Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos, kontrolka ABS

spec 25 Sie 2005 20:30 6028 4
  • #1 25 Sie 2005 20:30
    spec
    Poziom 28  

Samochod: Lanos 1,5 bezyna, 1999r, 40tys km.

Problem: od czasu do czasu zapala mi sie kontrola ABS.

Zapala sie w trakcie normalnej jazdy (nawet nie zeby przy hamowaniu). Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika nie swieci po czy znowu zaczyna. Ogolnie nie ma jakiejs "logiki". nie zauwazylem problemow z ABSami, tzn nawet jak sie swieci przy gwaltownym hamowaniu nie blokuje kol. Hamolce od kilku dni piszcza... nie za glosno ale jednak. Dzisiaj przejechalem ok 300km i niestety zaczelo mi cos piszczec nawet w trakcie jazdy np przy wychodzeniu z zakretow.

Auto pojdzie do mechanika bo ja sie na tym za bardzo nie znam ale wydaje mi sie ze jakiekolwiek wskazowki/sugestie mogly by byc przydatne.

Przypominam ze kontrolka nie swieci sie ciagle, ale jak juz sie wlaczy to tylko "restart" silnika pomaga.

0 4
  • #2 25 Sie 2005 21:03
    cobraa
    Poziom 27  

Odczytac pamiec usterek wszystko ci pokaze.

0
  • #3 25 Sie 2005 21:43
    spec
    Poziom 28  

cobraa napisał:
    Odczytac pamiec usterek wszystko ci pokaze.

No doczytalem sie w roznych postach zeby odczytywac albo kasowac "pamiec usterek" ale wlasciwie nigdzie nie jest napisane jak :|

wiem ze trzeba spiac z kompem ale gdzie go mam podlaczyc? Czy jedyny komputer pokladowy w tym wozie to ten pod siedzeniem pasazera i czy o ten chodzi czy szukac gdzies indziej? Jest tam jakis uniwersalny interfejs czy jakies specjalne przelotki trzeba? Jak juz mowilem mechanik ze mnie kiepski... ogolnie grzebie tylko w starym maluchu a to inna szkola jazdy....

0
  • #4 25 Sie 2005 21:51
    Doktorr
    Poziom 34  

Interface do silnika (ALDL) nie zrobi poduszek ani ABS w Daewoo.Trzeba albo szukać na piechotę albo fabryczny tester. Przed wybraniem się na serwis sprawdź przewody czujników ABS przy przednich kołach.

1
  • #5 25 Sie 2005 21:58
    spec
    Poziom 28  

Doktorr napisał:
    Interface do silnika (ALDL) nie zrobi poduszek ani ABS w Daewoo.Trzeba albo szukać na piechotę albo fabryczny tester. Przed wybraniem się na serwis sprawdź przewody czujników ABS przy przednich kołach.

Czujniki traktowac jako zwykle indukcyjne i sprawdzic normalnie jak cewke czy jakos inaczej? Szukac uszkodzen przewodow, polaczen itp czy jeszcze czegos?

W schemacie serwisowym elektroniki Lanosa doczytalem sie ze do ABSu jest motowany oddzielny modol pod schowkiem.... mowisz ze sie nie da normalnie przetestowac, czyli mam to traktowac jako jedyny modol odpowiedzialny za ABS i jesli cos jest uszkodzone to tu?

I jeszcze drobiazg. Wg schematu serwisowego czujnik ABSu kol przednich jest bardziej w komorze silnika a nie przy samych kolach jak to jest z tylu ... albo ja zle czytam? (ponizej rysunek)

0