Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W204 220CDI - Temperatura silnika CDI

31 Lip 2018 08:38 432 4
  • Poziom 17  
    Czy temperatura silnika CDI może wynosić 92-95C i jest optymalna, nie zagraża żywotność silnika?
    Zauważyłem, że u mnie jest tak lekko ponad 90C a przynajmniej tak mi się wydaje ze skali z zegarów. Z autem nie dzieje się nic nie dobrego. W te temperatury jakie są obecnie nagrzewa się do 90C w jakieś 3-4km, zimą potrzeba około 10minut. W instrukcji jest napisane, że temperatura może dochodzić do 120C byleby jej nie przekroczyła.
    Z góry dzięki za info.W204 220CDI - Temperatura silnika CDIW204 220CDI - Temperatura silnika CDI
  • Poziom 10  
    od kiedy występuje "problem"? zwróć uwagę, ze obecnie panują upały i to normalne, że silniki mogą notować wyższe temperatury. w moim 2.2 CDI jest podobnie. wskaźnik podniósł się nieznacznie w ostatnich dniach.
  • Poziom 43  
    Zależy od silnika ale większość producentów uznaje przegrzanie (czerwone pole na wskaźniku zegarowym, kontrolka temperatury) gdy temp płynu przekroczy 110-120 stopni.
  • Poziom 17  
    DespKaMRaT napisał:
    od kiedy występuje "problem"?

Od zawsze ale teraz się temu przyjrzałem.

helmud7543 napisał:
    Zależy od silnika ale większość producentów uznaje przegrzanie (czerwone pole na wskaźniku zegarowym, kontrolka temperatury) gdy temp płynu przekroczy 110-120 stopni.

Czyli przyjmujemy, ze wszystko wporzadku i tak ma być? Czytałem, że niektóre termostaty mają otwarcie na 95C wiec chyba projektanci wiedzieli co robili, ale wolałem się upewnić.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    U mnie (e46) jest 105 stopni docelowo, w upały troszkę mniej (elektronika zarządza dodatkowo), robocza do 115, przegrzanie chyba dopiero od 120 do 125 (nie sprawdzałem przy ilu wejdzie na czerwone pole, dlatego tej ostatniej wartości nie jestem pewny). 90 stopni to wartość umowna jak 14,4 V, tutaj są różne rozwiązania i temperatury.