Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jeden mikrofon różnicowy może obsługiwać dwa radiotelefony?

daygon 25 Jul 2018 19:56 408 2
    daygon
    Level 5  
    Witam serdecznie Forumowiczów

Mam problem z dostosowaniem do swoich potrzeb systemu łączności, który ze względu na konieczność operowania jednocześnie na dwóch różnych częstotliwościach (AM i FM) zmusza mnie do wykorzystania dwóch radiotelefonów. Zakupiłem Yaseu FTA-250 dzięki któremu będę mógł pracować w AM oraz Baofenga UV-5R, który pracuje w FM. Posiadam słuchawki lotnicze David-Clark H10-40 oraz dodatkowo laryngofon z NAVCOMM-u. Chciałem używać laryngofonu w Baofengu, a Clark-ów do Yaesu lecz taka konfiguracja generuje sporą plątaninę kabli co jest bardzo kłopotliwe. Pomyślałem, że mógłbym zrobić całą instalację w Clark-ach i jedynie dwa kable by mi z nich wystawały co byłoby rewelacyjnym rozwiązaniem. Wrzuciłem już do Clark-ów dodatkowy głośniczek, który będzie pracował z Baofeng-iem. Moje pytanie brzmi - czy można skorzystać w tej sytuacji z jednego mikrofonu różnicowego podłączając dwa radiotelefony? Każde radio ma przycisk PTT i nie będą pracować oba na raz tylko wzbudzać je będzie przyciśniecie przycisku. Proszę o odpowiedzi, rady i sugestie. Jestem laikiem, mam chęci i potrafię lutować więc z Waszą pomocą powinno się udać :D Pozdrawiam serdecznie.
    kokapetyl
    Level 43  
    Skoro on ma pracować w danym momencie tylko z jednym radiotelefonem, to co przeszkadza zastosować przełącznik. Może być oddzielny, może można wykorzystać fabryczny (z radiotelefonu)jeśli jest taka możliwość (odpowiednia liczba wolnych styków)
    dj_volt
    Level 24  
    Proponuję inaczej. Wyprowadź z radiotelefonów sygnały do jakiejś małej obudowy. Zastosuj 2 przyciski PTT, po jednym na radiotelefon a do tego układ komutacji sygnału mikrofonowego na diodach. Proste i skuteczne rozwiązanie.
    Tutaj masz pinout złącz w Baofengu. Tutaj pinout Yaesu.