Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki operator LTE wybrać w Ostrołęce i jaki sprzęt Antena itp.

29 Lip 2018 22:07 330 9
  • Poziom 10  
    Aktualnie korzystam z internetu mobilnego i domowego (100GB limit) LTE w PLAY. Ogolnie nie jestem z niego zadowolony, bo czesto w telefonie jak i w TV działa słabo, do 15 Mb. Co prawda router B315 stoi na parapecie w domu. Mieszkam pod Ostrołęką (jak na mapie) i moge przedluzyc umnowe w PLAY i dostane 200 GB w domu lub przejsc do T-Mobile (30 zl netto wiecej na miesiac) gdzie net jest bez zadnego limitu - 2 x sim w telefonie + net w domu. Chce kupic zewnetrzna antene LTE i prosze o pomoc w wyborze operatora i jaką antene LTE zewnetrzna kupic?
  • Poziom 34  
    Od każdego operatora można wypożyczyć modem LTE na testy . Ja mam LTE z T-mobile ,bo dostajesz bez limitu i to jest koronny argument jak dla mnie . W prawdzie nie mieszkam w twojej okolicy ale zaczął bym od przetestowania LTE z T-mobile bo jak zacznie serfować cała rodzina i oglądać filmy to limity pękną i dopłacisz słono .
  • Poziom 10  
    No własnie teraz PLAY oferuje 200 GB do domu. Nie ukrywam ze KODI sie ogląda ale w jakosci 1080p nie obejrzysz... Szwagier ma mobilny w T-Mobile, pozycze i zobacze. A jaka antene zewnetrzna LTE kolega poleci?
  • Poziom 34  
    Jeśli masz miejsce do montażu na dworze to "panelówka" możliwie z krótkim przewodem i dużym zyskiem samej anteny . Długi przewód potrafi pochłonąć zysk anteny więc trzeba dobrze ulokować sam ruter i antenę .
  • Poziom 10  
    Ok z jakim zyskiem kupic taka antene i gdzie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Masz B315 z Play więc na nim zrobisz testy sygnału i prędkości T-Mobile. Karta pre-paid za 5 zł z 1GB LTE STRONG. Do tego program http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8gfl16n/E5186_Toolbox_latest_v0.9.zip/file lub http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h które pokazują CID BTS-a i parametry sygnału. Pozwalają wymusić konkretne pasma LTE. Zasięg w T-Mobile z BTS-a NetWorks LTE1800 przy Warszawskiej 27 w Ostrołęce. Tai sam na Sienkiewicza 64. Trochę dalej LTE800 T-Mobile w Olszewie Borkach, Warszawska 22. Najblizszy BTS z LTE2600, LTE800 T-Mobile i LTE1800NW i ich agregacją przy Kopernika 9. Wystawiasz B315 za okno i robisz testy wymuszając LTE1800, potem LTE800 i na koniec LTE2600. Na każdym speedtest i pokazujesz wyniki z LTEWatchH/Toolboxa i speedtesty.Przy okazji sprawdź Play na LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800. BTS na szpitalu przy JP II 120 i Warszawskiej 18( bez LTE2600). Po testach dobór operatora, sprzętu i anteny.
  • Poziom 10  
    Dziekuje kolego za pomoc. Ostatnio sprawdziłem tak jak mówiłeś kupilem na karte T-mobile i robiłem testy. Dziś tez robiłem test pozyczajac router i sim od szwagra ktory ma neta z T-M. Wyniki:
    Play:
    Download: 24-25 Mb/s
    Upload - 6 Mb/s

T-Mobile:
    Download: 19,3-20,5 Mb/s
    Upload: 7 Mb/s

Jaka antene kupić? 10 dbi czy sualną 15 dbi? am jeszcze pytanko... Mam wyprowadzone kable 8-żyłowe do wtyczek rj-45. Czy mogę to wykorzystać jako przewód antenowy do modemu? Kable wychodzą na strych a router/modem chce postawic w salonie dwie kondygnacje niżej stosujac przejsciowke SMA to RJ45? Czy lepiej postawic modem na strychu podlaczajac pod antene zewnetrzana i sygnal rozdzielic kablami po domu a router wifi dokupic do salonu? Czy tak długa droga do anteny LTE (około 10 metrów) nie bedzie tlumic za mocno sygnalu? Ja lubie wszystko wylaczac na noc wiec wolalbym miec wladze na dole...
    Jaki to router ? Te wyniki to na jakich pasmach LTE, jaki sygnał CID dla obydwu operatorów?
  • Poziom 10  
    Router b315. Nie wiem kolego na jakich pasmach musze troche posiedziec zeby to ogarnac bo te linki co mi podales to trzeba wrzucic do softu routera? Bo to nie dziala z poziomi windowsa prawda?
    Nie, sa to programy zewnętrzne , działają na Windows. Logujesz się w nich na B315 pod adres 192.168.8.1 tak jak w przeglądarce.Pozwalają wymusić po kolei pasma LTE./ Dla T-Mobile sprawdzasz LTE2600, LTE1800 i LTE80, dla Play jeszcze dodatkowo LTE2100. Pokaża CID BTS-a i parametry sygnału, do tego speedtesty na każdym z pasm.