Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus N56VZ - umarł na yt - Laptop zawiesił się podczas pracy i potem się nie włą

Wedek 31 Lip 2018 03:10 285 14
  • #1 31 Lip 2018 03:10
    Wedek
    Poziom 4  

Nie znam historii tego laptopa kupiłem go "okazyjnie" (jak się później okazało niekoniecznie) pod koniec maja w sobotę. Sprzedający poinformował mnie o kiepskim nieoryginalnym zasilaczu i pękniętym zawiasie. Laptopa włączyłem w niedzielę, zasilacz zaczął wydawać dziwne dźwięki odłączyłem go od laptopa i poruszałem końcówką, strzelił aż wysadziło korki.. ok, pomyślałem to tylko zasilacz. Laptop podziałał na powiększonej baterii 5h normalnie, później czekałem do czwartku na nowy zasilacz. Działał, ładował się, ok więc uznałem, że podkleję zawias, rozebrałem go na części pierwsze i widać, że był nieumiejętnie rozbierany (trzeba było skleić jednak oba zawiasy). Skleiłem plastiki (grubo) super-glue ze stokrotki i zostawiłem. Następnego dnia złożyłem laptopa i był jak nowy działał ok. Podziałał tak dzień, nawet pod obciążeniem. W sobotę rano oglądając materiał na youtubie, podniosłem laptopa za prawą stronę (przy zawiasie z wtyczką zasilacza), chcąc go przenieść w inne miejsce. Bach zrobił się biały ekran z szarym tłem na środku, wyglądało ciut jak uderzona matryca, kilka razy spróbowałem go włączyć to samo. Rozebrałem i zrobiła się śnieżno biała. Po rozłożeniu do części pierwszych i podłączeniu nic nie wyświetlał a w pewnym momencie poszedł dym przy wtyczce wentylatora i ekran był czarny. Laptop poszedł w kąt na 2 miesiące, spróbowałem go włączyć i podświetla matryce, wiatrak się nie kręci, nic dalej się nie dzieje. Teraz chce go zrobić i sprzedać albo sprzedać w takim stanie.

Tak to wygląda https://youtu.be/vCKsBLP7pHk

Moje pytanie co tam się mogło stać? I czy warto nieść go do serwisu czy od razu zamówić płytę główną u chińczyka na aliexpress za 240 zł z wysyłką. Chyba, że jest tu jakiś magik co zrobi mi to taniej niż 240zł na miejscu (Warszawa) i da gwarancję co najmniej na 3 miesiące.

0 14
  • #2 31 Lip 2018 06:43
    adamfilipek98
    Poziom 3  

Wydaje mi się że to płyta gówna jak już wspomniałeś , nie wiem czy da się odratować jak wspomniałeś przydymioną płytę główną , wydaje mi się żę to trwałe uszkodzenie

0
  • Pomocny post
    #3 31 Lip 2018 08:39
    miecho18
    Spec od komputerów

Nieumiejętnie poskładany laptop, co doprowadziło do zwarcia. Ewentualnie uszkodzona taśma matrycy uszkodziła płytę.

0
  • #4 31 Lip 2018 09:09
    lisek
    Spec od monitorów

Płyta w Chinach to ok. 150-200.$ ,zależy od dostawcy i tego co napisano na niej
    Link

Uszkodzenie z serii jak pisał kol. wyzej.

p.s
    Jak matryca była najpierw biała to .. brak zasilania na niej.
    Teraz po "dymkach" i objaw czarny ekra, ... to raczej marne szanse na naprawę.

0
  • #5 31 Lip 2018 09:10
    safbot1st
    Poziom 43  

Wedek napisał:
    wiatrak się nie kręci,

Wentylator.
    Wedek napisał:
    czy warto nieść go do serwisu czy od razu zamówić płytę główną u chińczyka na aliexpress za 240 zł z wysyłką.

To już sam zdecyduj. Ewentualnie możesz sprzedać na części.

0
  • #6 10 Sie 2018 11:09
    Wedek
    Poziom 4  

miecho18 napisał:
    Nieumiejętnie poskładany laptop, co doprowadziło do zwarcia. Ewentualnie uszkodzona taśma matrycy uszkodziła płytę.

