Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba a5a000155 wyciągnięcie układu ładowania

28 Jul 2018 14:46 312 4
  • Level 9  
    Witam rozebrałem starego laptopa - toshiba t9100. Mam jego płytę główną "toshiba a5a000155". Jest to jakaś wielopłytkowa płyta główna?Pierwszy raz coś takiego na oczy widzę. Ale do rzeczy...

Chciałbym wykorzystać baterię z tego laptopa. Z tym że jest problem z ładowaniem jej.W jednej z płytek tego laptopa znajduje się układ ładowania i złącze ładowania. Podłączyłem samą tą płytke bez całej reszty i do tego baterię + płytkę z diodami sygnalizującymi podłączoną ładowarkę i ładowanie baterii. Działa, ładuje.

Jako że cała płytka gabarytowo jest za duża chciałbym w jakiś sposób podłączyć zasilacz laptopa bezpośrednio w układ ładowania. Zlokalizowałem go mniej więcej, znajduje się tuż obok złącza baterii jednakże nie wiem gdzie miałbym wpinać zasilanie.

Chciałbym najprościej w świecie obciąć płytkę aby zachować tylko układ ładowania.

Orientuje się ktoś czy jest to możliwe? Ma ktoś jakikolwiek schemat tej ładowarki na tej płycie głównej?

toshiba a5a000155 wyciągnięcie układu ładowaniatoshiba a5a000155 wyciągnięcie układu ładowania

Na załączonych obrazkach - Widoczne ładowanie baterii, na odwrocie płytki układ ładowania.
  • Level 9  
    Nikt nie ma zielonego pojęcia o tej płycie głównej? Na google schematu znaleźć nie mogę.
  • Level 14  
    Musisz identyfikować elementy na postawie datasheet i porównywać układy domyślne zastosowane na płycie zazwyczaj się to bardzo nie rożni od tych zastosowanych w układzie docelowym i na tej podstawie spróbować identyfikować oraz wyciąć nie potrzebne fragmenty płyty. Kiedyś tak odzyskałem układ przetwornicy z starej nie działającej mp3 przerobiłem to na latarkę do roweru działała do puki uszczelki nie puściły :). Oczywiście to było prostsze.
  • Level 9  
    Zlokalizowałem układ przetwornicy step down w datasheecie pisze o zastosowaniu właśnie w ładowarkach do baterii w laptopach, jutro przyjrzę się dokładniej ścieżkom i poszukam napięcia.

PS. przetwornica z mp3 do zrobienia latarki do roweru? CO?! :D
  • Level 14  
    No tak, miałem dużo baterii nie do końca rozładowanych, ale jeden paluszek nie napędzi diody jedno watowej dodatku białej, a ta przetwornica z mp3 dawała na wyjściu 3,3V przy wejściowym napięciu minimalnym 0,7-0,6V i taki paluszek, co miał 1V świecił jeszcze z tydzień maksymalnie mogłem załadować do trzech nie pełni sprawnych ogniw.