Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX 3305 - reset liczników - nie działa

HAMSTEREK72 29 Lip 2018 14:30 372 0
  • #1 29 Lip 2018 14:30
    HAMSTEREK72
    Poziom 2  

Witam! Przeszukałem w necie dzisiątki postów n ten temat, obejrzałem filmiki - zainstalowałem nową oryginalną jednostkę przetwarzania obrazu, jakiś czas później nowy pas transmisyjny. Myślałem, że liczniki resetują się automatycznie, a tymczasem... Wygląda to tak, jakby od bębna się zresetował a od pasa nie. Wszedłem w menu to tzw. TECH MENU i mam wydrukowane, że bęben wydrukował 16.001 stron a przewidziany jest na 16.000, zaś pas przepuścił 32.002 strony a przewidziany jest na 20.000 stron. I tak patrzę na to i kalkuluje i wynika mi z tego, że bęben chyba był ok i licznik się zresetował sam, a pas był nieoryginalny i się nie zresetował. To by się nawet zgadzało, drukarka zainstalowana w marcu 2013 roku, wymiana bębna w grudniu 2015 roku.
    Tak czy owak - wszedłem do TECH MENU przebrnąłem do opcji kasowania liczników i dostaję komunikat "NOT AVAILABLE, TRY AGAIN LATER!". I tak za każdym razem. Czyżbym miał to zablokowane? Firmware mam stary V3.00.01.10.

Powiedzcie proszę, czy jak SAM założę NOWY I ORYGINALNY bęben to licznik się zresetuje czy nie? W autoryzowanym serwisie drukarek Samsung w Warszawie (EO Networks) powiedzieli, że bęben i pas to muszą być w serwisie wymieniane.

P.S. Pisząc tego posta spróbowałem po raz kolejny zresetować liczniki, udało się, po restarcie drukarki jednak dalej mam komunikat, żeby wymienić bęben... :-( głupieję...

Pozdrawiam
    Sławek

Dodano po 8 [minuty]:

Reset liczników udał się w połowie - w przypadku pasa pokazuje, że się zresetował, a w przypadku bębna pokazuje, że nie, mimo iż kasowanie było udane. A może muszę ten bęben wymontować i zamontować ponownie i skasować licznik? Czy jak kupię nowy bęben i zamontuję i skasuję liczniki to będzie ok?

0 0