Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XL830L - Malutki, taniutki, chiński multimetr. - Test / Recenzja/ Opinia.

CMS 27 Lip 2018 18:10 7017 38
    CMS
    Administator HydePark
    robokop napisał:
    Panowie, zwrócił któryś z Was uwagę, jak wpływa na prąd w obwodzie wpięcie takiego multimetru? Pomijam już rezystancję samych przewodów i styków...

vodiczka napisał:
    OK, tylko jak wpływa szeregowe wpięcie amperomierzy na pomiar prądu, zależy tylko od ich rezystancji wewnętrznych.

No w końcu zaczynacie myśleć :).

Zauważyłem, że poruszyliście temat łączenia dwóch identycznych amperomierzy. W takim przypadku i tak otrzymamy nieprawidłowy wynik, ale tutaj znowu nie sprecyzowałem. Wiadomo, że w recenzji porównuję, testowany produkt z jakimś wzorcem (lepszym lub gorszym). Więc nigdy nie będą to dwa identyczne produkty.
  • HelukabelHelukabel
    vodiczka
    Poziom 43  
    CMS napisał:
    No w końcu zaczynacie myśleć
    No chyba wcześniej zacząłem :)
    CMS napisał:
    Wiadomo, że w recenzji porównuję, testowany produkt z jakimś wzorcem (lepszym lub gorszym).
    I do tego porównania szeregowe wpięcie amperomierzy było w pełni uzasadnione. Porównywał kolega testowany miernik ze swoim, chyba że źle zrozumiałem i porównywał kolega testowany miernik ze wskazaniami zasilacza a wskazania swojego miernika dorzucił na deser. :|
  • HelukabelHelukabel
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    vodiczka
    Poziom 43  
    nowyARM napisał:
    Niekoniecznie, przykładowo mam dzielnik napięcia 1:10 z rezystorów 18M i 2M.
    A nie można "po bożemu" 18k i 2k :?: :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jack63
    Poziom 42  
    vodiczka napisał:
    tylko jak wpływa szeregowe wpięcie amperomierzy na pomiar prądu, zależy tylko od ich rezystancji wewnętrznych.

Co to jest "wpływ na pomiar"?
    Czy się różni wróbelek???
    Pytanie jest jak kawał abstrakcyjny. Pytia by odpowiedziała.
    Trzeba doprecyzować co na co wpływa? Jak wpływa a potem jak wielki jest ten wpływ.
    Szeregowe połączenie amperomierzy robione tylko dla porównania ich wskazań jest jak najbardziej zasadne.
    W ten soposób można skalibrować jeden przyrząd względem drugiego będącego wzorcem.
    Równoległe łączenie amperomierzy jest idiotyzmem...
    Wpływ amperomierza, nie na pomiar, a na układ mierzony jest oczywisty i dość łatwy do oceny. Po prostu wpinamy dodatkową szeregową rezystancję.
    Jednak wpływ może być "zerowy" gdy mierzymy prąd źródła prądowego.
    Natomiast wpływ rezystancji kabli, a szczególnie styku sondy pomiarowej z punktem obwodu na obwód mierzony jest olbrzymi, bo wprowsdza czasem wielokrotnie większą rezystancję szeregową niż bocznik amperomierza. Czasem urządzenie zasilone przez amperomierz nie chce poprawnie działać.
    vodiczka
    Poziom 43  
    jack63 napisał:
    Trzeba doprecyzować co na co wpływa? Jak wpływa a potem jak wielki jest ten wpływ.
    Gdybyś nie wyrwał mojej wypowiedzi z grona innych to nie uznałbyś jej za abstrakcyjną.
    smyk55
    Poziom 23  
    CMS napisał:
    Jak wiadomo, nie powinno się łączyć amperomierzy, ani równolegle, ani szeregowo
    Tragedia .............
    CMS napisał:
    Tym bardziej, że jak pewnie zauważyliście, pomiary (ze względu na moje lenistwo) wykonywane były na dwóch różnych rezystorach z tej samej paczki.
    Tak się przeprowadza testy. Test do bani ............
    mada1950
    Poziom 1  
    Witam. Mam taki multimetr, niestety spalony jest rezystor R 12 . Prosiłbym o podanie jego wartości. Najlepiej na dziunio400(malpa)o2.pl
    Pozdrawiam.