Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokładna waga łazienkowa - Waga

29 Lip 2018 20:25 1308 15
  • Poziom 4  
    Mordeczki, doradźcie w kupnie dokładnej wagi łazienkowej. Kupiłem dwie wagi i za każdym razem jak ważę pokazuje to co chce. Jest różnica 3 kg po 5 minutach. Miały być bardzo dokładne a okazują się denne. Nie wiem co teraz kupić by była dobra i dokładna.
  • Poziom 15  
    Jak rozumiem wagi cyfrowe?
    1. Nie jesz nic po drodze? Nie pijesz? To samo miejsce? Czasami krzywa podłoga wypacza pomiary.
    2. Ja używam xiaomi i póki co pokazuje mi to samo w czasie kilku pomiarów :P
    3. Dobra i dokładna - możesz kupić wagę lekarską. Co prawda zajmuje trochę miejsca, ale odpowiednio wypoziomowana daje radę.
  • Specjalista AGD
    Znajdź dla niej miejsce gdzie będzie miała idealnie równe podłoże i potestuj.
  • Poziom 4  
    Chodzi o to że jest ustawiona na równej powierzchni i tak wskazuje to co chce. W 5 min idzie przytyć 3 kg albo schudnąć xd :D
  • Poziom 26  
    k4rol13 napisał:
    Chodzi o to że jest ustawiona na równej powierzchni i tak wskazuje to co chce. W 5 min idzie przytyć 3 kg albo schudnąć xd :D

Zależy co to za waga. W niektórych najtańszych tensometr jest tylko w jednej lub dwóch nóżkach i sposób oraz miejsce stania na wadze ma duży wpływ na pomiar. Sama jakość montażu czujników również jest istotna.
  • Moderator
    Mam starą wagę Soehnle o czułości 50 g. Ma jeden tensometr dokładnie na środku i nie ma znaczenia, czy stanę symetrycznie, czy całkowicie z boku, waga pokazuje ten sam wynik. Na tensometrze jest ręcznie naniesiony numer, więc można przypuszczać, że waga została fabrycznie skalibrowana. Czułość i rzetelność tej wagi może mieć związek z jej ceną, było to ok. 100 €.
  • Poziom 26  
    Ja mam takiego chinola z marketu J.... Jak stoję na jednej nodze, to ważę więcej niż jak stoję na obu nogach :crazyeyes:
    A powinno być chyba odwrotnie? :lol:
  • Poziom 23  
    Borutka napisał:
    Ja mam takiego chinola z marketu J.... Jak stoję na jednej nodze, to ważę więcej niż jak stoję na obu nogach
    A powinno być chyba odwrotnie?

Powinno być dokładnie tak samo ;)
  • Poziom 22  
    Mam wagę Zelmera, ale model już nieprodukowany. Posiada 4 sensory. Sprawdzałem ją kiedyś obciążeniami od sztangi i waga się zgadzała, więc raczej pokazuje w miarę poprawne wartości. Niestety, też ma taką przypadłość, że aby pomiar był w miarę powtarzalny, to musi stać dokładnie w tym samym miejscu. Wtedy waga pokazuje dokładnie to samo. Najlepiej wyznaczyć sobie jakieś punkty orientacyjne na podłodze i ważyć się w tym samym miejscu.
  • Poziom 15  
    Ja używam xiaomi smart scale i pokazuje to samo :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    k4rol13 napisał:
    Myślałem że do radzicie w kupnie modelu wagi xd :D

No to napisałem - ja polecam xiaomi - działa i w przypadku kilku pomiarów następujących po sobie pokazuje ten sam wynik :)
  • Poziom 26  
    Kupiłem HUAWEI AH100. Przy stąpaniu na wagę bez akrobacji, powtarzalność pomiaru 100%, również stając niesymetrycznie jedną nogą.
    Zapłaciłem za zbędne mi gadżety, ale ze wszystkich testowanych w sklepie (m.in. Chińczyki, Bosch, AEG), tylko ta działała pewnie.