Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Mascott 3.0 dxi 120ps - Potrzebny schemat instalacji silnika Mascott 3.0

udolf 28 Jul 2018 20:18 3297 11
GoodRam konkurs
    udolf
    Level 9  
    Witam,
    Potrzebuje schemat wiązki silnika do mascotta , rok prod 2005 silnik 3.0 dxi 120ps.

Potrzebuje również rozpiskę bezpieczników z komory silnika.

Czy ktoś z forumowiczów może pomoc?

Po wymianie uszczelki pod głowica przez jakiegoś pseudo mechanika auto trafiło do mnie , są jakieś pourywane przewody , luźne kostki , bezpieczniki owinięte drutem i wiele innych , silnik oczywiście nie trybi , chce zacząć od porządku ale ciężko o jakiekolwiek schematy ,
    Dzięki i pozdrawiam
  • GoodRam konkurs
    udolf
    Level 9  
    Witam, po prawidłowym ustawieniu rozrządu i usunięciu usterki z czujnikiem położenia wału auto pali, pozostał jesZcze problem z pompa paliwa.

Do jednego z przekaźników nie dochodzi sygnał ecu , po występowaniu ręcznie przekaźnika pompa działa . Wyskakuje błąd p0230 pompa paliwa , obwód pierwotny ,zawór ELAB

Czy ktoś wie gdzie szukać usterki?

Aha , na zegarach cały czas miga wskaźnik paliwa
  • GoodRam konkurs
    udolf
    Level 9  
    Immo chyba Ok bo kontrolka gaśnie , i auto odpala
    udolf
    Level 9  
    Witam, immo jest Ok , po wystęrowaniu pompy przez komputer diagnostyczny ,niema reakcji . Przekaźnik pompy jest sterowany ze sterownika silnika , dałem sterownik do sprawdzenia elektronikowi i otrzymałem odpowiedz ze ten jest wporzadku .

Jedyne co nie daje mi spokoju to przy diagnozie ogólnej przez obd jest błąd
    "Informacja o zderzeniu " tak jakby zablokowany był moduł airbag , problem tylko jest taki ze auto takiego nie posiada bo niema nawet poduszki powietrznej
    udolf
    Level 9  
    Kabel jest sprawdzony,
    Czy mógłbyś napisać gdzie konkretniej szukać tego czujnika wstrząsowego ? Szukam ,szukam i znaleść nie mogę
    udolf
    Level 9  
    Witam, wyglada na to ze nie ma w tym samochodzie tego wyłącznika .

Cały czas jest problem z układem paliwowym tj , miga kontrolka poziomu paliwa w baku , a sygnał ze sterownika na przekaźnik pompy paliwa co jakiś czas wychodzi ale wychodzi z niego około 8v
    udolf
    Level 9  
    Witam,
    W dalszym ciągu poszukuje rozpiski pinów sterownika Bosch 8200391957

Lub przynajmniej które PINy odpowiadają za masę do sterownika
    D5664rcjk
    Level 1  
    Panowie potrzebny schemat instalacji silnika oraz sterownik problem z instalacją