Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jeden mikrofon różnicowy może obsługiwać dwa radiotelefony?

daygon 25 Lip 2018 19:56 204 2
  • #1 25 Lip 2018 19:56
    daygon
    Poziom 5  

Witam serdecznie Forumowiczów

Mam problem z dostosowaniem do swoich potrzeb systemu łączności, który ze względu na konieczność operowania jednocześnie na dwóch różnych częstotliwościach (AM i FM) zmusza mnie do wykorzystania dwóch radiotelefonów. Zakupiłem Yaseu FTA-250 dzięki któremu będę mógł pracować w AM oraz Baofenga UV-5R, który pracuje w FM. Posiadam słuchawki lotnicze David-Clark H10-40 oraz dodatkowo laryngofon z NAVCOMM-u. Chciałem używać laryngofonu w Baofengu, a Clark-ów do Yaesu lecz taka konfiguracja generuje sporą plątaninę kabli co jest bardzo kłopotliwe. Pomyślałem, że mógłbym zrobić całą instalację w Clark-ach i jedynie dwa kable by mi z nich wystawały co byłoby rewelacyjnym rozwiązaniem. Wrzuciłem już do Clark-ów dodatkowy głośniczek, który będzie pracował z Baofeng-iem. Moje pytanie brzmi - czy można skorzystać w tej sytuacji z jednego mikrofonu różnicowego podłączając dwa radiotelefony? Każde radio ma przycisk PTT i nie będą pracować oba na raz tylko wzbudzać je będzie przyciśniecie przycisku. Proszę o odpowiedzi, rady i sugestie. Jestem laikiem, mam chęci i potrafię lutować więc z Waszą pomocą powinno się udać :D Pozdrawiam serdecznie.

0 2
  • #2 25 Lip 2018 20:52
    kokapetyl
    Poziom 43  

Skoro on ma pracować w danym momencie tylko z jednym radiotelefonem, to co przeszkadza zastosować przełącznik. Może być oddzielny, może można wykorzystać fabryczny (z radiotelefonu)jeśli jest taka możliwość (odpowiednia liczba wolnych styków)

0
  • #3 25 Lip 2018 22:50
    dj_volt
    Poziom 22  

Proponuję inaczej. Wyprowadź z radiotelefonów sygnały do jakiejś małej obudowy. Zastosuj 2 przyciski PTT, po jednym na radiotelefon a do tego układ komutacji sygnału mikrofonowego na diodach. Proste i skuteczne rozwiązanie.
    Tutaj masz pinout złącz w Baofengu. Tutaj pinout Yaesu.

0
  Szukaj w 5mln produktów