Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP AN-3DG20 - Okulary 3D - wymiana akumulatorków

27 Lip 2018 08:07 624 10
 • Poziom 23  
  Witam,
  Nie mogłem znaleźć odpowiedniego forum, myślę że mogę tu umieścić opis mojego problemu.
  Mam te okulary od ponad pięciu lat.Kupiłem jako nowe ze sklepu. Używałem ostatnio kilka lat temu. Wczoraj chciałem je użyć ponownie ale były rozładowane. Ładowałem całą noc i nic. Rozebrałem je i zmierzyłem napięcie na akumulatorach. Jest "0".
  Te akumulatorki to małe płaskie ok. 20 x 10 x 3 mm. 3,7 V / 70 mAh.
  Okulary mają trzy kabelki: czerwony/ czarny i niebieski.
  Moje pytania.
  1. Czy kabelki niebieski i czarny mają być ze sobą zwarte ?
  2. Przeglądnąłem internet i nie mogę znaleźć możliwości kupna. Czy może ktoś z Kolegów wie gdzie można kupić takie akumulatorki.
  Pozdrawiam

  Dodano po 11 [minuty]:

  Dodatek.
  Udało mi się rozebrać obudowę tego akumulatorka. Już wiem, że kabelki czarny i niebieski nie są zwarte. Każdy z nich podłączony jest do innego wyjścia akumulatorka.
  Pozostaje tylko problem , gdzie kupić takie akumulatorki.
 • Poziom 15  
  Na All , używane okulary ok. 75 zł, może ta opcja byłaby prostsza. Co do kupna akumulatora, jest (być może, nie wiem tego) niezbyt popularny i specyficzny (mały i o odpowiednim kształcie) może być problem, następna kwestia, za darmo to on nie będzie . Myślę, że zamieszczenie zdjęć (akumulatorka) mogło by pomóc (może ktoś widział coś takiego, ma wiedzę w temacie).
 • Poziom 23  
  Witam,
  pytałem już o używane okulary ale prawie wszystkie mają już po kilka lat więc pewnie będą też miały problem z akumulatorami.
  Będę musiał kupić trochę większe akumulatorki i je zaadoptować na zewnątrz.
  Ale jest jeszcze jeden problem. Te oryginalne miały trzy kabelki te, które mogę kupić mają tylko dwa. Ten trzeci to pewnie do kontroli ładowania.
  Czy będę więc mógł zastosować te tylko z dwoma kabelkami ?
  Ps. załączam fotkę oryginalnego aku.

  SHARP AN-3DG20 - Okulary 3D - wymiana akumulatorków

  SHARP AN-3DG20 - Okulary 3D - wymiana akumulatorków
 • Poziom 23  
  Witam ponownie,
  widzę, że nikt nie może mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu.
  Może więc inaczej. Kupię inne akumuatorki o tych samych parametrach ale trochę większe i zamontuje je na zewnątrz.
  Jest jednak jeszcze jeden problem. Te "inne" wszystkie mają tylko po dwa wyprowadzenia. W okularach są trzy. Czy można i jak połączyć te akumulatorki. Co zrobić z trzecim przewodem z okularów ?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Używam pasywnych okularów (tak myślałem, że mogą być problemy z tymi zasilanymi), więc temat jest mi obcy. Skoro jednak nikt nie odpisuje ... Nie jestem ekspertem, moje opinie mogą być błędne. Czy można podłączyć dwu przewodowe baterie - nie. Może przykład jest zły, ale .. Krótko, bateria wyjęta z telefonu , mająca trzy, cztery styki nie może być zastąpiona (bez przeróbek) taką z dwoma stykami. I wcale nie chodzi o to, że styki "nie popadają" jak w oryginale. Zakładam, że to są jakieś LI PO i w baterii jest elektronika czuwająca nad ładowaniem. Rozciąć (delikatnie) baterie oryginalną, tak żeby ustalić gdzie jest elektronika sterująca (jeśli jest). Odłączyć stare ogniwa. Kupić nowe (wyłącznie 3,7V 70 mah), rozciąć je, usunąć z nich elektronikę, same ogniwa podłączyć do starej elektroniki, itd. Nie pomylić się, bo okularki padną. Czy to zadziała i czy tak można zrobić ? A skąd mam wiedzieć ? Jeśli stara elektronika jest sprawna (zakładam że jest w aku) to może zadziała. W sumie kupa rzeźbienia plus koszt aku, nędzna estetyka, a wynik tych działań mocno niepewny. Taka jest moja opinia. Tak na marginesie, jest jeszcze opcja telefonu do AUTORYZOWANEGO serwisu Sharpa z pytaniem czy nie można by zamówić takich aku. Pewnie nie, a jeżeli to drogo, a jeśli cena nie będzie rujnująca?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  karter, dobrze piszesz z grubsza.
  Ale można też i "zwykłe"zastosować. Tylko za każdym razem trzeba wyjmować je i ładować inną ładowarką. Albo zrobić jakiś "patent", żeby nie wyjmować. Nie wiem, czy warte zachodu, skoro i tak okularów używasz sporadycznie.

  @BURMAR, nie musisz nic kombinować z wymiarami. Są dostępne również takie, jak podałeś - 20 x 10 x 3 - L301020.
 • Poziom 23  
  Witam,
  po zapoznaniu się z opiniami i radami Kolegów doszedłem do wniosku, że zrobię tak. Kupię podobne aku z dwoma wyprowadzeniami. Podłączę je do starej elektroniki od starych aku i jeżeli się nie zmieszczą do środka okularów to jakoś postaram się w miarę ładnie je zamontować na zewnątrz.
  Mam jeszcze jedno pytanie. Te aku, które mogę kupić są albo 50 mAh albo 100 mAh.
  Stara elektronika, do któej je podłączę byłą przygotowana do 70 mAh. Jakie więc wybrać. 50 czy 100 ?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  I te i te powinny być dobre, ja brałbym 100 mAh. Te Sharpa pewnie trzymały parametry, te obecne no name to różnie może być. Jeśli wymiary nie mają znaczenia, to czemu nie 70, są przecież niedrogie na All. Tak na marginesie nowe też mają (pewnie ? ) elektronikę, trzeba ja usunąć ( tak by wymieniać ogniwa za ogniwa). Oczywiście najpierw zabrałbym się za stare, tak żeby mieć pewność, że da się to zrobić i wszystko jest jasne.
 • Poziom 23  
  Dzięki za wszelki porady. Jutro zamawiam. Jak dotrą to będę robił. Dam fotkę i info o tym jak wyszło.
  Jeszcze raz dzięki.
  Pozdrawiam
  Ps. Wysłałem też maila do SHARPa. Zobaczymy co odpowiedzą
 • Poziom 23  
  Witam.
  Operacja przeszczepu zakonczona pomyslnie. Przeszczepilem same ogniwa bez elektroniki. Gdyby ktos byl zainteresowany szczegolami sluze pomoca.
  Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.