Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Firefox - Nie widać moich zdjęć na Fotosiku

wojtek1234321 29 Lip 2018 13:29 543 20
  • #1 29 Lip 2018 13:29
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Nie wiem dlaczego nie widać moich zdjęć na serwisie Fotosik. Stało to się nie dawno, nie dotyczy to wszystkich zdjęć. I nie dotyczy to tylko Fotosika, zdarza się że na niektórych stronach też są takie objawy że tak się dzieje.Zamiast zdjęcia widać tylko takie coś lub podobne.

Firefox - Nie widać moich zdjęć na Fotosiku

0 20
  • Servizza
  • #2 29 Lip 2018 13:44
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pewnie nie wrzucilo sie poprawnie albo ich hosting ma jakis problem. Probowales do nich pisac?

0
  • Servizza
  • #3 29 Lip 2018 14:44
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Kolobos napisał:
    Pewnie nie wrzucilo sie poprawnie albo ich hosting ma jakis problem

Po sprawdzeniu na innych przeglądarkach (Internet Explorer) też jest tak samo, i nie dotyczy to tylko moich zdjęć, w programie pocztowym Mozilla Thunderbird też podobny problem. Na Fotosiku nie dotyczy to wszystkich zdjęć, te wrzucane wcześniej też niektóre się "nie pokazują".
    Tak samo linki do zdjęć z Fotosika umieszczone na forum Mynavia w ogóle się nie pokazują. Nie wiem co "pochrzaniłem" z tymi przeglądarkami. Stało się tak chyba po którejś aktualizacji, a do poprzedniej nie mam jak "wrócić".
    Firefox to jest obecnie coś takiego:

Dodano po 22 [minuty]:

Kolobos napisał:
    Pewnie nie wrzucilo sie poprawnie albo ich hosting ma jakis problem

Nie sądzę że źle się dodało bo próba pobrania takiego "niewidocznego" zdjęcia kończy się sukcesem, czyli wynika z tego (chyba) że to zdjęcie tam jest "w dobrym stanie".

Dodano po 11 [minuty]:

https://images92.fotosik.pl/8/c2937ec137ed74f3.jpg
    Próbując otworzyć zdjęcie z bezpośredniego linku mam takie "coś".

Dodano po 16 [minuty]:

Kolobos napisał:
    Probowales do nich pisac?

Tak, czekam na jakąś odpowiedź.

0
  • #4 29 Lip 2018 15:20
    linuks
    Spec od komputerów

U mnie dokładnie te same objawy na różnych systemach i różnych przeglądarkach.
    Problem nie jest w twoim komputerze a w hostingu.
    Pozdrawiam

0
  • #5 29 Lip 2018 15:37
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Być może, ale niepokoi mnie to że stało to się po jakiejś aktualizacji i chyba awarii przeglądarki Firefox. Dokładnie to właśnie chyba była awaria przeglądarki, bardzo długo się uruchamiała, wyskoczył komunikat że zbyt długo się uruchamia i pytanie z opcjami czy odświeżyć przeglądarkę. Wybrałem "Odśwież" i właśnie po tej "operacji" (może tylko wydaje mi się?) zaczęło tak się dziać, i to na wszystkich przeglądarkach.

0
  • #6 29 Lip 2018 15:41
    Gelip
    Poziom 28  

wojtek1234321 napisał:
    Nie sądzę że źle się dodało bo próba pobrania takiego "niewidocznego" zdjęcia kończy się sukcesem, czyli wynika z tego (chyba) że to zdjęcie tam jest "w dobrym stanie".

U mnie też na każdej przeglądarce to samo jak na pierwszym zdjęciu po kliknięciu ikony Duże zdjęcia. Poza tym jak próbuję pobrać to niewidoczne zdjęcie np. za pomocą akceleratora pobierania to pokazuje tylko błąd 404:

Według mnie zdjęcia nie ma w serwisie co zresztą oznajmia komunikat 404.

Proste do sprawdzenia - wrzuć dokładnie to samo zdjęcie na inny serwis np. https://savepice.ru i sprawdź później czy przeglądarki wyświetlają poprawnie zdjęcie.

0
  • #7 29 Lip 2018 15:46
    linuks
    Spec od komputerów

Na 100% nie ma tej fotki na serwerze. Sprawdzałem z tego samego linku. Firefox czy inna prglądarka nie ma tu nic do rzeczy ani system operacyjny. Sprawdzałem ten link na windowsie na manjaro i na archlinuxie. Być może awaria któregoś serwera serwisu fotosik.pl

Pozdrawiam

0
  • #8 29 Lip 2018 16:13
    wojtek1234321
    Poziom 31  

linuks napisał:
    Na 100% nie ma tej fotki na serwerze.

No być może że coś się popsuło na serwerze, ale co do tego że ich tam nie ma to nie jestem jednak pewny. Np. stare zdjęcie/obrazek dodany już dawno, którego niby tam nie ma. Tak samo jest z dzisiaj dodawanymi, niby ich nie ma (błąd 404 Not Found), ale pobierają się i zapisują na dysku.

Po kliknięciu na odnośnik "Pobierz zdjęcie", pobiera się normalnie i zapisuje na dysku, otwiera się też normalnie, u mnie na dysku już go nie ma od dawna, jedyne źródło zobaczenia co to za obrazek to Fotosik..

