Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisać

25 Lip 2018 16:18 483 24
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z pamięcią RAM. Dokupiłem 2 taka samą kość (chyba) parametry są te same, ALE oznaczenie ich jest jednak inne. Każda kość z osobna działa poprawnie . Test przeprowadzałem na programie który musiałem wgrać na pendrive i taki DOS program. Każda kość z osobna ma 0 błędów po 5 krotnym "jakby teście". Jednak że przeprowadzając test na obu wyskakują w owym programie błędy. Dodam że bios zaktualizowałem do najnowszej wersji. Raczej nie widzę żadnych problemów na pojedynczej kości. Także działają w 2 dostępnych bankach w płycie. Ale gdy wsadzę 2 kości nawet wyjmę tą baterie na 20 min dam w biosie default to i tak po starcie windowsa są problemy tupu co np 10 sec jest taki typwy LAG (nie mylić ze ścięciem) , że np muzyka zlaguje na 1 sec i tak co 30 sec. Komputer chodzi wolniej (na 2 kościach 4gb, niż na jednej 2 gb). W windows pokazuję mi że mam 4 GB ale używane 3GB, tak samo w programach typu CCleaner CPU-Z, przy starcie windows pokazuję 4gb. I dodam że po włożeniu 2 wyskakują blue screeny i te 2 kości działają w trybie singel chanel, tak pokazuje program CPU-Z. Wrzucę SS w linku niżej do rzeczy które mogą wam ułatwić zdiagnozowanie problemu. A i proszę nie myśleć, że ja nie szukałem przyczyn nic nie robiłem.... mnie to już penis strzela!
    Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekówka.

https://imgur.com/a/lEoS7zy
  • Poziom 43  
    Lee Sin Korea napisał:
    Test przeprowadzałem na programie który musiałem wgrać na pendrive i taki DOS program.

Jeśli memtest86 to dobry wybór.
    Kości nie wyświetlają errorów w memtest po włożeniu pojedynczo zarówno do slotu pierwszego jak i drugiego?
    Podaj model CPU. Czy masz opcję w BIOS, która wyłącza tryb dual channel?

Dodano po 34 [sekundy]:

Lee Sin Korea napisał:
    program CPU-Z. Wrzucę SS w linku niżej do rzeczy które mogą wam ułatwić zdiagnozowanie problemu.

Zamieść wszystkie zakładki włącznie z 3-cią.
  • Poziom 3  
    Więc tak memtest86 tym programem skanowałem każdą kość w każdym slocie osobno. 0 błędów . Bios mam nowy i nie wiem co mam przestawić gdzie tego szukać (nie znam dobrze ENG) on jest chyba troszkę taki ubogi bo jak go zaktualizowałem to np nie widzie w biosie jaki mam procek. Albo nie umiem znaleźć. Wiem że w mojej starej płycie kiedyś była kombinacja do odblokowania jakiś tam innych ustawień tzw zaawansowane. To zakładki z 1 włączonej kości. Ale jak podłącze 2 to w zakładce tam dalej pisze singel chanel.
    https://imgur.com/8cAe9i1 link do zakładek.
    E4600 intel core duo.
  • Spec Overclocking
    Kolego, zdjęcia dodajemy na elektrodę nie jakieś dziwne i podejrzane serwery.
    Co do twoich kłopotów, to że system podaje że masz 3 gb jest zasługą 32bitowego systemu. Gdybyś miał 64bitowy system byłoby ok. A reszta po zobaczeniu zdjęć.
  • Poziom 3  
    ECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisaćECS PT890T-A - Ram się gryzie, źle działa , ciężko opisać

Dodano po 5 [minuty]:

Z góry przepraszam za moją tapetę ale wszystko w granicy. Telefonem robione słabym SS nie dał bym rady zrobić na 2 kostkach . Proszę to jakoś zanalizować , odwdzięczę się !!. Też zastanawia mnie proces WmiPrvse.exe (nawet nie rozkiminiam co może się za tym kryć...) też podskakuję na nim procek ale nie uchwyciłem tego na mojej lustrzance :D
    A do wypowiedzi wyżej tak mam win64. A nawet nie wiedziałem że mogę wrzucić to na stronę waszą. Co robić chłopaki
    !
  • Poziom 3  
    Głodnemu chleb. A tak btw to zobacz post bo takie komentarze to na kwejku masz ss to zobacz czy mam najnowszy.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @Lee Sin Korea Oj nieskromnie. Prosiłem 3-cią zakładkę. Zdjęć nacykałeś sobie, parampampam, a zakładki brak.
    Nie będę szukał wersji BIOS w tym bałaganie. Nie mam czasu.
    ps. Na podejrzanym serwisie jest 3cia zakładka. Wybaczam, bo post to #1.
    BIOS aktualny.
    07/12/19
    Napisz kiedy flashowany był ten BIOS.

Coś jest nie tak. Jak widać te moduły działają w trybie single.
    Wg. mnie te kości mogą nie działać razem z tą płytą.
    To są 2 różne modele.
  • Poziom 3  
    to ładnie mi tu doradzili kostkę. Ale dzięki za pomoc wszystkim.
  • Poziom 3  
    można ale nie wiem czy mnie na to stać finansowo w tej chwili bo pewnie się spali wszystko jestem naprawdę zielony . A i proszę jak można to wejść w te zdjęcia 4k tam dużo ustawień biosu jest.

