Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływomierz powietrza jaki sterownik

28 Lip 2018 01:11 252 13
 • Poziom 3  
  Witam , potrzebuje porady w sprawie pomiaru przepływu powietrza otóż chciałbym skonstruować bądź tez kupić gotowe urządzenie które mierzyło by przepustowość np układu wydechowego w samochodzie tzn żeby głownie pokazało mi jakie ciśnienie jest podczas przepływu powietrza przed i ewentualnie po naprawie . Całość musiała by być sterowana sterownikiem tak abym mógł to podpiąć pod laptopa i zrobić wydruk albo jakieś gotowe urządzenie już z drukarka . Przeszukuje już trochę internet i nie mogę nic takiego znaleźć pewnie nie wiem jakie słowa kluczowe wpisać, proszę o pomoc i z góry dziękuje.
 • Specjalista Automatyk
  Kolego chcesz mierzyć przepływ czy ciśnienie?
  Jaki budżet?
  Potrzebujesz samego sterowania czy gotowego układu?
 • Poziom 3  
  Dokładnie potrzebuje zmierzyć ciśnienie przepływającego powietrza przez układ wydechowy .
  Budżet oczywiście w miarę rozsądku .
  Chodzi mi raczej o gotowy układ z czujnikiem i sterownikiem który mogę podłączyć do laptopa i odczytać wartości.
 • Poziom 3  
  Chodzi mi o zmierzenie poziomu zanieczyszczenia katalizatora albo filtra DPF na wymontowanym elemencie poprzez podanie sprężonego powietrza, a następnie przeanalizowanie wyników na monitorze komputera. Im bardziej zanieczyszczony układ tym ciśnienie będzie wzrastać. Ciśnienie w układzie wydechowym powinno wynosić 2 psi przy 2000 obr. Dlatego chce podłączyć wymontowany układ i zmierzyć jakie będzie ciśnienie przepływającego powietrza i tu problem bo wszystkie urządzenia jakie znalazłem są do wyższych ciśnień.
 • Poziom 3  
  Z mechaniką niema najmniejszego problemu , potrzebuje tylko czujnik i sterownik do komputera. Oczywiście działający no i kwestia ceny, ile by mnie to kosztowało?
 • Specjalista Automatyk
  Sam sterownik z karta analogową i przetwornikiem ciśnienia w zależności od producenta od 900zł w górę
 • Poziom 33  
  Czy możesz opisać jak w praktyce chcesz przeprowadzić pomiar ?
  Gdzie chcesz umieścić przetwornik ciśnienia ?
 • Poziom 3  
  Ok w praktyce wyglądało by to tak że wymontowuje DPF i podłączam go do maszyny która chce zrobić, oczywiście za pomocą przejściówek. Następnie puszczam ciśnienie 2 psi i odczytuje dane wartości.
  A powiedz mi czy jest możliwość robienia tego w ten sposób żeby za pomocą tej karty sterować jeszcze jakimiś innymi czynnościami, np włączenie pompy która czyści filtr albo nagrzewnicy która ma go wysuszyć?
 • Poziom 33  
  Silva98 napisał:
  Następnie puszczam ciśnienie 2 bary i odczytuje dane wartości.

  Czyli nieco upraszczając podłączasz rurkę ze stężonym powietrzem o ciśnieniu 2 bary (wcześniej wspominałeś o 2 psi) do filtru i co dalej ? Co i gdzie mierzysz ?
  Raz piszesz o przepływie a innym razem o ciśnieniu
  Niezależnie od tego co chcesz mierzyć trzeba też wiedzieć w jakim zakresie i z jaką dokładności ma odbywać się ten pomiar
 • Specjalista Automatyk
  Silva98 napisał:
  Ok w praktyce wyglądało by to tak że wymontowuje DPF i podłączam go do maszyny która chce zrobić, oczywiście za pomocą przejściówek. Następnie puszczam ciśnienie 2 bary i odczytuje dane wartości.
  A powiedz mi czy jest możliwość robienia tego w ten sposób żeby za pomocą tej karty sterować jeszcze jakimiś innymi czynnościami, np włączenie pompy która czyści filtr albo nagrzewnicy która ma go wysuszyć?


  Wszystko można zrobić zgodnie z wymaganiami klienta.
 • Poziom 3  
  A czy można wstępnie oszacować ile coś takiego by kosztowało jakaś konkretna cena od - do ?