Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt wybrać w obecnych czasach? Domowe Audio.

7hebill 31 Lip 2018 20:04 324 16
  • #1 31 Lip 2018 20:04
    7hebill
    Poziom 10  

Witam, przeglądałem wiele wątków na temat "Jaki to sprzęt wybrać" i już mi się w głowie zawróciło od natłoku informacji. Nie ukrywając wujek google ciągle mi wyrzuca tematy z przed lat to też nie wiem czy polecane sprzęty do dziś są na topie czy może coś innego. Do tej pory używałem głośników aktywnych ale stwierdziłem, że muszę przerzucić się na old school i zainwestować w system pasywny (bo serwisowanie się nie opłaca).

Cena: 1,2,3..5 tys. (jestem sknera więc dałbym jak naj mniej), inwestycja długo terminowa (mam na myśli ciągła rozbudowa)

Nie wiem czy ma to sens w takim systemie ale miałem taki zamysł by finalnie mieć kolumny i wzmacniacze które mogły by kontrolować poziom głośności low mid i high i wzmacniacz na sufferer bo lobię basy, ale nie wiem czy takie rozwiązanie ma wgl jaki kolwiek sens bo nie widzę by ktoś tak robił.

Jeśli chodzi o moc to obecnie mam aktywne głośniki o łącznej mocy 200 w i mi mało.

Estradowe chyba odpadają bo brzmią jak z festynu.

Najbardziej zaciekawił mnie ten temat :
    STX GDS 30-200-8-SE + GDWT po raz kolejny.
    mimo brzmienia lubię też fajny wygląd, zawsze lubiłem takie kolumny obite materiałami. Nie wykluczam opcji, że mogę sam taką kolumnę zbudować z drobnymi wskazówkami.

Na wzmacniaczach się zbytnio nie znam ale nie chce wzmacniacza z radiami, i jakimiś bajerami. Ma wzmacniać i mieć możliwość w miarę dobrej kontroli kanałami i tonami (ale to już nie jest obowiązkowe ale dobrze by było). Jakiś miernik mocy? Przeciążenia?
    Najbardziej upodobały mi się takie (pewnie zboczenie zawodowe) o budowie niczym servery do montażu w szafie.

Może ktoś doradzi? Wymagań jest trochę ale lepiej mieć jakieś niż żadne.

Dodano po 11 [minuty]:

Przed wszystkim muzyka, telewizji nie oglądam, filmy na innym sprzęcie. Jakoś dźwięku jest tu też dość istotna. Stąd też ten pomysł na kontrole high mid low.

0 16
  • #3 31 Lip 2018 20:17
    7hebill
    Poziom 10  

Dokładnie. DIY też wchodzi w grę mam trochę płyt MDF na zbyciu o ilę się one nadają ;P

0
  • #4 31 Lip 2018 20:24
    ajpe_ninja
    Poziom 13  

Najteńszym i moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest soundbar od sony
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-sony-ht-rt4

Dodano po 54 [sekundy]:

Ale jeśli kolega chcę więcej luksusu to kino domowe za 1500 zapewnia jeszcze Wi-Fi ;)

Moderowany przez telecaster1951:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #5 31 Lip 2018 20:34
    7hebill
    Poziom 10  

Jednak wolałbym coś ze wzmacniaczem, kolumnami i plątaniną kabli :)

0
  • #6 31 Lip 2018 20:38
    ajpe_ninja
    Poziom 13  

To może coś takiego?
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-sony-bdv-e4100
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-d...VyDBiQguGoIYpL75QbxoCrgMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #7 31 Lip 2018 20:55
    7hebill
    Poziom 10  

7hebill napisał:
    Jednak wolałbym coś ze wzmacniaczem, kolumnami i plątaniną kabli

Chyba się nie zrozumieliśmy ;/ Takie rozwiązanie mnie nie interesuje. Po co mi kino domowe kiedy ja chce zbudować pasywny system audio?

0
  • #9 31 Lip 2018 21:00
    ajpe_ninja
    Poziom 13  

https://www.mediaexpert.pl/zestawy-kina-domow...2b-pioneer-bdp180k-jamo-s-626-bialy,id-902962
    7.2 kanały :)

Dodano po 34 [sekundy]:

Cd kupisz oddzielnie

Dodano po 1 [minuty]:

7.2 = najlepsza jakość dźwięku

Bzdura na resorach!!!

0
  • #10 31 Lip 2018 21:00
    andrew54
    Poziom 25  

Jak niemasz doświadczenia to w DIY się nie baw, rzadko który projekt udaje się za pierwszym razem a finalnie zepsujesz materiał i będziesz czuł niesmak. Pozatym trzeba się znać na stolarce, mieć narzędzia, znać się na akustyce, ręcznie wykonać zwrotnice, ogrom roboty a efekt bardzo niepewny. A DIY traci sens jak prace zlecasz komuś lub kupujesz gotowe podzespoły (zwrotnice).

Kolumny obite kocem? Sory ale mnie to żenada, jak napisałeś Festyn, remiza itp. Nigdy bym takiego czegoś nie wstawił do salonu.

