Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Netgear 3500L V2 ubity przy wgrywaniu Tomato

RAZR144 28 Lip 2018 13:24 348 14
  • #1 28 Lip 2018 13:24
    RAZR144
    Poziom 3  

Witam.
    Niestety udało mi się już jakiś czas temu zepsuć mój router i teoretycznie wiem jak to naprawić (google pomogło) ale potrzebuje kabel który jest strasznie drogi bo 70zł (TTL-232R-3V3).
    Czy ma ktoś pomysł jak hmm może zrobić taki kabel ? Ewentualnie chętnie bym pożyczył czy nawet wysłał mojego trupa do kogoś kto posiada taki kabelek i byłby na tyle miły aby spróbować go naprawić.
    Przekopałem różne strony i niestety brakuje mi pomysłów,a nie chce wydawać na jednorazowe użycia kabla 70pln.
    Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam.

0 14
  • Pomocny post
    #2 28 Lip 2018 13:31
    Tommy82
    Poziom 39  

Popatrz w szufladzie za kablami do starszych telefonów komórkowych.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Lip 2018 13:44
    jakubek56
    Poziom 26  

Chodzi o kabel rs232, który zmienia wysokie napięcie na gnieździe na 3,3V.
    Prawdopodobnie w tym kablu znajduje się układ MAX232.

0
  • #4 28 Lip 2018 14:53
    RAZR144
    Poziom 3  

Tommy82 napisał:
    Popatrz w szufladzie za kablami do starszych telefonów komórkowych.

Niestety jakiś czas temu robiłem porządki i wszystko wylądowało w śmieciach.
    jakubek56 napisał:
    Chodzi o kabel rs232, który zmienia wysokie napięcie na gnieździe na 3,3V.
    Prawdopodobnie w tym kablu znajduje się układ MAX232.

Mógłbym prosić o link jaki musiałbym kupić ? Rzuciłem okiem na allegro i znalazłem przejściówkę USB-COM ale nie chce brać w ciemno.

0
  • #10 28 Lip 2018 22:05
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Jaki D-SUB, przecież tam obraz idzie. Podpinasz do USB, do routera tx rx gnd i koniec.

0
  • Pomocny post
    #11 29 Lip 2018 02:42
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Polecony konwerter na układzie CP2102 będzie odpowiedni. Sam wolę takie konwertery na układzie FT232, ale czy kupisz na CP2102, czy na FT232, jeden i drugi będzie się nadawał do tej operacji, pod warunkiem że da się na nim ustawić standard 3.3V.

Ten, który został polecony przez Kolegę jakubek56 też powinien działać, ale wymaga obecności portu COM, a w większości komputerów taki port już nie istnieje. Dlatego lepiej kupić wspomniany konwerter z USB.

0
  • #12 01 Sie 2018 14:17
    RAZR144
    Poziom 3  

Hej ponownie! Przyszedł mi właśnie konwerter i podłączyłem kabelki do routera kolorami tak jak w poradniku ale teraz który kolor do czego ma przyjść w konwerterze ?
    Tak to wygląda.

Moderowany przez dt1:

Proszę korzystać z tej metody załączania zdjęć zamiast z hostingów zewnętrznych: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0
  • Pomocny post
    #13 01 Sie 2018 14:24
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Kolory kabelków nie mają znaczenia. Na konwerterze piny mają oznaczenia TX, RX i GND (i więcej, ale te trzy są istotne).

Rozpiska pinów w routerze jest taka:

[VCC] [RX] [ ] [ ] [TX] [GND]

U Ciebie na zdjęciu są odwrotnie (względem tego opisu).
    GND podłączasz do GND.
    TX konwertera podłącza się do RX routera
    RX konwertera podłącza się do TX routera

I tyle.

0
  • #14 01 Sie 2018 17:59
    RAZR144
    Poziom 3  

dt1 napisał:
    Kolory kabelków nie mają znaczenia. Na konwerterze piny mają oznaczenia TX, RX i GND (i więcej, ale te trzy są istotne).

Rozpiska pinów w routerze jest taka:

[VCC] [RX] [ ] [ ] [TX] [GND]

U Ciebie na zdjęciu są odwrotnie (względem tego opisu).
    GND podłączasz do GND.
    TX konwertera podłącza się do RX routera
    RX konwertera podłącza się do TX routera

I tyle.

Nie znałem ułożenia pinów w routerze stąd mój problem ale go właśnie rozwiązałeś więc podziękował :)

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Natrafiłem na kolejny problem przy punkcie 7 poradnika, potrzebuje port com 3 ale gdy podłączam to dodaje mi się cp2102 USB i brakuje sterowników.
    Tak to u mnie wygląda, windows 7.

Ogarnąłem sterowniki więc póki co jadę dalej.

I niestety kolejny problem, ustawiłem putty według instrukcji, uruchamiam okienko z zielonym kursorem i gdy włączam router, klikam ctrl+c nic się nie dzieje. Wszystko poustawiałem według punktów.

Dodano po 2 [godziny]:

Teraz próbuje na komputerze z win 10 i nadal mam ten sam problem, IP ustawiam w protokole wersji 4 (TCP/IPv4)
    I teraz co robię źle ?
    Kable dobrze podłączone, IP ustawione na karcie, sterowniki dla konwertera są, putty również ustawiony poprawnie,a jednak kiedy odpalam program i wciskam natychmiast ctrl + v w putty to nic się nie dzieje :/

Dodano po 21 [minuty]:

Niestety jest to nie na moje siły i teraz mam pytanie/ prośbę czy ktoś nie podjął by się próby naprawienia mojego routera ? Jeżeli się nie uda to trudno i do śmieci, sam tego najwidoczniej nie dam rady zrobić więc nic nie ryzykuje. Podjął by się ktoś tego ? Oczywiście wysyłkę pokrywam w obie strony + za naprawienie jakiś dodatek do dogadania.

0
  • #15 22 Gru 2018 20:04
    mteusz01
    Poziom 1  

tez uwaliłem Netgear 3500L :)
    udało ci się przebrnąć z twoim problemem ? bo byś mi odblokował grata ?

pzdr
    mteusz

0