Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone głośniki w kolumnach AR93 EQ 02485

29 Lip 2018 22:12 195 4
  • Poziom 2  
    Witam posiadam od niepamiętnych czasów kolumny jak w temacie, basowe były już naprawianie (klejone) A średniotonowe są popękane. Co zrobić, naprawić? Gdzie? Jestem z DLN. Wymienić głośniki na nowe? Jeśli tak to jakie? Kolumny grają fajnie, ciepło, podoba mi się, tylko zastanawiam się czy naprawiać, czy kupić inne? Dziękuję z góry za podpowiedzi pozdrawiam Paweł
  • Poziom 43  
    pablom73 napisał:
    Co zrobić, naprawić?
    Jeśli dostaniesz zestawy naprawcze do głośników - możesz spróbować (o ile koszt Cię nie przerazi).
    pablom73 napisał:
    Wymienić głośniki na nowe?
    Jeśli nie zdobędziesz układów naprawczych, lub boisz się, że nie podołasz (wbrew pozorom jeśli to ma być "pierwszy raz" to jest możliwe, ze coś pójdzie nie tak), to wymiana na nowe, ale DOKLADNIE TEGO SAMEGO TYPU głośniki. Inne (t.zw. "zamienniki") nie wchodzą w grę, bo stracisz brzmienie, które tak Ci odpowiada.
    pablom73 napisał:
    Gdzie?
    A to już Ty powinieneś najlepiej wiedzieć gdzie w okolicy masz jakiś porządny serwis, sklep, czy przedstawiciela firmy.
    pablom73 napisał:
    Jestem z DLN
  • Poziom 38  
    Nie dostaniesz zestawów naprawczych do tych kolumn.
    Rozejrzyj się po necie ile takie kolumny kosztują, sprzedaj, za uzbieraną kasę kup inne, dobre kolumny.
    Jeśli będziesz próbował reanimować je na nie oryginalnych podzespołach to te kolumny stracą jakąkolwiek wartość i będą się nadawały wyłącznie na śmietnik.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedzi, może faktycznie spróbuje sprzedać, wstawiłem na olx zobaczymy. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    marian133 napisał:
    Jeśli będziesz próbował reanimować je na nie oryginalnych podzespołach to te kolumny stracą jakąkolwiek wartość i będą się nadawały wyłącznie na śmietnik.

Tyle, że z fotek wynika że już były reanimowane i to dość niefachowo a i wątpię w to, że na oryginalnych komponentach.
    Nie spodziewam się, że uda je się dobrze sprzedać, więc jeśli ich brzmienie się @pablom73 podoba, to wymiana zawieszeń na choćby (jak podejdą?) Tonsilowskie, nie wpłynie znacząco na pogorszenie brzmienia kolumn. :-)

Pozdrawiam.