Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jestem kobietą i sama chcę naprawić zalanego Honora 9

27 Lip 2018 19:59 492 3
  • Poziom 4  
    Witam. W połowie czerwca wykąpałam się razem z telefonem Honor 9 - pozwólcie, że nie będę wdawać się w szczegóły tego zdarzenia. Telefon oczywiście padł chociaż był w jakiejś folii zabezpieczającej. Telefon oddałam do serwisu, leżał tam trzy tygodnie aż w końcu oddali mi go ze słowami, że nic się już nie da z nim zrobić.
    Dla świętego spokoju podłączyłam go pod ładowarkę, bo nie miałem już nic do stracenia. Telefon zareagował, włączył się ekran startowy i to by było na tyle. Otworzyłam go i podczas rozkręcania zauważyłam, że taśma od włącznika jest urwana. Nie wiem, czy to w serwisie ją urwali i oddali, bo nie chciało im się naprawiać, czy co... Zamówiłam nową, wymieniłam i telefon się bez problemu włączył. Trzymał baterię na 2% tylko pod ładowarką, po odłączeniu momentalnie się wyłączał. Zamówiłam nową baterię, wymieniłam i jest dobrze. Chociaż martwi mnie to, że w ogóle bateria nie schodzi i mega szybko się ładuje. Jak ją włączyłam pierwszy raz, to miała 6%, w trzy minuty naładowała się do 64%, potem odłączyłam ją na trochę i nie spadło nawet o 1%, podłączyłam kolejny raz i znowu błyskawicznie do 100% poszło i nic nie schodzi od godziny. To chyba nie jest normalne... To, co mnie jeszcze martwi to:
    - dotyki te, co są po bokach 'home' nie działają, ale to jest do przeżycia, bo zrobiłam sobie wiszący przycisk wstecz na ekranie i da się tak funkcjonować; wyświetlacza na razie nie chcę wymieniać; od połowy w dół wyświetlacza jest kilka jaśniejszych plamek, ale nie przeszkadzają mi one w ogóle
    - nie kręci filmów, kiedy przełączam z ikony aparatu na kamerę to na moment się wiesza i nic się potem nie dzieje
    - nie działa wibracja i dźwięk, telefon jest "niemy", dźwięku nie ma ani jak włączę np jakiś filmik na YT, ani na filmikach nagranych przeze mnie
    - cały czas świeci się niebieska dioda w miejscu gdzie jest słuchawka u góry, zapaliła się jak tylko podłączyłam taśmę od baterii
    - mogę wysyłać i odbierać smsy, ale nie mogę dzwonić ani odbierać telefonu; jak wybieram numer do kogoś to albo się robi czarny ekran, albo jest wybieranie, ale ta osoba, do której dzwonię nie ma żadnego połączenia ode mnie i dopiero jak jakoś zresetuję telefon , to jest dosłownie sekundowe połączenie ode mnie i się rozłącza; a znowu jak ktoś do mnie dzwoni, to ma sygnał a u mnie się albo nic nie dzieje, albo się wiesza, albo dopiero po chwili wyświetla się u mnie nieodebrane.
    Lubię się bawić w takie rzeczy i myślę, że jeżeli da się jeszcze coś zrobić z tym telefonem, to podołam. Bardzo byłam z niego zadowolona. Pożyczyłam od mamy jej starego Samsunga Galaxy S3, ale jest on dla mnie za prosty, ma za mało funkcji i się co chwilę wiesza. Wolę wydać kilka stówek na części nawet, niż wykładać 1,5 tys na nowego Honora 9.
    Z góry dziękuję za pomoc!!!
  • Moderator - GSM
    Wymyć płytę w alkoholu Izopropanolowym, chociaż pewnie serwis to już zrobił.
    Trzeba by wymienić płytę, bo korozja już pewnie swoje zrobiła. Należałoby kupić jakiś używany np. z uszkodzonym gniazdem USB czy też wyświetlaczem/dotykiem na części.
    Najrozsądniej jednak byłoby kupić jakiś używany w dobrym stanie.
  • Poziom 21  
    Cześć, po pierwsze, duży plus za poprawność językową, dzisiaj to rzadkość, po drugie, zawsze po zalaniu należy działać natychmiast, to, że urządzenie może się włączyć, o niczym nie świadczy, włączyć się może po raz ostatni. Zawsze natychmiast należy odłączyć baterię, jeżeli jest to możliwe, jeżeli kąpiel była w wodzie morskiej, zalać wodą destylowaną, żeby usunąć sól, potem zalać alkoholem, ale nie wiśniówką, alkohol wiąże wodę, potem w miarę szybko paruje, w przypadku, kiedy nie da się odłączyć baterii, oddać natychmiast do serwisu, nie czekać, potem może być tylko gorzej. Jak lubisz się bawić, sprawdź w jakim stanie są wszystkie przyciski, nie klawisze tylko kontakty pod klawiszami, tam mogła powstać warstwa tlenku i nie działają, czasami jeden kontakt, który jest zwarty, blokuje część klawiatury. Miłej zabawy, to jest dobra zabawa na długie zimowe wieczory.

Zapytam jeszcze o Honor 9, na jak długo wystarcza bateria, jakie on ma ciekawe funkcje, których nie ma Samsung, czy posiada funkcję "WiFi calling"?
  • Poziom 4  
    Wybaczcie, ale nie wiem jak się cytuje posty osobno (o ile jest taka możliwość w ogóle).
    Też cenię trzymanie się interpunkcji i poprawności w pisaniu i widzę, że też nie macie z tym problemu. I Wy mnie dobrze zrozumieliście, i ja Was. O to chodzi.

Tak, to ta Chodzież koło Poznania. Szczerze, to tak pomyśłałam, że moderatorzy potraktowali posta jako reklamę i go usunęli.

Nie miałam możliwości działania od razu, bo dopiero po trzech dniach od tego wypadku wróciłam do domu. No, ale stało się... Dziwnie się zachowuje ten telefon. Myślę, że chyba odpuszczę zabawę z nim, trochę szkoda mi czasu. Znalazlam używany w dobrym stanie za 650 zł, tylko ma obudowę z tyłu popękaną, a nowa kosztuje koło 70 zł. Co myślicie?

A co do tego Honora, to nie znam się aż tak żeby powiedzieć czym się różni od jakiegoś nowszego Samsunga. Jak dla mnie, to się super prezentuje, fajnie leży w dłoni. Jest taki trochę "klockowaty", ale ja właśnie takie większe i cięższe telony lubię. Jakość zdjęć i filmów obłędna. Nie zawiesza się przy milionach aplikacji, ciągłym użytkowaniu. Dobrze trzyma baterię i szybko się ładuje. Wcześniej miałam Honora 7 i też byłam bardzo zadowolona.