Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Officejet Pro K7800 - Białe paski pomimo kalibracji

30 Lip 2018 09:47 249 4
  • Poziom 7  
    Mam problem z tą plujką, na wydruku pojawiają się dość regularne źle pokolorowane paski - m.in. prawie dokładnie tam gdzie w trzeciej części strony diagnostycznej wskazują strzałki. Problem w tym że mimo kalibracji wysuwu i czyszczenia głowic usterka usilnie nie chce ustąpić. Głowice wymienione na nowe, usterka nie ustępuje, styki czyste, tusze oryginalne. Spotkał się ktoś?
  • Poziom 22  
    Pokaż wydruk jak to wygląda ?
  • Poziom 7  
    Takie cuda. Testowane na dwóch różnych kompletach głowic, w tym świeżo kupionym.

Drukarka na razie powędrowała z powrotem do klienta - nadal źle drukuje domyślnie, ale poprawniej jeżeli zmieni się jakość wydruku na normalna lub wysoką - nie idealnie, ale pasy są znacznie mniej widoczne.

• Poziom 34  
    Obstawiam głowice. Są paski na starych i nowych ale w innym miejscu. Sprawdź stacje serwisową i wyczyść tachometr.
  • Poziom 7  
    BTW (żeby mnie przestało męczyć), przyczyną NAJPRAWDOPODOBNIEJ były uszkodzone/zdarte piny na taśmie głowicy. Mówię najprawdopodobniej, jako że uszkodzenie to wykryłem podczas nieudanej próby zużycia tego złomu na naprawę innej tego samego modelu.