Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływomierz powietrza jaki sterownik

28 Lip 2018 01:11 252 13
  • Poziom 3  
    Witam , potrzebuje porady w sprawie pomiaru przepływu powietrza otóż chciałbym skonstruować bądź tez kupić gotowe urządzenie które mierzyło by przepustowość np układu wydechowego w samochodzie tzn żeby głownie pokazało mi jakie ciśnienie jest podczas przepływu powietrza przed i ewentualnie po naprawie . Całość musiała by być sterowana sterownikiem tak abym mógł to podpiąć pod laptopa i zrobić wydruk albo jakieś gotowe urządzenie już z drukarka . Przeszukuje już trochę internet i nie mogę nic takiego znaleźć pewnie nie wiem jakie słowa kluczowe wpisać, proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  • Specjalista Automatyk
    Kolego chcesz mierzyć przepływ czy ciśnienie?
    Jaki budżet?
    Potrzebujesz samego sterowania czy gotowego układu?
  • Poziom 3  
    Dokładnie potrzebuje zmierzyć ciśnienie przepływającego powietrza przez układ wydechowy .
    Budżet oczywiście w miarę rozsądku .
    Chodzi mi raczej o gotowy układ z czujnikiem i sterownikiem który mogę podłączyć do laptopa i odczytać wartości.
  • Poziom 3  
    Chodzi mi o zmierzenie poziomu zanieczyszczenia katalizatora albo filtra DPF na wymontowanym elemencie poprzez podanie sprężonego powietrza, a następnie przeanalizowanie wyników na monitorze komputera. Im bardziej zanieczyszczony układ tym ciśnienie będzie wzrastać. Ciśnienie w układzie wydechowym powinno wynosić 2 psi przy 2000 obr. Dlatego chce podłączyć wymontowany układ i zmierzyć jakie będzie ciśnienie przepływającego powietrza i tu problem bo wszystkie urządzenia jakie znalazłem są do wyższych ciśnień.
  • Poziom 3  
    Z mechaniką niema najmniejszego problemu , potrzebuje tylko czujnik i sterownik do komputera. Oczywiście działający no i kwestia ceny, ile by mnie to kosztowało?
  • Specjalista Automatyk
    Sam sterownik z karta analogową i przetwornikiem ciśnienia w zależności od producenta od 900zł w górę
  • Poziom 33  
    Czy możesz opisać jak w praktyce chcesz przeprowadzić pomiar ?
    Gdzie chcesz umieścić przetwornik ciśnienia ?
  • Poziom 3  
    Ok w praktyce wyglądało by to tak że wymontowuje DPF i podłączam go do maszyny która chce zrobić, oczywiście za pomocą przejściówek. Następnie puszczam ciśnienie 2 psi i odczytuje dane wartości.
    A powiedz mi czy jest możliwość robienia tego w ten sposób żeby za pomocą tej karty sterować jeszcze jakimiś innymi czynnościami, np włączenie pompy która czyści filtr albo nagrzewnicy która ma go wysuszyć?
  • Poziom 33  
    Silva98 napisał:
    Następnie puszczam ciśnienie 2 bary i odczytuje dane wartości.

Czyli nieco upraszczając podłączasz rurkę ze stężonym powietrzem o ciśnieniu 2 bary (wcześniej wspominałeś o 2 psi) do filtru i co dalej ? Co i gdzie mierzysz ?
    Raz piszesz o przepływie a innym razem o ciśnieniu
    Niezależnie od tego co chcesz mierzyć trzeba też wiedzieć w jakim zakresie i z jaką dokładności ma odbywać się ten pomiar
  • Specjalista Automatyk
    Silva98 napisał:
    Ok w praktyce wyglądało by to tak że wymontowuje DPF i podłączam go do maszyny która chce zrobić, oczywiście za pomocą przejściówek. Następnie puszczam ciśnienie 2 bary i odczytuje dane wartości.
    A powiedz mi czy jest możliwość robienia tego w ten sposób żeby za pomocą tej karty sterować jeszcze jakimiś innymi czynnościami, np włączenie pompy która czyści filtr albo nagrzewnicy która ma go wysuszyć?

Wszystko można zrobić zgodnie z wymaganiami klienta.
  • Poziom 3  
    A czy można wstępnie oszacować ile coś takiego by kosztowało jakaś konkretna cena od - do ?