Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel skrętka do kamery- czy mogę wykorzystać zwykły do lan?

29 Lip 2018 11:11 1695 11
  • Poziom 22  
    Witam.

Czy jako strętkę do kamere muszę kupić taki kabel:

czy mogę po prostu wykorzystać kabel lan:

Jeszcze pytanie odnośnie kamer, czy polecacie ten model Hikvision HQ-TA1028T-IR
  • HelukabelHelukabel
  • specjalista-kamery przemysłowe
    To nie jest kamera Hikvisiona tylko HQvision. Dlaczego HD, a nie przynajmniej FullHD? Co do przewodu to raczej porządna skrętka, bo przewody LAN bywają różne. No chyba, że kupisz kat6, ale troche drożej wyjdzie.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 39  
    Skrętka a kabel LAN to jeden pieron. Ale montując kamerę musisz wiedzieć którędy poprowadzisz kabel bo jak będziesz go musiał gdzieś przeciskać to raczej z zarobionymi końcówkami RJ45 będzie ciężko. W zależności od tego jaki długi kabel będziesz miał i którędy go będziesz prowadził masz do wyporu kilka typów kabla skrętki.
    Ten S/FTP 6e powinien wystarczyć.

Fu-Fu napisał:
    HQ-TA1028T-IR

Po co ci skrętka do kamery na koncentryczny kabel.... zasilanie chcesz puścić skrętką ?
    Czy może dodatkową kamerę do istniejącego monitoringu chcesz dodać ?
  • Poziom 22  
    Właśnie chcę dodać jedna kamerkę do istniejącego monitoringu, a posiadam już 2 kamery  HQ-TA1028T-IR i jak słusznie kolega Dawidedziu zauważył to nie Hikvision, ale bardzo ładny obraz dają.

System bym zrobimy na skrerkach i tak go przejąłem. Chcę dołożyć jedna kamere i puścić skretką też zasilanie, nie ma jakiś przeciwwskazań?

Koncentrykiem to jedna kamera jeden kabel + zasilanie tak? A ja chcę kupić dłuższy kabel ok 15m jakby kiedyś trzeba było dołożyć kamere.

A jakie inne modele kamer w podobnej cenie możecie polecić?
  • Poziom 13  
    Jaki masz dokładnie model rejestratora ? Podaj to coś dobierzemy
  • Poziom 3  
    Dokładnie, podaj nazwę rejesteatora

• Poziom 43  
    Dlaczego kabel zakończony wtykami RJ skoro trzeba będzie użyć przejściówki bądź odciąć wtyki i założyć odpowiednio zasilający i transformatorek do wizji?
    Fu-Fu napisał:
    System bym zrobimy na skrerkach i tak go przejąłem. Chcę dołożyć jedna kamere i puścić skretką też zasilanie, nie ma jakiś przeciwwskazań?

No nie ma, wszystko zależy od odległości itp.
  • Poziom 22  
    taki oto wynalazek:

z tej firmy co kamery, wiec musiał być kupiony w komplecie.

Co możecie doradzić? Czy te kamery i rejestrator z tej firmy jest wogóle coś wart? Ogolnie obraz z kamer nie jest najgorszy...
  • Poziom 13  
    rejestrator z najniższej półki lecz stabilny. Kamery max HD720

• Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    z tej firmy co kamery, wiec musiał być kupiony w komplecie.

Nie musiał.
    Fu-Fu napisał:
    Co możecie doradzić?

Zacząć od podstaw.
  • Poziom 22  
    sosarek napisał:
    Dlaczego kabel zakończony wtykami RJ skoro trzeba będzie użyć przejściówki bądź odciąć wtyki i założyć odpowiednio zasilający i transformatorek do wizji?

chodziło mi o to, że utnę końcówki , ale wychodzi prawie na to samo..
    sosarek napisał:
    Zacząć od podstaw.

Ok, mogę prosić o propozycję co by się sprawdziło na sklep 30m2, chcę 3 kamery i rejestrator.

---------------
    Jaką kamerę polecacie do zastosowania nad kasę ewentualnie do tego rejestratora bedzie jakaś lepsza od tej , którą posiadam, aby dobrze było widać pieniądze ?
  • Poziom 13  
    Dwie kamery spokojnie powinny ogarnąć temat + trzecia na kasę. kamera na kasę to minimum HD1080 w 25kl/s