Sprecyzuj czy wystarczy Ci wzmacniacz stereo, źródło sygnału (cd player) i kolumny czy szukasz czegoś więcej?

0
  • #11 31 Lip 2018 21:15
    7hebill
    Poziom 10  

andrew54 napisał:
    Kolumny obite kocem? Sory ale mnie to żenada, jak napisałeś Festyn, remiza itp. Nigdy bym takiego czegoś nie wstawił do salonu.

Tak naprawdę to kwestia gustu myślę.
    Co do DIY to z kwestii oszczędności. Jesli jest jakis projekt gotowy do złożenia to czemu nie, mam narzędzi dość sporo i nie pierwszy raz idę na skróty. Wiadomo gorzej może być ze zwrotnicą bo nie do końca się na tym znam wiec pewnie musłabym kupic jakąć gotową. Oczywiście DIY to jeszcze raz jesli cena była by rzeczywiście o wiele mniejsza to czemu nie.

Maja być kolumny i wzmacniacz. Zależy mi na bardziej "profesjonalnym sprzędzie" że to tak nazwę, chce mieć kontrolę nad tonami low mid high, jeśli zajdzie potrzeba to wrzucić je na oddzielne kable (o ile się tak robi). wzmacniacz stereo, źródło sygnału i kolumny - Tak

0
  • #12 31 Lip 2018 21:34
    andrew54
    Poziom 25  

Fakt kwestia gustu jednak kolumny obite kocem tylko jedną funkcje - mają sie nie obijać przy transporcie z jednej imprezy na drugą. Czy nie ładniejsze są takie?

Jaki sprzęt wybrać w obecnych czasach? Domowe Audio.

0
  • #13 31 Lip 2018 21:39
    7hebill
    Poziom 10  

Pewnie nie bez powodu potocznie nazywa się takie estradówkami. Osobiście twoj przykład nie przypada mi do gustu, sam wole proste, kwadratowe głośniki. Minimalizm

1
  • #14 31 Lip 2018 21:44
    andrew54
    Poziom 25  

DIY to żadna oszczędność, wręcz przeciwnie, takie DIY wychodzi przeważnie sporo drożej a ludzie robią to tylko dlatego aby mieć satysfakcje że zrobili coś samemu. Dolicz jeszcze że przykładowo na wykonanie nie dużych kolumn spędzisz około 10 pełnych dniówek - czas to też pieniądz. Pozatym doświadczenie - będziesz potem wsłuchiwał się że przykładowo jakaś płyta rzęzi bo niezbyt dokładnie skleiłeś lub będzie raziło Cie po oczach niedokładne dopasowanie okleiny bo robisz to pierwszy raz. W dzisiejszych czasach co można kupić wszystko - przykładowo używki w dobrym stanie za dobrą cenę robienie czegoś od zera to trochę głupota - to nie komuna że nic nie było w sklepach. Bo po co coś robić jak można kupić od firm - specjalistów i jeszcze wyrwać na allegro w licytacji za psie pieniądze.

0
  • #15 31 Lip 2018 23:04
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

7hebill napisał:

Cena: 1,2,3..5 tys. (jestem sknera więc dałbym jak naj mniej), inwestycja długo terminowa (mam na myśli ciągła rozbudowa)
    Określ choćby w przybliżeniu górną granicę. Co innego się wybiera za 1000zł a co innego za 5000zł. Jakość dźwięku też idzie w górę.
    Sprzęt chcesz nowy czy używany?
    Jakie zastosowanie? Film, muzyka? Jeśli muzyka to jaka? Jaki metraż pomieszczenia?
    7hebill napisał:

Jeśli chodzi o moc to obecnie mam aktywne głośniki o łącznej mocy 200 w i mi mało.
    Łącznej? Mocy się nie dodaje.

0
  • #16 01 Sie 2018 11:17
    indianin11
    Poziom 22  

Jakiej wielkości pomieszczenie chcesz nagłośnić ? Jakiej muzyki słuchasz, bo inne kolumny kupimy do metalu a inne do spokojnego jazzowego plumkania. Jaki lubisz dźwięk - jasny czy raczej ciemny, bo to dość istotna sprawa.

0
  • #17 01 Sie 2018 11:19
    7hebill
    Poziom 10  

Muzyka. Elektorniczna / Rapsy.
    Pomieszczenie ok 25m zaś całe mieszkanie koło 70m
    limit 1 : ok. 5k
    limit 2 tak zwany do robudowy: to myślę do 10k

Myślalem kiedyś na zestawem
    KRK RP10-3 G3 x2 i subuferem KRK 12sHO albo 12s2
    wydaje mi się że ceny są trochę z kosmosu jak za taki sprzęt po za tym mam już jeden komplet innych głośników aktywnych
    firmy M-Audio i problem z częściami zamiennymi co powoduje że głośnik gra tylko jednym speakerem teraz. Co zniechęciło mnie do tego rodzaju głośników bo podmiana na inny jest tu może i nawet nie możliwa.

Dodano po 59 [sekundy]:

Dodam że chcę mieć też trochę nadwyżki mocy.

0