Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bang & Olufsen Premium Sound - Tweetery trzeszczą przy 60-70% głośności maks

GlueStick 30 Jul 2018 22:17 669 3
    GlueStick
    Level 7  
    Witam
    Zapodałem sobie dzisiaj Enye bo podobnio BiO taki dobry do klasyki i własnym uszom nie wierzę jakie to trzaski usłyszałem z obu tweeterów. Jest dokładnie tak jak słychać to na nagraniu w linku.
    Z danych szczegółowych, dzwięk 3d na poziomie średnim, surround podobnie, głośność około 60-70%. Podbicie wysokich tonów na 0. Tak, to jak słychać trzaski na nagraniu tak identycznie słychać na miejscu kierowcy w samochodzie, chodź nagrywałem telefonem zbliżonym do tweetera. Oba trzeszczą tak samo. Na pewno nie jest to wina jakości dźwięku gdyż jest z tidala w formacie hifi czyli pewnie flac.
    Czy coś takiego jest dopuszczalne przy systemie za ponad 6000zł ? Zaznaczę że ma on zaledwie miesiąc i zamontowany został fabrycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=KILJo97AQ5U

Pozdrawiam
    lesławek
    Level 32  
    Tak naprawdę nie podałeś żadnych szczegółowych danych... Co jest źródłem dźwięku jaki jest wzmacniacz czy użyto wyjść 2 czy 4V ? Jeśli masz tam odtwarzacz CD to wyłącz wszystkie efekty 3D i surround użyj płyty CD i zobacz czy trzeszczy czy nie.
    GlueStick
    Level 7  
    Jedyne informacje jakie znalazłem to:
    zestaw 17 głośników zawierający głośniki 3D, centralny, subwoofer,
    16-kanałowy wzmacniacz o mocy 730 W.

Nie posiadam odtwarzacza, testowałem z tidala i z karty sd. W obu przypadkach to samo.
    lesławek
    Level 32  
    Głośników nie podejrzewam tam chyba jest aktywna zwrotnica a wzmacniacze sterują bezpośrednio głośnikami. Może więc problemem jest zbyt silne wysterowanie wzmacniaczy, ale jeśli zestaw ma miesiąc to powinien być na gwarancji i musisz zapytać ludzi którzy go montowali sam raczej nic nie wskórasz, bo żeby dokonać tam jakichkolwiek ustawień trzeba podłączyć komputer z oprogramowaniem. Poza tym o ile wiem to tam się dokonuje kalibracji do akustyki wnętrza samochodu.