0
  • #9 29 Lip 2018 16:20
    linuks
    Spec od komputerów

Być może to stare zdjęcie jest na innym dysku niż to nowe. Przecież hostingi plików są realizowane na setkach dysków w zależności od wielkości hostingu. Może jest awaria jednego dysku lub klastra dysków i akurat wypadło że na nich była ta fotka. Może jest uszkodzony dysk na którym trzymają miniaturki i dlatego nie pokazuje a pobrać można bo to są dwa różne pliki i mogą być na różnych dyskach
    Przyjmij do wiadomości że fotki nie ma w tej chwili w serwisie fotosik.pl
    Może jak odzyskają dane z backupu to się pojawi. A jak nie odzyskają to przepadła.
    Na 100% to nie jest problem komputera twojego.
    Napisz do administratora fotosik.pl podaj konkretne linki to sprawdzi co im padło
    Pozdrawiam

0
  • #10 29 Lip 2018 16:25
    wojtek1234321
    Poziom 31  

linuks napisał:
    Przyjmij do wiadomości że fotki nie ma w tej chwili w serwisie fotosik.pl
    Może jak odzyskają dane z backupu to się pojawi. A jak nie odzyskają to przepadła.

Tak ja to rozumiem, ale to jakoś tak dziwnie, niby nie ma, z bezpośredniego linku nie można podejrzeć, ale ja je mogę normalnie pobrać. Nie zależy mi na tych "obrazkach" ale było to przydatne na niektórych forach jak się chciało coś dokładnie pokazać o co chodzi...
    Nie raz na forach nie ma opcji dodawania załączników i umieszczenie linku było bardzo przydatne.

0
  • #11 29 Lip 2018 16:27
    linuks
    Spec od komputerów

Do podglądu są miniaturki generowane automatycznie przez serwis z fotki żródłowej i są to dwa różne pliki w różnych lokalizacjach

0
  • #12 29 Lip 2018 17:11
    Ramiro Roberto
    Poziom 13  

A możesz podać link do takiego niewidzialnego zdjęcia. Podejrzę źródło strony i może coś odgadnę.

0
  • #13 29 Lip 2018 17:41
    Gelip
    Poziom 28  

W pierwszym poście piszesz o zdjęciu z albumu 2018-07-29 a teraz z albumu 2015-09-17 więc to drugie zdjęcie masz albo w cache przeglądarki na dysku albo jak jesteś zalogowany to może masz dostęp do jakichś kopii pliku w innej lokalizacji i tyle. Właśnie wszedłem w ten album 2015-09-17 i nie mogę pobrać w żaden sposób tego zdjęcia 2ea6c99ce25f8e19

0
  • #14 29 Lip 2018 18:08
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Tak, Ty może nie możesz pobrać, ale ja tak. Po zalogowaniu na swoje konto Fotosika mam takie coś jak Zarządzanie zdjęciami, taka zakładka w profilu i tam przy "niewidocznych" (zresztą przy wszystkich) zdjęciach mam odnośniki "Wszystkie linki", "Pobierz zdjęcie", "Usuń". Ty raczej tego nie widzisz bo to jest tylko na moim koncie, aby zobaczyć musiał byś się zalogować na mój profil. Tych zdjęć/obrazków na pewno u mnie na dysku nie ma, usuwałem już dawno i na pewno nie ma po nich nawet śladu.

0
  • #16 29 Lip 2018 18:36
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Gelip napisał:
    Możliwe iż te brakujące zdjęcia nie były wyświetlane więcej jak 5 razy w roku a wtedy:

No z tym to może masz rację, tylko np. dlaczego umieszczonych dzisiaj też nie widać w kilka sekund po umieszczeniu? :cry:

Dodano po 2 [minuty]:

Ramiro Roberto napisał:
    A możesz podać link do takiego niewidzialnego zdjęcia. Podejrzę źródło strony i może coś odgadnę.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c2937ec137ed74f3

0
  • #18 29 Lip 2018 19:05
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Gelip napisał:
    Może przekroczyłeś transfer albo inny limit darmowego konta?

Jeżeli to chodzi o transfer to chyba nie wykorzystałem. Nie wiem ile tego jest na darmowym koncie, ale jak patrzę to chyba jeszcze mam, tak sądzę po tej informacji (czerwona ramka).

0
  • #19 29 Lip 2018 19:17
    Gelip
    Poziom 28  

Najszybciej się dowiesz o co chodzi z tymi zdjęciami pisząc do administratora - o czym zresztą pisał już użytkownik linuks:

linuks napisał:
    Napisz do administratora fotosik.pl podaj konkretne linki to sprawdzi co im padło

Tak to już w Internecie jest - jak czegoś dawno nie używałeś to często kasują konto np. na forum lub wstawione gdzieś pliki.

0
  • #20 30 Lip 2018 12:08
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Gelip napisał:
    Najszybciej się dowiesz o co chodzi z tymi zdjęciami pisząc do administratora
    wojtek1234321 napisał:

Kolobos napisał:

Dodano po 16 [godziny] 49 [minuty]:

Dzięki, mieliście rację, wina jednak "leżała" po stronie hostingu "Fotosik". Co było przyczyną to nie wiem, odpowiedzieli tylko:
    "Dzień dobry,
    Problemy nie powinny już występować.

Pozdrawiamy,
    Zespół Fotosik.pl"
    Pozdrawiam i dzięki za sugestie.
    Temat można zamknąć.

0
  • #21 30 Lip 2018 12:13
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Gelip napisał:
    Najszybciej się dowiesz o co chodzi z tymi zdjęciami pisząc do administratora
    wojtek1234321 napisał:

Kolobos napisał:

Dodano po 16 [godziny] 49 [minuty]:

Dzięki, mieliście rację, wina jednak "leżała" po stronie hostingu "Fotosik". Co było przyczyną to nie wiem, odpowiedzieli tylko:
    "Dzień dobry,
    Problemy nie powinny już występować.

Pozdrawiamy,
    Zespół Fotosik.pl"
    Pozdrawiam i dzięki za sugestie.
    Temat można zamknąć.

0