Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuby MTH 30 na Beyma 12lx60

DandiS1993 29 Lip 2018 23:05 1596 11
  • Tuby MTH 30 na Beyma 12lx60
    Witam!
    Na wstępie przepraszam za okropną jakość zdjęć, mam zajechany aparat w Z1.
    Otwieram temat o projekcie, który niedawno ukończyłem . Są nim dwie kolumny basowe MTH 30. Pomysł zaczerpnąłem ze strony http://hornplans.free.fr/mth30.html
    Już miałem kupić przetworniki STXA-a (STX 32.500.8), lecz popytałem trochę na forum i zaproponowano mi Beyme 12lx60.
    Dlaczego takie, a nie inne paczki?
    Moja odpowiedź to: coś niedużej wielkości i ciekawość brzmienia tych kolumn.
    Robię je głównie z przeznaczeniem na grilla/ognisko i po to, by wykorzystać wzmacniacz na końcówkach mocy DX600
    Tuby MTH 30 na Beyma 12lx60 Tuby MTH 30 na Beyma 12lx60 Tuby MTH 30 na Beyma 12lx60
    Koszty wyszły dość znaczne :-/ ,z pewnością byłoby w tej cenie coś lepszego, ale ciekawość tego projektu wzięła górę.

Obudowy z MDF - 600 z wysyłką (zamawiałem surowe).
    Głośniki - 700 za sztukę.

Wstępnie parę godzin już nimi pograłem i jestem pozytywnie zaskoczony, nawet fajnie brzmią na zewnątrz, jak na 12".
    Wiem, że byłoby znacznie lepiej z większą ilością, ale to już grubsza sprawa.

Film na YT z graniem na spokojnie.
    Dostały ponad 150W, cięte ~110Hz +3db
    Nadstawki dostały ~70W - 2db

Link

Link

Fajne! Ranking DIY
  • #2 30 Lip 2018 22:57
    rosomak19
    Poziom 19  

Hmm nie wiem, czy to tak na nagraniu wyszło ,czy jak ,ale jak dla mnie, to takie brzmienie jak na nagraniu to nie podchodzi. Tylko bas i soprany piaszczyste. A gdzie średnica? Tego wokalu w ogóle nie słychać tylko umcyk umcyk.

• #4 31 Lip 2018 10:30
    rosomak19
    Poziom 19  

Ogólnie basy nieźle brzmią ,a le ja bym popracował na brzmieniem całości, bo sam zobaczysz ,że po czasie takiego słuchania staje się to męczące.

• #6 31 Lip 2018 23:51
    rosomak19
    Poziom 19  

Wiesz jeśli Tobie pasuję takie brzmienie, to twoja sprawa i nic nikomu do tego. Ja tylko wyraziłem swoją opinie , że dal mnie takie brzmienie to męczarnia . Wolę jak najbardziej "naturalne" , takie które nie męczy nawet po kilku godzinach słuchania.

• #8 02 Sie 2018 22:55
    DandiS1993
    Poziom 8  

korek123321 napisał:
    Chyba sąsiedzi będą wściekli na Ciebie :D

Narazie się nie skarżą 😜

Odnośnie brzmienia ustawiłem korektor graficzny, środek pasma już jest poprawny i czysty
    Już nie ma tej wrzeszczącej góry ponieważ problemem był za głośny wysokotonowy względem mid basa. Różnica była około 8 dB

Jak będzie trochę czasu to wyciągne graty i nagram jak brzmi.

• #9 04 Sie 2018 09:47
    ads_94
    Poziom 2  

Witam. Ja też mam takie basiki. Bardzo ładnie grają jak na 12 :) . Mam pytanie. Ile mocy mozna w nie władować? Wytrzymają moc program? Pozdrawiam

• #10 04 Sie 2018 21:28
    DandiS1993
    Poziom 8  

ads_94 napisał:
    Witam. Ja też mam takie basiki. Bardzo ładnie grają jak na 12 :) . Mam pytanie. Ile mocy mozna w nie władować? Wytrzymają moc program? Pozdrawiam

Szczerze mówiąc nie wiem ile mogą przyjąć te basy. Możliwości głośnika są naprawdę dobre aa paczki to nie wiem 😜
    Trzeba by podłączyć je pod ADS-a z serii plx bądź chociaż Tampa2400 to by się sprawdziło 😜

• #12 16 Sie 2018 09:54
    rosomak19
    Poziom 19  

Na pewno lepiej niż ostatnio :) Już tak góra nie szeleści i średnice słychać.
    Pozdro