Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka NAC LS0855-40118-JU

25 Lip 2018 20:53 570 2
 • Poziom 9  
  Witam,

  posiadam kosiarkę NAC LS0855-40118-JU z napędem (moc maksymalna 3,5KM, obroty 3000obr/min, rok produkcji 2015). Kosiarka pali bez problemu i "nie słychać" by silnik pracował nieprawidłowo. W tym sezonie pojawił się następujący problem gdy koszona trawa jest trochę wyższa (nie jakieś zarośla do kolan, po prostu trochę wyższa trawa) to kosiarka nie ma siły, obroty spadają, aż się silnik zatrzyma. Na bardzo niskiej trawie kosiarka działa (z napędem też nie ma problemu) ale przy trochę wyższej po prostu staję od razu po wjechaniu w nią.

  Gdzie szukać problemu?
 • Poziom 35  
  Pracujesz oczywiście na świeżym paliwie, filtr powietrza czysty i gaźnik przeglądnięty.
  Jeśli silnik ma odpowiedni poziom oleju i nie jest "przytarty", to może wystarczy tylko zwiększyć mu obroty tj. odpowiednim wkrętem w gaźniku, który nieco więcej uchyli przepustnicę.
  Tylko dla przypomnienia. Co jakim czas należy sprawdzić nóż i w razie potrzeby podostrzyć go. Spód kosiarki (po pracy) powinien być starannie oczyszczony z trawy i błota, gdyż po zaschnięciu powodują one hamowanie wyrzutu trawy, zapychanie się kosiarki i tym samym hamowanie obrotów silnika.
 • Poziom 9  
  Paliwo wymieniałem , filtr powietrza wyczyszczony, gaźnik przejrzany powierzchownie (bez wykręcania).. Poziom oleju w normie, silnik nie wydaje się przytarty... Za Twoją radą przyjże się jeszcze gaźnikowi, spróbuje może zwiększyć obroty za pomocą regulacji śrubki w gaźniku.