Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DELPHI] Kopiowanie i usuwanie plików Listbox

27 Lip 2018 16:59 255 3
  • Poziom 3  
    W Listboxie mam listę ścieżek do plików *.jpg. Chciałbym, żeby po kolei, każdy plik ze ścieżki kopiowało mi do 'C:\1.jpg', następnie wysyłało na maila w załączniku, po czym usuwało plik z 'C:\1.jpg' i tak robiło kolejno z każdą linią z listboxa i żeby po ostatniej linii zakończyło czynność.

Kod: delphi
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Prawie wszystko działa, tylko problem w tym, że pliki wysyłają się w pętli w nieskończoność, a ja chcę, żeby wysłały się raz i żeby program przeszedł do kolejnej czynności. A tak, to nie przechodzi do kolejnej tylko jest nieskończona pętla.
  • Moderator Programowanie
    Z tego kodu żadna "nieskończona" pętla się nie "wyłania"...
  • Poziom 20  
    Wklej cały kod.
  • Poziom 3  

I stale się w pętli wysyłają znalezione zdjęcia. :(

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Problem leży gdzieś tutaj:

Zauważyłem, że jednak nie jest to nieskończona pętla, tylko po wyszukaniu w listbox wyświetla mi po kilka razy ta sama ścieżkę... i stad wrażenie pętli. Jak usunę to wyrażenie i przy FindFiles wpiszę np. 'D:\Tapety\' to już działa ok, tylko wtedy z kolei nie przeszukuje mi calego dysku.

Dodano po 10 [minuty]:

Już doszedłem do tego co zrobiłem źle. :) Otóż cały wklejony przeze mnie kod jest dobry. Po prostu chwilowo wpisywałem zamiast:

to (nie chciało mi się czekać za każdym razem na wynik po przeszukaniu calego dysku)

I to się właśnie gryzło z tym, bo tego wyrażenia w tamtym momencie nie usunalem:

Przez to w listbox mi po wiele razy wskazywalo ta sama sciezke przez co ten sam plik byl wysylany na maila wielokrotnie. :)

Takze sam rozwiazalem problem hehe. :)