Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki operator LTE wybrać w Ostrołęce i jaki sprzęt Antena itp.

rado084 29 Jul 2018 22:07 990 18
    rado084
    Level 10  
    Aktualnie korzystam z internetu mobilnego i domowego (100GB limit) LTE w PLAY. Ogolnie nie jestem z niego zadowolony, bo czesto w telefonie jak i w TV działa słabo, do 15 Mb. Co prawda router B315 stoi na parapecie w domu. Mieszkam pod Ostrołęką (jak na mapie) i moge przedluzyc umnowe w PLAY i dostane 200 GB w domu lub przejsc do T-Mobile (30 zl netto wiecej na miesiac) gdzie net jest bez zadnego limitu - 2 x sim w telefonie + net w domu. Chce kupic zewnetrzna antene LTE i prosze o pomoc w wyborze operatora i jaką antene LTE zewnetrzna kupic?
    kamyczek
    Level 38  
    Od każdego operatora można wypożyczyć modem LTE na testy . Ja mam LTE z T-mobile ,bo dostajesz bez limitu i to jest koronny argument jak dla mnie . W prawdzie nie mieszkam w twojej okolicy ale zaczął bym od przetestowania LTE z T-mobile bo jak zacznie serfować cała rodzina i oglądać filmy to limity pękną i dopłacisz słono .
    rado084
    Level 10  
    No własnie teraz PLAY oferuje 200 GB do domu. Nie ukrywam ze KODI sie ogląda ale w jakosci 1080p nie obejrzysz... Szwagier ma mobilny w T-Mobile, pozycze i zobacze. A jaka antene zewnetrzna LTE kolega poleci?
    kamyczek
    Level 38  
    Jeśli masz miejsce do montażu na dworze to "panelówka" możliwie z krótkim przewodem i dużym zyskiem samej anteny . Długi przewód potrafi pochłonąć zysk anteny więc trzeba dobrze ulokować sam ruter i antenę .
    rado084
    Level 10  
    Ok z jakim zyskiem kupic taka antene i gdzie?
    matek451
    Level 43  
    Masz B315 z Play więc na nim zrobisz testy sygnału i prędkości T-Mobile. Karta pre-paid za 5 zł z 1GB LTE STRONG. Do tego program http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8gfl16n/E5186_Toolbox_latest_v0.9.zip/file lub http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h które pokazują CID BTS-a i parametry sygnału. Pozwalają wymusić konkretne pasma LTE. Zasięg w T-Mobile z BTS-a NetWorks LTE1800 przy Warszawskiej 27 w Ostrołęce. Tai sam na Sienkiewicza 64. Trochę dalej LTE800 T-Mobile w Olszewie Borkach, Warszawska 22. Najblizszy BTS z LTE2600, LTE800 T-Mobile i LTE1800NW i ich agregacją przy Kopernika 9. Wystawiasz B315 za okno i robisz testy wymuszając LTE1800, potem LTE800 i na koniec LTE2600. Na każdym speedtest i pokazujesz wyniki z LTEWatchH/Toolboxa i speedtesty.Przy okazji sprawdź Play na LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800. BTS na szpitalu przy JP II 120 i Warszawskiej 18( bez LTE2600). Po testach dobór operatora, sprzętu i anteny.
    rado084
    Level 10  
    Dziekuje kolego za pomoc. Ostatnio sprawdziłem tak jak mówiłeś kupilem na karte T-mobile i robiłem testy. Dziś tez robiłem test pozyczajac router i sim od szwagra ktory ma neta z T-M. Wyniki:
    Play:
    Download: 24-25 Mb/s
    Upload - 6 Mb/s

