Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z uruchomieniem pc - zaczynaja się kręcić wentylatory i komputer się res

Zuowski 26 Jul 2018 21:27 888 18
    icosie
    Level 34  
    Witam

Coś źle podpięte. Czy masz głośniczek do płyty żeby usłyszeć kody błędów?

Czy aby na pewno wszystkie kable zasilania do płyty są podpięte? Proszę o zdjęcia w dobrej jakości bo na filmie nic nie widzę. A na pewno nie ma zasilania 8 pin w górnej częci po lewej stronie (koło wyjść płyty głównej.

Jak to nie pomoże to: odłącz wszystko od płyty głównej, zostaw RAM, procesor i zasilacz. Jak wystartuje na tym to po kolei podpinaj inne podzespoły.
    Płyta główna ma wyjście HDMI. Podłącz tam monitor.

Czy aby na pewno wszystkie kable zasilania do płyty są podpięte? Proszę o zdjęcia w dobrej jakości bo na filmie nic nie widzę.

Pozdrawiam
    icosie
    Level 34  
    Faktycznie 8 pin wpięte. A czy tu: (zaznaczone na czerwono)

Problem z uruchomieniem pc - zaczynaja się kręcić wentylatory i komputer się res

Jest dobrze dociśnięta kostka zasilacza?

A tu masz instrukcje obsługi: Link i wepnij pod odpowiednie gniazdo chłodzenie procesora. Strona 13 gniazdo nr 2.
    Zuowski
    Level 5  
    Tak, kabla nie można docisnac ani wyciągnąć bez nacisniecia tego zabezpieczenia przy złączu, natomiast podczas składania się troszkę spieszylem i 4 pinowe wejście cpu próbowałem wsadzić na odwrót ale wydaje mi się że gniazdo działa gdyż po odłączenie kabla zasilającego cpu komputer nie reaguje.
    icosie
    Level 34  
    Wyciąg ten kabel zasilający i wsadź prawidłowo, bo w taki sposób nie może być wpięty, bo działać to nie będzie na pewno. Musi pewnie i sztywno siedzieć. Plus podepnij dobrze wentylator CPU:
    icosie wrote:
    A tu masz instrukcje obsługi:Link i wepnij pod odpowiednie gniazdo chłodzenie procesora. Strona 13 gniazdo nr 2.
    Zuowski
    Level 5  
    Kończy mi się czas bo jutro muszę do pracy wcześniej wstać, ale jutrk będę dalej pisał pod tematem jeżeli to nie pomoże mam nadzieje że będziesz śledził temat. Pozdrawiam
    icosie
    Level 34  
    Najlepiej daj to komuś kto to poskłada, bo obawiam się że może być ciężko. Plus warto czytać najpierw instrukcję obsługi płyty głównej a dopiero podłączać...
    safbot1st
    Level 43  
    Nic nie widać na tych zdjęciach.
    Zuowski wrote:
    Nie jestem pewny czy jest glosniczek

Jest on w osobnej torebeczce i trzeba go podłączyć. Wykonaj to.
    Płyta ma piszczeć bez RAM. Masz wyjąć kartę grafiki, odłączyć dyski.
    Tylko płyta, CPU, zasilacz.
    Operuj tylko 1 kością RAM zamiast dwoma.
    Zuowski
    Level 5  
    Cooler jest dobrze podpięty natomiast glosniczka nie ma w pudełku z płytą główną.
    Co do zdjęć powiedz mi czego ci trzeba a zrobie je w lepszej jakości.
    Mam jeden głośnik w komputerze ale ten pc jest z 2007r także nie wiem czy taki glosniczek byl by sprawny
    safbot1st
    Level 43  
    Zuowski wrote:
    Mam jeden głośnik w komputerze ale ten pc jest z 2007r także nie wiem czy taki glosniczek byl by sprawny

Podłącz i sprawdź czy pipka. Poprawnie plus i minus w dobrą stronę musi być.
    Zuowski
    Level 5  
    Gdzie go się wpina na płycie?

Dodano po 21 [minuty]:

Podlaczylem glosniczek ale nie wydaje żadnych dźwięków. Moze dlatego że komputer się nie ustannie resetuje i nie może dojść do procedury post
    safbot1st
    Level 43  
    safbot1st wrote:
    Płyta ma piszczeć bez RAM. Masz wyjąć kartę grafiki, odłączyć dyski.
    Tylko płyta, CPU, zasilacz.
    Operuj tylko 1 kością RAM zamiast dwoma.
    icosie
    Level 34  
    Daj ponownie zdjęcia środka! Jak kabel zasilający masz dalej tak wpięty jak był, to nawet nie odpalaj tego komputera. Chłodzenie CPU przepiąłeś tam gdzie pisałem żebyś przepiął?
    icosie
    Level 34  
    Widzisz gdzie wpiąłeś głośniczek? Zerknij do instrukcji którą wysłałem w 4 poście.
    Strona 12 i 13 PDF-a.

Głośnik do podłączenia w gniazdo nr 16 wg opisu ze strony 25 PDF-a.

I napiszę jeszcze raz. Daj to komuś, kto potrafi składać komputery, bo sam zepsujesz.
    Zuowski
    Level 5  
    Po wyciągnąłem podzespoły zostawiłem procesor płytę główną cooler pamięć ram i zasilacz i problem wygląda tak samo
    safbot1st
    Level 43  
    Napiszę po raz 3ci: podłącz prawidłowo głośniczek, zostaw podpięte zasilanie, procesor z chłodzeniem
    i RAM nie wkładaj.
    Piszczy?
    winmap
    Level 33  
    Widzę że kupiłeś na morele.
    Daj to komuś kto zna się na składaniu czym prędzej.
    W tym sklepie często sprzedają badziew a na reklamację nie są chętni.
    Pozdrawiam.