Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sl-pj27a - Odtwarzacz CD technics trzaski w glosnikach

26 Jul 2018 12:51 447 5
  • Level 11  
    Witam mam pytanie odnośnie Odtwarzacza CD technics Sl-pj27a. Mianowicie czyta piosenki dobrze nie przeskakuje ale słychać takie trzeszczenie w glosnikach. Bez względu jakie płyty. Jak dłużej pochodzi to jakby mniej. Wszędzie jak padnięty laser to każdypisze że przeskakuje albo nie czyta. U mnie jest inaczej.Soczewka czyszczona izopropanolem bez skutecznie. Czy może to być laser czy raczej elektronika? Czy może próbować go regulować?
  • Level 43  
    Sprawdź kondycję kondensatorów elektrolitycznych na PCB elektroniki lasera (tej do której wpięty jest laser).
  • Level 11  
    Ok będę w domu to sprawdzam i dam znać dzięki
  • Level 11  
    Sl-pj27a - Odtwarzacz CD technics trzaski w glosnikachSl-pj27a - Odtwarzacz CD technics trzaski w glosnikachSl-pj27a - Odtwarzacz CD technics trzaski w glosnikach
    Chwilę mnie nie było, bo nie miałem czasu. Sprawdziłem kondensatory na płytce lasera, są ok. Żadnych napraw nie widać, zimnych lutów
  • Level 18  
    Musisz wykonać pomiary wartości każdego kondensatora a w tym celu musisz odlutować jedną noge kondensatora i dopiero wtedy wykonać pomiar-tak musisz zrobic z każdym kondensatorem. Sprawdź też taśmę połączeniową (test na ciągłość obwodu) laser-płyta sterująca czy nie ma ona przerw. Laser nie zawsze bedzie przeskakiwał. Trzaski mogą być powodem słabnącej emisji diody laserowej.
  • Level 11  
    Kondensatory wyjmowalem do sprawdzenia .Taśmę do lasera w sumie chyba nie sprawdziłem tylko te pozostałe na kostki. A ile by laser do tego kosztował i gdzie najlepiej kupić?