T-Mobile:
    Download: 19,3-20,5 Mb/s
    Upload: 7 Mb/s

Jaka antene kupić? 10 dbi czy sualną 15 dbi? am jeszcze pytanko... Mam wyprowadzone kable 8-żyłowe do wtyczek rj-45. Czy mogę to wykorzystać jako przewód antenowy do modemu? Kable wychodzą na strych a router/modem chce postawic w salonie dwie kondygnacje niżej stosujac przejsciowke SMA to RJ45? Czy lepiej postawic modem na strychu podlaczajac pod antene zewnetrzana i sygnal rozdzielic kablami po domu a router wifi dokupic do salonu? Czy tak długa droga do anteny LTE (około 10 metrów) nie bedzie tlumic za mocno sygnalu? Ja lubie wszystko wylaczac na noc wiec wolalbym miec wladze na dole...
    rado084
    Level 10  
    Router b315. Nie wiem kolego na jakich pasmach musze troche posiedziec zeby to ogarnac bo te linki co mi podales to trzeba wrzucic do softu routera? Bo to nie dziala z poziomi windowsa prawda?
    matek451
    Level 43  
    Nie, sa to programy zewnętrzne , działają na Windows. Logujesz się w nich na B315 pod adres 192.168.8.1 tak jak w przeglądarce.Pozwalają wymusić po kolei pasma LTE./ Dla T-Mobile sprawdzasz LTE2600, LTE1800 i LTE80, dla Play jeszcze dodatkowo LTE2100. Pokaża CID BTS-a i parametry sygnału, do tego speedtesty na każdym z pasm.
    lechm56
    Moderator
    Temat odblokowano na wniosek autora.
    m.jastrzebski
    Level 39  
    rado084 wrote:
    Zmieniony operator na Orange. Teraz mam pytanie bo czasami mi zrywa połączenia, tak jak by router tracił połączenie ale nie wyłącza się. Chcę dodać że antenę mam taką: https://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html

Czy w mojej lokalizacji wyżej wymieniona antena + router B315-22 w zupełności wystarczy czy jednak zmienić hardware?

Stacja na Osiedlu Sienkiewicza ma 4 częstotlwiości. Wiec router który je potrafi zagregować prawie na pewno da wyższe prędkości. Twój router potrafi korzystać tylko z 1 częstotliwości w danym momencie.

Co do zrywania połączenia, nic się nie da podpowiedzieć na podstaie takich inforamcji. Router traci połączenie LTE, czy Ty tracisz połączenie WiFi z routerem? Czy wiesz jakie masz poziomy sygnałów, z która bazą się łączysz, na któej częstotliwości?
    rado084
    Level 10  
    m.jastrzebski wrote:
    Co do zrywania połączenia, nic się nie da podpowiedzieć na podstaie takich inforamcji. Router traci połączenie LTE, czy Ty tracisz połączenie WiFi z routerem? Czy wiesz jakie masz poziomy sygnałów, z która bazą się łączysz, na któej częstotliwości?

Wydaje mi się, że ja tracę połączenie z routerem chociaż pewnego razu mimo braku dostępu do Internetu udało mi się połączyć z routerem... Na routerze sam wymuszam poszczególne częstotliwości 2600, 2100 i 1800 programem LTE watch-h, czasami pomaga, ale po pewnym czasie inna częstotliwość jest szybsza i tak w kółko. Zazwyczaj mam na 2600 MHz lub Auto. Czy antena jest ok? Warto ją zmienić? Kabel ma 10 metrów.
    m.jastrzebski
    Level 39  
    rado084 wrote:
    m.jastrzebski wrote:

Wydaje mi się, że ja tracę połączenie z routerem chociaż pewnego razu mimo braku dostępu do Internetu udało mi się połączyć z routerem... Na routerze sam wymuszam poszczególne częstotliwości 2600, 2100 i 1800 programem LTE watch-h, czasami pomaga, ale po pewnym czasie inna częstotliwość jest szybsza i tak w kółko. Zazwyczaj mam na 2600 MHz lub Auto. Czy antena jest ok? Warto ją zmienić? Kabel ma 10 metrów.