Że niby nieumiejętnie go złożyłem? Gdyby tak było od razu by się zepsuł. Składałem już gorsze laptopy ten to naprawkę pikuś bo wszystko jest pod palmrestem.

Lisek płyta to razem z wysyłką i rabatem 62.57USD
    Link

GT650 2GB

Czyli coś z taśmą matrycy czy raczej objaw na płycie?

safbot1st
    Na części, komplet: i7, 8gb ram, torba, dysk 750, kieszeń na drugi dysk, chciał bym 750 - dobra cena?

0
  • #7 10 Sie 2018 12:05
    miecho18
    Spec od komputerów

Wedek napisał:
    Gdyby tak było od razu by się zepsuł.

Nic bardziej mylnego.
    Wedek napisał:
    Czyli coś z taśmą matrycy czy raczej objaw na płycie?

Może być jedno i drugie - trzeba pomierzyć.

0
  • #8 10 Sie 2018 13:19
    ul1002

Poziom 35  

Wedek napisał:

Na części, komplet: i7, 8gb ram, torba, dysk 750, kieszeń na drugi dysk, chciał bym 750 - dobra cena?

Wystaw na licytacje a zobaczysz ile dadzą, maks 300zł wart o ile hdd i matryca w idealnym stanie

0
  • #9 16 Sie 2018 16:46
    Wedek
    Poziom 4  

Kolego 300 to wart jest sam procesor. Płyta zamówiona, złożę go do kupy i puszcze za 1000. Pozdr.

0
  • #10 09 Paź 2018 15:06
    Wedek
    Poziom 4  

miecho18 napisał:

Długo nie odpisywałem bo nie miałem za bardzo czasu się tym zająć. Płyta doszła z Chin jednak laptop dalej jest nieżywy, przed całkowitym montażem sprawdziłem jeszcze raz kable i na zgięciu faktycznie miecho18 miał racje, doszło do zwarcia na taśmie matrycy.

Podłączyłem nową płytę ze starym procesorem i chłodzeniem, ekran jest czarny a chłodzenie się nie kręci. Diody na płycie świecą. Płyta podłączona po HDMI do TV. Czyli poszedł procesor i wiatrak też?

Po wymianie taśmy matryca powinna być ok?
    Jej oznaczenia: LXPA14005-00280300112220084B
    14005-00280300/DDNJ88LC11 3A

0
  • #11 09 Paź 2018 15:13
    miecho18
    Spec od komputerów

Na nowej płycie również doszło do zwarcia na taśmie matrycy?

Wedek napisał:
    Taśmę patrycy się naprawia?

Wymienia się na nową.

0
  • #12 09 Paź 2018 17:21
    Wedek
    Poziom 4  

miecho18 napisał:
    Na nowej płycie również doszło do zwarcia na taśmie matrycy?
    Wedek napisał:
    Taśmę patrycy się naprawia?

Wymienia się na nową.

Matryca przeżywa takie zwarcie?

0
  • #13 09 Paź 2018 19:03
    boro1234567
    Spec od komputerów

Wedek napisał:

Matryca przeżywa takie zwarcie?

Zależy co z czym się zwarło.

0
  • #14 09 Paź 2018 22:50
    Wedek
    Poziom 4  

Asus N56VZ - umarł na yt - Laptop zawiesił się podczas pracy i potem się nie włąAsus N56VZ - umarł na yt - Laptop zawiesił się podczas pracy i potem się nie włą

Parę się upiekło, później już tylko podświetlenie działało, jak poszło zwarcie i laptop umarł.

Zamówiłem, kabel do matrycy i nowe, chłodzenie. Za miesiąc będzie.

0
  • #15 23 Lis 2018 01:46
    Wedek
    Poziom 4  

Sprawdziłem już wszystko co można było sprawdzić w laptopie. Padła tylko matryca z kablem i chłodzenie. Bez sensu kupiłem drugą płytę i procesor..

Czy wymiana elektroniki w tej matrycy ją wskrzesi? Samsung LTN156HT01 5HBL01103P full hd. Matryca podświetla a przy zmianie rozdzielczości raz mignie. Do naprawy czy do wyrzucenia?

Ps: Może ktoś posiada takową elektronikę tanio?

Asus N56VZ - umarł na yt - Laptop zawiesił się podczas pracy i potem się nie włą

0