Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mam wirusa? - logi z FRST

DobryWieczor 28 Lip 2018 18:01 90 1
  • #1 28 Lip 2018 18:01
    DobryWieczor
    Poziom 3  

Dzień dobry wieczór,

Ok. miesiąc albo dwa temu siostra korzystała z mojego komputera. Na jakiejś polskiej stronie z kreskówkami wyskoczył jej bardzo dziwny pop-up. Siostra nie pamięta dokładnie jego treści, bo spanikowała i wcisnęła zaraz Ctrl+Alt+Del, ale przedstawiało się to mniej więcej następująco: był to komunikat rzekomo od Microsoft Defendera (?), ostrzegający, że komputer został zainfekowany wirusem. Monotonny kobiecy głos ostrzegał przed korzystaniem z myszy i klawiatury, bo wszystkie hasła mogą zostać przechwycone.

Zabrzmiało mi to jak typowy ransomware'owy scam, bo jako użytkownik Win7 nawet nie mam Defendera, ale dla pewności przeskanowałem komputer przy użyciu:
    - Microsoft Security Essentials
    - Malwarebytes Anti-Malware
    - Malwarebytes Adwcleaner
    - TDSSKiller.

Żaden z tych programów nic nie wykrył, a ja od tego czasu normalnie loguję się hasłami do wszystkich serwisów, ale w najbliższym czasie będę potrzebował skorzystać z bankowości elektronicznej, no i siostra znów zaczęła histeryzować, że komputer na pewno jest zawirusowany i jak się zaloguję na stronę banku to "stracę wszystkie pieniądze". Doradziła mi format kompa. Dla spokoju ducha pobrałem FRST i zrobiłem skan. Za pierwszym razem przez pomyłkę zamknąłem program przed ukończeniem skanowania, ale potem odpaliłem jeszcze raz, więc chyba wszystko zrobiło się jak należy. Bardzo proszę, rzućcie okiem na te logi i powiedzcie mi, czy tam jest jednak czysto, czy tam faktycznie coś jest.

0 1
  • Pomocny post
    #2 28 Lip 2018 18:41
    Kolobos
    Spec od komputerów

W logach nie widac nic ciekawego, mozliwe, ze to byla zwykla reklama na stronie.

2