Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZEZ czyli 2 konwertery do 1 czaszy... PYTANIE--->

25 Aug 2005 23:20 1949 5
  • Level 10  
    Witam i pytam :)
    Jeżeli dołożę zeza to czy mogę ustawić konwerter na nim zamocowany na tą samą satelitę co główny konwerter???? (np. obydwa na tego samego hot bird-a)
    Chcę zamontować na jednej czaszy 2 konwertery na dwa osobne tunery.
    DUAL konwerter kosztowałby więcej niż dokupienie zeza i zwykłego konwertera.

POZDRAWIAM, HUgo
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    wg mnie to ci się nie uda, lepiej dokup twina
  • Level 15  
    hugoniusz wrote:
    Witam i pytam :)
    Jeżeli dołożę zeza to czy mogę ustawić konwerter na nim zamocowany na tą samą satelitę co główny konwerter???? (np. obydwa na tego samego hot bird-a)
    Chcę zamontować na jednej czaszy 2 konwertery na dwa osobne tunery.
    DUAL konwerter kosztowałby więcej niż dokupienie zeza i zwykłego konwertera.

POZDRAWIAM, HUgo

Niestety nie.
    Do odbioru z jednego satelity na dwa tunery polecam konwenter typu Twin http://www.satnet.com.pl/opis.php?id=1&l=1&w=1 (jedna czasza + jeden konwenter(twin) + Dwa tunery)
    Na obu tunerach możesz oglądać wtedy co chcesz
    Inna możliwość to Dwa talerze i dwa konwentery co chyba nie jest eleganckie
  • Level 10  
    Ja już mam 2 talerze :P:P:P byłby trzeci :D
    Thx za uświadomienie, tak myślałem że nic innego nie wymyślę, chociaż jeden talerz jest ustawiony na Astre (do tunera analogowego) a mi trzebaby hotbirda (do karty w kompie) żeby ogladać C+ i Polsat, więc w tym przypadku ZEZ zadziałałby ???? Zgadza się?

POZDRO, HUgo
  • Level 21  
    w twoim przypadku możesz na jednej antenie zamontować zeza - wtedy byś miał astrę i hotbirda (antena ustawiona na hota - zez na astrę), a drugą możesz wykorzystać dla drugiego tunera cyfrowego ustawiając ją na hotbirda, tuner analogowy w zasadzie nie jest ci potrzebny,
  • Level 10  
    no to już lepiej :) Tylko że na tej czaszy co mam do analogowego chcę dołożyć drugi konwerter tak żeby astra byla do analogowego a hotbird do karty w kompie. Mam 2 talerze: duży do analoga i mały do zestawu cyfry.
    Z tego co wiem to zeza trzeba zakładać na większych talerzach dlatego na dużej chcę zrobić analog do TV ustawioną na astrę i cyfrowy do kompa ustawiony na hotbird.