Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż kamer na latarniach - zasilanie POE

26 Lip 2018 07:55 456 8
 • Poziom 16  
  Witam,

  Mam 14 latarni, do każdej doprowadzone jest zasilanie 3x4 pod zasilacze POE, oraz skrętka UTP (skrętki są szeregowo, chyba 4 latarnie na jednej). Chciałbym zastosować w każdej latarni BCS-IP5/E-S (każdy switch zasilany osobno z AC). Czy ten switche można łączyć ze sobą szeregowo?, mają (5xPoE + 1xUplink). Mam kilka takich switchy, ale nie łączyłem ich wcześniej ze sobą, wiem ze schematów że mogę z jednego z tych 4 portów POE podłączyć zasilanie do POE IN drugiego, ale ja mam osobnego zasilanie w każdej latarni i chciałbym je wykorzystać bo odległości są spore.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Lepiej gdybyś miał switcha PoE 1Gb, a nie 100Mb. Switche można łączyć ze sobą - może być ich 14 szt. Tylko nie bardzo rozumiem to:
  Lukasino napisał:
  skrętka UTP (skrętki są szeregowo, chyba 4 latarnie na jednej).

  Jest jedna skrętra, która idzie od lampy 1 do 2, od 2 do 3, od 3 do 4 i od 4 do jakiegos pomieszczenia? Czy tylko od lampy do lampy?
  Spore odległości czyli jakie?

  Wrzuć jakiś schemat całości.
 • Poziom 16  
  Jak się łączy te switche prawidłowo?, który port do którego? (zakładają że każdy jest zasilany z 230V). 1 Gb nie potrzebuje, nawet, gdyby były po 3 kamery na latarni x 14 daje 53Mb. Przewód elektryczny ułożony jest szeregowo od głównego pomieszczenia do każdej latarni (to obliczał elektryk). Przewodów UTP wychodzi 5 albo 6 z głównego pomieszczenia, każdy przechodzi przez 3-4 latarnie (to jeszcze będę sprawdzał), odległość każdego do pierwszej latarni (czyli pierwszego switcha) nie przekracza 100m, najdłuższy odcinek między latarniami również nie przekracza 100m.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Od switcha do switcha poprzez Uplinki. Jakie tam będą kamery - parametry?
 • Poziom 16  
  dawidedziu napisał:
  Od switcha do switcha poprzez Uplinki. Jakie tam będą kamery - parametry?


  Gdyby tam było napisane uplink to bym nie pytał:), w opisie jest (5xPoE + 1xUplink), ale na płytce te dwa porty są podpisane LAN6 i LAN 5 POE rozumiem że pełnią funkcje uplinku?.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Od LAN_1 do LAN_5 masz PoE, a LAN_6 jest bez PoE, więc to pewnie jest ten Uplink.
 • Poziom 16  
  Ok dzięki. Jeszcze jedno pytanie, jak nawiercanie otworu w lataniach nowego typu? (stalowe ledowe wysokie na 8 m), nawiercacie pod kątem od dołu żeby woda nie zaciekała do wewnątrz?, są na to jakieś gotowe rozwiązania?. Na latarni już montowałem, ale pierwszy raz mam sytuacje, gdzie kabel muszę wpuścić od razu do słupa.
 • Poziom 17  
  Przełączniki, o których piszesz możesz łączyć szeregowo. Nie widziałem żebyś podawał ilości kamer - zweryfikuj czy wystarczy Ci uplink 100Mbps na "magistrali"
  Jeżeli będziesz potrzebował jednak czegoś więcej to możesz zastosować IP-8-20-L2 gdzie masz gigabitowe uplinki i od razu zewnętrzną obudowę z możliwością dokupienia adaptera słupowego. Gotowe do montażu po wyjęciu z pudełka :)

  https://www2.atte.pl/IP-8-20-L2
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Jeśli chodzi o otwór w słupie to nawiercam wiertłem o średnicy minimalnie większej niż sam przewód. Później wkładam od góry cieńki przewód/żyłkę z nakrętkamk(tak, żeby samo spadło na dół słupa) i dowiązuję do niej skrętkę, no i wciągam na górę. Uszczelniam to masą bitumiczną lub jakimś uszczelniaczem dekarskim. Puszki montowane będą na jakieś opaski zaciskowe/obejmy do słupa?