Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] błąd hamulca ręcznego passat b6 2005r 1,9 TDI BKC

29 Lip 2018 20:34 6459 5
  • Poziom 8  
    Witam szukałem na forum i identycznego przypadku nie znalazłem więc postanowiłem napisać dzisiaj podczas jazdy pojawił mi się błąd parking brake fault! see owner's manual i pojawiła się kontrolka (p) przekreślone, ABS i ESP. Gdy zgasiłem silnik i odpaliłem na nowo komunikat nadal się pojawił i przekreślone P natomiast ABS i ESP zgasło gdy przekroczyłem 100 km/h ABS i ESP znowu się zaświeciło. Ręczny działa blokuje obydwa koła wymieniłem przycisk od ręcznego i nadal to samo. Czy miał już ktoś taki przypadek? co to może być?
  • Poziom 31  
    Zacznij od odczytania kodów błędów ze sterownika epb i zapisania na kartce kodowania pompy abs.
  • Poziom 8  
    Niestety teraz jestem na wakacjach i mam ograniczony do tego dostęp
  • Poziom 31  
    W puszce sterownika EPB pod tunelem środkowym jest czujnik z którego korzysta ESP. Świrowanie tego czujnika lub zaniki komunikacji z epb mogą powodować błędy w esp skutkujące jego wyłączeniem. Nic więcej się nie dowiesz bez odczytu błędów z auta.
  • Poziom 8  
    Ok rozumiem mam jeszcze jedno pytanie jaki kabel OBD2 najlepiej kupić do tego samochodu program to VCDS lite
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany błędem okazała się wtyczka do czujnika ABS w tylnym lewym kole