Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ariston 3BL1911TVZFWTK - moduł sterowania

cebularii 31 Lip 2018 15:30 273 2
  • #1 31 Lip 2018 15:30
    cebularii
    Poziom 2  

Cześć

Posiadam lodówkę Aristona bez naklejki także nie wiem co to za model więc liczę, że ktoś rozpozna po zdjęciu. Ostatnio lodówka zaczęła się wyłączać, prawdopodobnie na module sterowania pojawiły się zimne luty, co z resztą zaobserwowałem. Po próbie poprawienia lutów opalarką lodówka zaczęła chodzić, ale dalej są drobne komplikacje, bo lodówka tak jakby się nie wyłącza i strasznie się grzeje agregat, czy to jest normalne?

Po uszkodzeniu czujnika nie gasło światło co skutkowało pikaniem otwartych drzwi, po złączeniu drucików gaśnie światło (ewentualnie gdzie mógłbym dostać taki czujnik?) i wszystko wydaje się w porządku, ale teraz zaraz po włączeniu pika trzy razy, 2x szybko i zaraz trzeci raz. Lodówka chodzi ale mam wrażenie, że się nie wyłącza.

Co do modułu to może wie ktoś gdzie dostanę taki używany lub może ktoś ma na sprzedaż? Znalazłem w sieci tylko taki moduł ale rożni się nieznacznie wyglądem "C00143102" choć ma taka samą nazwę, ale ma trochę inny układ, i tu pytanie do was czy to jest jakiś nowy ulepszony model czy muszę szukać identycznego? W ogóle gdzie szukać i jak to się konkretnie nazywa?
    Pozdrawiam.

Ariston 3BL1911TVZFWTK - moduł sterowania

0 2
  • #3 27 Wrz 2018 10:59
    cebularii
    Poziom 2  

Temat stary ale może komuś to pomoże, otóż koszt wymiany modułu sterującego gdzie uszkodzony był włącznik światła to ponad 200zł, udało mi się ustalić o jaki konkretnie czujnik chodziło czyli "kontaktron" włącznik mechaniczny działający na pole magnetyczne, koszt to zaledwie 2 zł, szkoda że nie uzyskałem tu żadnej pomocy na tak banalny problem.

0