Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 cc - brak komunikacji z ECU - wymiana sterownika bez nr

achtung882 26 Jul 2018 19:39 2286 12
    achtung882
    Level 16  
    Witam,
    w Peugeocie 206 cc 2.0 16V mam problem ze sterownikiem silnika.
    -Po pierwsze brak komunikacji ze sterownikiem.
    -Po drugie jeżeli silnik się troszkę podgrzeje i przełączy na LPG to trzęsie się cały silnik. Podejrzewam że ten problem wynika z braku komunikacji
    -Po trzecie chciałbym wymienić sterownik ale już ktoś tam grzebał i na obecnym sterowniku nie ma naklejki i nawet gdyby była nie wiem czy ten sterownik jest odpowiedni.
    -Po czwarte czy mogę kupić sterownik z roku mojego auta nie zwracając uwagi na nr SW I HW? czy różnice w HW oznaczają np rozmieszczenie pinów?
    achtung882
    Level 16  
    Sterownik KME Nevo PRO.
    Auto było u elektromechanika i ten stwierdził że ze sterownikiem nie ma komunikacji, instalacja jest sprawna. Po otwarciu sterownika okazało się że pamięć flash była przelutowana oraz zdjęty jest immobilizer więc ktoś już tam coś kombinował.
    Jak sprawdzić na stole czy jest komunikacja? Multimetr mam ale jeszcze nie wiem jak go dokładnie używać...
    Ireneo
    Level 42  
    Multimetrem tego nie sprawdzisz...Czym to było podłączane?Przyczyną może być zdjęte immo.
    achtung882
    Level 16  
    W takim razie na stole nie sprawdzę. Niestety nie pamiętam czy to sprawdzali ale wiem że próbowali też wgrać nowe oprogramowanie więc chyba jakiś program do Peugeota.
    A czy zmieniając sterownik na inny muszę wymienić na dokładnie taki sam jak mój czy może być inny z tego rocznika i tego silnika?
    achtung882
    Level 16  
    Dzisiaj rzuciłem okiem i z tego co zobaczyłem to prawdopodobnie jest wpięty. Odciąć go?
    Co to da?
    Teraz wracając do głównego tematu:
    Czy zmieniając sterownik silnika, na którym nie ma naklejki z nr na inny z tego samego roku produkcji ale z innym nr SW i HW jak na zdjęciu? Po zdjęciu immo będzie to działać?Peugeot 206 cc - brak komunikacji z ECU - wymiana sterownika bez nr
    Michal2002
    Level 23  
    W razie problemów przelutujesz sobie Flasha. Jeżeli płytka jest taka sama to powinien ruszyć.

Sprawdzone w praktyce.
    Michal2002
    Level 23  
    Może być to też wina testera OBD, osobiście myśle ,że sterownik jest OK
    achtung882
    Level 16  
    do dwóch przewodów OBD podłączone były przewody od instalacji gazowej. Obcięte i zaizolowane.
    Niestety dopiero jutro będę mógł podłączyć jakiś czytnik.
    Rozebrałem tez sterownik silnika, okazało się że jest z marca 2000 roku (ktoś, coś tam grzebał), a auto z 2003.
    Rozmieszczenie elementów jak i nr na płytce drukowanej jest dokładnie takie samo jak w nowszym. Jedyną różnica są nr na układach scalonych chociaż nazwy są takie same. Czy to będzie duży problem?
    Michal2002
    Level 23  
    Raczej nie, robiłem kiedyś takie coś w nowym aucie i odpaliło bez problemów
    achtung882
    Level 16  
    Kupiłem sterownik z htb z tej samej wersji silnikowej i z tego samego roku. Przelutowałem flesha ze starego do nowego i działa. Jedyny problem jaki teraz się pojawił to wskazówka poziomu paliwa opada przy jeździe na LPG. Nie wiem teraz ile żona ma PB...