"Wydaje mi się" jest niestety zbyt mało precyzyje, żeby coś konstruktywnego doradzić. Owórz okienko i puść komende "ping IP_routera -t", np ping 192.168.8.1 -t. Ping będzie leciał cały czas, i w momencie braku internetu będziesz widział, czy ping dociera do routera czy nie, czyli co szwankuje, WiFi (zakłądam żę łączysz się po WiFi) czy połączenie LTE. Tutaj winna może być nawet karta sieciowa w komputerze, przy takie ilości inforacji można równie dobrze rzucić monetą.
    Jakie masz poziomy sygnałów na tych częstotiwościach? Jakbyś kupił B715, albo B818 to z wszystkich 3 lub 4 częstotliwości korzystasz na raz, wiec nie musisz się martweić któa w daym momencie najszybsza jest. Antena jest OK, tylko faktycznie działą 1800-2600, najlepiej na 2600. Na 800Mhz to jest tłumik a nie antena.
    rado084
    Level 10  
    m.jastrzebski wrote:
    "Wydaje mi się" jest niestety zbyt mało precyzyje, żeby coś konstruktywnego doradzić. Owórz okienko i puść komende "ping IP_routera -t", np ping 192.168.8.1 -t. Ping będzie leciał cały czas, i w momencie braku internetu będziesz widział, czy ping dociera do routera czy nie, czyli co szwankuje, WiFi (zakłądam żę łączysz się po WiFi) czy połączenie LTE. Tutaj winna może być nawet karta sieciowa w komputerze, przy takie ilości inforacji można równie dobrze rzucić monetą.

Kolego jak rozłącza to na komputerze pod LAN-em i w tym samym czasie nie ma neta w sieci WLAN, mimo aktywnego połączenia z siecią bezprzewodową. Zdarza to się w momentach dużego pobierania danych z sieci, bynajmniej tak to zauważyłem. Chyba czas na zmianę sprzętu...
    m.jastrzebski wrote:

Jakie masz poziomy sygnałów na tych częstotiwościach? Jakbyś kupił B715, albo B818 to z wszystkich 3 lub 4 częstotliwości korzystasz na raz, wiec nie musisz się martweić któa w daym momencie najszybsza jest. Antena jest OK, tylko faktycznie działą 1800-2600, najlepiej na 2600. Na 800Mhz to jest tłumik a nie antena.

Poziomów sygnału nie sprawdzałem na poszczególnych częstotliwościach ale w większości przypadków na 2600 chodzi lepiej. Który router będzie najbardziej odpowiedni? Czy warto dopłacać do B818?
    m.jastrzebski
    Level 39  
    rado084 wrote:
    m.jastrzebski wrote:

Kolego jak rozłącza to na komputerze pod LAN-em i w tym samym czasie nie ma neta w sieci WLAN, mimo aktywnego połączenia z siecią bezprzewodową. Zdarza to się w momentach dużego pobierania danych z sieci, bynajmniej tak to zauważyłem. Chyba czas na zmianę sprzętu...
    m.jastrzebski wrote:

Poziomów sygnału nie sprawdzałem na poszczególnych częstotliwościach ale w większości przypadków na 2600 chodzi lepiej. Który router będzie najbardziej odpowiedni? Czy warto dopłacać do B818?

Ciągle mało danych. Te poziomy sygnałów są o tyle kluczowe żę pokazują z czym sięłączysz i czy ewnetnualne rozłaczanie nie ma żródła w niskim sygnale. Albo czy wogóle potrzebujesz anteny. Podstawowy parametr do podejmowania decyzji.
    Czy warto dopłacać do B818 sobie sprawdź. Wymuś teraz 800Mhz, zobaczysz jak na tej antenie "hula". Moim zdaniem, nie ma sensu dopłacać, bo z tą anteną nie wykorzystzasz pasm 800Mhz zbytanio. Ale znowu. Antene kupiłeś w ciemno, bez pokazywania poziomu sygnałów, wiec na dobrą sprawę nie wiadomo, jaki masz poziom sygnału bez aneny zewnętrznej. Może wystarczający? Wtedy B818 może pokazać pazur, bo zadziałą na 4 pasmach i jeszcze potencjalnie 4 antenach (MIMO 4X4 chyba działą na B818). Jak nie chcesz sprawdzać tych sygnałow, to rzuć monetą. Chcesz żęby Ci doradzić, a nie dajesz danych do podjęcia dobrej decyzji.
    NOWY987654321
    Level 25  
    Jemu 3 lata nie wystarczyły aby zrobić testy na poszczególnych pasmach LTE na tym B315, a teraz z anteną Cybertecha. A jak dziala LTE800 w godzinach szczytu to mozna sprawdzić bez anteny ale na cuda nie ma co liczyć bo to pasmo zasięgowe, w miastach nie brak klientów na nim, korzystają wewnatrz domów, na telefonach i routerach, w połaczeniu na AUTO często mają tylko na nim dostateczne parametry sygnału i szczatkowe na pasmach pojemnościowych LTE.