Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Airbagi Fabia I - dobór odpowiednich airbagów

krzycho14 31 Jul 2018 16:11 525 6
 • #1
  krzycho14
  Level 10  
  Witam wszystkich.


  Moja ciotka, samotna starsza pani ma Fabię I i potrzebuje pomocy. Fabia była kupiona bez poduszek powietrznych, zostały wystrzelone i "sprytny"poprzedni właściciel wstawił oporniczki. Na komputerze nie było błędów. Przyszedł czas na uzupełnienie poduszek, są na olx oferty po 30 - 80 zł za sztukę za airbag kierowcy i pasażera. I tu właśnie teraz jest pytanie, czy w Fabiach były rózne poduszki czy wszystkie pasują?? Czy są różne wersje, czy wystarczy że będzie od Fabii I, bo nie mam nawet skąd numeru spisać bo fizycznie nie ma tych wystrzelonych. Jeśli kupię używki sprawne i podepnę to będą działać odrazu??
 • #2
  andrzej20001
  Level 43  
  krzycho14 wrote:
  Jeśli kupię używki sprawne i podepnę to będą działać odrazu
  Jeśli sensor sprawny powinno działać. 100% nigdy nie masz.
 • #3
  krzycho14
  Level 10  
  A może wiesz czy w FAbii I przed liftowej były różne poduszki czy jeden typ?? Czy jak kupię po prostu z tego samego modelu to będzie pasować czy bmuszę szukać po numerze odpowiedniej??
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Etka online pomoże
 • #5
  grala1
  VAG group specialist
  Takie same są.
  Poduszka pasażera od anglika może być inna.
  Skoro teraz lampka sie nie świeci i błędów w sterowniku poduszek brak to wystarczy tylko włożyć poduchy.
  Sprawdź jeszcze napinacze bo skoro wypaliły poduchy to i napinacze też.
  Zobacz gdzie jest rezystor dla poduszki kierowcy. Jak w kierownicy to ok, jak pod manetką to jeszcze pewnie do wymiany taśma pod kierownicą bo często się przerywa jak odpali poduszka kierowcy.
 • #6
  Jarosx9
  Level 35  
  Tak jeszcze dodam dla jasności że wystrzelenie napinaczy nie powoduje zapalenia kontrolki Airbag i dodatkowo jeszcze - może być tak że napinacze wystrzeliły ale airbagi nie. Przynajmniej w Fabii 1.
  Jak chcesz na tip top to sprawdź więc także te napinacze bo mimo wystrzelenia może być tak że pasy zwijają i rozwijają się poprawnie (nie zawsze tak jest bo widziałem jeden pas się po czasie cofał a drugi zawiesił w naprężeniu) - napinacz może już być zużyty, ewentualnie mógł ktoś grzebać w mechanizmie pasa żeby ten się zwijał poprawnie.
  Są to sprawdzone informacje.

  PS. Pasy można podmienić na takie bez napinaczy, pasują od innych marek (tzn. mógł ktoś tak zrobić jeżeli były zablokowane i nie chciało mu się kombinować).
 • #7
  krzycho14
  Level 10  
  Dziękuję za odpowiedzi, będę grzebał w wolnej chwili.