Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silownik jednostronny - Przeróbka na dwustronny - uszczelniacze

LENIWIEC_PL 29 Lip 2018 08:34 120 2
  • #1 29 Lip 2018 08:34
    LENIWIEC_PL
    Poziom 15  

Witam serdecznie.
    Otóż trafił mi się silownik jednostronnego dzialania o skoku wynoszącym 355mm pochodzący od prawdopodobnie jakiegoś podbieracza prasy lub coś w tym stylu. Po podaniu na silownik ciśnienia silownik się chowa, a rozsuwa się pod obciążeniem urządzenia. Silownik ma odpowietrznik.
    Dane:
    Tłok fi 50 z uszczelniaczem typu UN 40x50x5 (prawdopodobnie bo był tak sparcialy że przy prubie demontażu się rozlecial)
    Tłoczysko fi 26 (uszczelniacze na dlawicy dwie sztuki 26x34x4 typu un)
    Skok 355mm.
    Krociec przylaczeniowy M18x1.5
    Silownik chciałbym przerobić na dwustronny i o ile z wspawaniem króćcow nie będzie problemu o tyle problem jest z dobraniem uszczelnienia na tłok. Czytałem, że nie można zamontować dwóch uszczelniaczy typu UN zwroconych plecami do siebie ponieważ na skutek ciśnienia jeden może uszkodzić drugiego. Znalazłem jednak w katalogu uszczelniacze typu X-ringi do kupienia również na allegro, doczytałem się, że nadają się do hydrauliki. Czy takowy uszczelniacz typu x-ring sprawdzi się w tym przypadku?

0 2
  • #2 29 Lip 2018 18:34
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze

Można założyć ale każdy w tłoku musi mieć wytoczony swój rowek. Tanie i często stosowane. Co do króćca musisz wiedzieć do którego miejsca dochodzi tłok. Możliwe że nie będzie się dało króćca wspawać w cylinder a w dno cylindra.

0
  • #3 29 Lip 2018 18:57
    LENIWIEC_PL
    Poziom 15  

seweryn7701 napisał:
    Co do króćca musisz wiedzieć do którego miejsca dochodzi tłok. Możliwe że nie będzie się dało króćca wspawać w cylinder a w dno cylindra.

Akurat udało mi się to sprawdzić. A mianowicie dziurka odpowietrzająca jest grubości 2mm i jest idealnie na samym końcu w takowym miejscu, że po jej poszerzeniu będzie idealnie. Sprawdziłem to wsadzając w dziurkę drut a następnie patrząc w którym miejscu go widać i widać go idealnie w dnie cylindra a tłok idealnie do dna cylindra nie dochodzi gdyż jest jeszcze coś typu "ala nakrętka" której się nie da odkręcić (tak jak by śruba ampolowa ale bez ampola w środku).
    seweryn7701 napisał:
    Można założyć ale każdy w tłoku musi mieć wytoczony swój rowek.

Co do uszczelniaczy typu UN, zwykłych hydraulicznych to masz racje. Lecz musiałbym dorabiać nowy tłok co zdecydowanie zmniejszy mi skok siłownika. Obecny ma jakieś 1,5cm czyli zdecydowanie za mało aby zmieściły się dwa uszczelniacze.

0