sildra napisał:
    (lodówka w zamrażarce osiąg -9'C i nie chce wyjść wyżej)

Uzupełnienie czynnika powinno załatwić sprawę i ucichnie alarm jak zamrażalnik zejdzie do -20.
    Usuwa się przyczynę. Czy w samochodzie jak zapali się check engine wyjmiesz żarówkę z kontrolki?

0
  • #3 26 Lip 2018 09:47
    Sildra
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź, ale ja nie piszę, aby uzyskać poradę odnośnie naprawy lodówki, tylko pytam o lokalizację głośnika alarmu w tym modelu. Naprawa to inna bajka i nie chcę już tutaj się rozpisywać.

0
  • #4 26 Lip 2018 12:27
    TONI_2003
    Moderator

Sildra napisał:
    tylko pytam o lokalizację głośnika alarmu w tym modelu
    Zatem jak to w 99% bywa :D znajduje się na płytce elektroniki i w czym problem by go zobaczyć?

0
  • #5 26 Lip 2018 12:42
    griseg
    Poziom 17  

Ja bym nawet dał 100%
    Daj fotkę elektroniki.

0