Dodano po 1 [minuty]:

Lee Sin Korea napisał:
    można ale nie wiem czy mnie na to stać finansowo w tej chwili bo pewnie się spali wszystko jestem naprawdę zielony . A i proszę jak można to wejść w te zdjęcia 4k tam dużo ustawień biosu jest.
    aha 1 zakładki nie zrobiłem ale jest możliwość podkrecić procka i ram
  • Poziom 3  
    enhanced napisał:
    Podnieść napięcie o 10% i zobacz jak nie pomoże to dodatkowo obniż takty. Nie ma co tutaj spalić.

to co napisałeś wyżej to dla mnie magia . trzeba jak do prostego chopa czyli wytłumaczyć gdzie wejść itp

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

Dobra chj robię te napięcie. Ale coś czuje że ram pójdzie elo , Jak się nie odezwę to umarłem virtualnie

Dodano po 29 [minuty]:

Zwracam panu enhanced Honor! podniosłem napięcie o 0.5 i komp działa w sumie dobrze. Teraz chciał bym jeszcze się dowiedzieć jak mam zrobić żeby używał 4GB nie 3. Mam win7 64x i geforce 8600 512mb. To ona może mi kraść ten Ram bo moja płyta max 4 obsługuje i nie wiem czy to się dodaje czy po prostu coś mam źle ale nie wiem czy czuje różnice pomiędzy 2gb a 4gb ram . Jutro dam znać. Dzięki kolego za Poradę !!!! :*

Dodano po 9 [godziny] 49 [minuty]:

https://forum.pcformat.pl/Win7-x64-wyswietla-3GB-RAM-a-zainstalowane-jest-4GB-t?page=2
    znalazłem takie coś czy to może być także mój problem ?
  • Poziom 3  
    Niem ma szans nie dawno ją kupiłem! te rozwiązanie które podałem wyżej w linku (to nie wirus tylko forum takie jak to ). myślicie że u mnie zadziała strasznie nie chce robić formata. A i sprawdzić co zabiera 1 gb Ram też nie umiem chodź poświeciłem dużo czasu no ale jak szukanie igły to dla mnie.
  • Poziom 3  
    Dobrze ale mój bios i pc widzi cały ram ale jakieś urządzenie je wzieło
  • Poziom 3  
    Więc tak zostało dla mnie ustawienie częstotliwości Ram na 533 volt na 0.5 . Format windowsa 7 od nowa ?
    A i nurtowało mnie zawsze na kompie co to jest w bios IDE i RAID takie 2 obcje na raid nie dało się sformatować z win vista na np xp w ogóle nie było dysku przy instalacji. Teraz mam win 7 i zainstalowałem na IDE , Czy przy tej instalacji mam zmienić na RAID ?

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

• Poziom 3  
    A teraz najlepsze Lagi się pojawiają wtedy kiedy używam internetu czyli wchodze na speed test albo yt buffer w hd , sciaganie pliku z neta coś ze sterownikami albo ze sprzętem jest nie tak !!! Posiadam Router alcatel zone . albo w bios coś źle albo u mnie bałagan robię format i dam znać. Może komuś się to przyda,

Dodano po 25 [minuty]:

jednak nie podłączyłem internet z telefonu dokładnie to samo. Proszę o pomoc czy już zamykać temat ?
  • Poziom 3  
    Teraz arogancko bo jestem zły dobra nie wiem czy to ja jestem z kosmosu czy panowie (bez urazy ) Zacznijmy od tego po co mam robić to tamto jak jak nie wiem po co to robię . Zrobiłem to zrobiłem tamto i dalej nic. każecie teraz linuxa i zobaczyć czy widzi ram ???? Ja na linuxa się nie wybieram więc po co to mam robić., Jak mój windows widzi 4?????? to linux co mam widzieć 8 ? mam 4 widzi 4, ale działa 3. To do takich zagadek dla ludzi co się nie znają trzeba napisać tak|: Zainstaluj Linuxa jężeli on wykryje to a bedzie to znaczy że problem tkwi w tym i w tamtym . Ja wiem że nie mogę od was tego wymagać ale by było proste podchodzić inaczej do sprawy bo widze komentarze pare postów w zyciu utworzyłem pomogł 100000 lvl 100000 ranga szycha . no ale z ten rutyny za bardzo podchodzicie przedmiotowo., wiem pc to przedmiot. ale nie chodzi o przedmiot tylko o diagnoze miedzy mna wami a PC.

Odbijając , po co mam tego linuxa zainstalować. Ja tu prowadze za stery pamietajcie ale pokory teraz mi zabraklo
  • Poziom 3  
    A ile ma widzieć i co to da ?
  • Poziom 43  
    @Lee Sin Korea Da to wgląd, czy problem jest natury hardware czy software.
    Tylko nie instaluj tego linuxa na dysku twardym, bo może się stać coś brzydkiego. :)